Katı ve Tuzsuz Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar?

instagram takipçi hilesi

Saçlarımızı sürekli boyadığımız, düzleştirdiğimiz veya işlem yaptığımız için oldukça çabuk yıpranma durumuna gelebilirler. Bu durum saç tellerinde kopmaya, tiftiklenmeye sebep olabilir. Tarandığında bile açılmayan saçlar için öneri olarak katı veya tuzsuz şampuan sunulmuştur. İkisinin ayrı şampuanlar olduğunu başta belirtmeliyim.

kati ve tuzsuz sampuan nedir ne ise yarar5

Tuzsuz Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar?

Tuzsuz şampuan özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle saçı yıprananlar için, çözüm önerileri oldukça fazladır. Tuzsuz şampuanlarda genelde tuz ve sülfat bulunmuyor. İçeriğinde tuz ve sülfat bulunmamasından kaynaklı olarak saç bakım ürünlerinin organik olanları arasında yer alıyor diyebiliriz. Tuzsuz şampuanların saçı daha iyi nemlendirdiğini, saç derisine ve saça bakım yaptığı ve saçı iyileştirme gücünün olduğuna inanılıyor.

Tuzsuz şampuanlar genelde kıvırcık veya saçları dalgalı olanlar tarafından tercih ediliyor. Kıvırcık saçlılar için, saçın daha iyi şekil aldığını ve buklelerin belirgin hale geldiği belirtiliyor. Tuzsuz şampuanların kötü yanı olarak şunu söyleyebiliriz ki saç derisinin temizlenmesi konusunda yeterli güveni vermiyor maalesef. Tuzun cilde ve saça yararı fazla olmasına rağmen, sürekli kullanılıyor olması zararlı hale sokar. Bu yüzden temizlik konusunda yeterli güveni vermiyor diyebiliriz.

kati ve tuzsuz sampuan nedir ne ise yarar3

Katı Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar?

Kadınların saç ve yüz bakımlarının sürekli ve düzenli olması onları hem psikolojik anlamından hem dış görünüş anlamından daha özgüvenli hale getirecektir. Yeni çıkan her ürünü, onaylanmış her ürünü veya tanıtılan her ürünü merak içinde bekliyoruz diyebilirim. Katı şampuan da geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan ürünler arasında yer alıyor.

Katı şampuan denilmesinin en büyük nedeni ise sabun görünüşünde olmasıdır. İçerdiği maddeler ile birlikte de korunması sabun gibidir. Adı şampuan olmasına rağmen sabun gibi olan katı şampuanın, sabun gibi muhafaza edilmesi gerekiyor. Islak yerlerde bekletmemek gerekir. Saç temizliği için güven verdiği gibi saç bakımı konusunda da oldukça güven vermektedir.

Yağlı, kuru, kıvırcık, dalgalı, düz, kalın veya ince telli gibi tüm saç tiplerinin temizliğine uygun olan katı şampuan doğada çözünmüş olan ham maddelerden üretilir. Doğal olan şampuanın doğal bileşenler ile elde edilmiş olması oldukça ilgi çeker. Kakao, Hindistan cevizi, karanfil, portakal kabuğu, adaçayı gibi içerisinde bir çok yararlı bitkisel yağ veya doğal bileşen bulunmaktadır.

kati ve tuzsuz sampuan nedir ne ise yarar1

İçerisinde su olmayan katı şampuanda geniş spektrumlu güçlü koruyuculara gerek olmadan bakımını yapar. Cildin ve kafa dersinin sağlıklı kalmasını, nefes almasını sağlar. Ekolojik olan katı şampuanların plastikle temas etmemesi de oldukça önemli etmenlerden biridir. Paraben gibi zararlı koruyucuları içermediği gibi SLS gibi aşındırıcı aktif maddelerde içermez. Katı şampuanı, normal şampuanlar gibi kullanabilirsiniz.

Katı ve Tuzsuz Şampuan İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=yQaRY8uiEXk

https://www.youtube.com/watch?v=_AkB5BJumTE

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu