Film & Dizi Önerisi

Yaratılan Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Yaratılan dizisi usta oyuncu kadrosu ve Çağan Irmak önderliğiyle 2023 yılının merakla beklenen internet dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. 20 Ekim’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanan dizi, sıra dışı senaryosu ve heyecan dolu olay örgüsüyle henüz yayınlanmadan dikkatleri üzerine çekiyor.

Taner Ölmez ve Erkan Kolçak Köstendil‘in baş rollerini paylaştığı yapım Netflix platformlarında boy göstermek için geri sayıyor! Dizi ile ilgili diğer detaylar hakkında bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

yaratilan
Orijinal İsmi: Yaratılan
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 2023
ilk vizyon tarihi: 20 Ekim 2023
Yaş Sınırı: 7+
Yönetmeni: Çağan Irmak
Senarist: Çağan Irmak
Yapımcı: Saner Ayar
Yapım Şirketi: 03 Medya
Başrol Oyuncuları: Erkan Kolçak Köstendil, Taner Ölmez, Engin Benli, Şifanur Gül
Türü: Bilim kurgu, dram, korku
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Netflix

Dizinin Konusu Nedir?

Hikaye, Osmanlı Devleti’nin son dönemlerine denk gelen zaman içerisinde geçmektedir. Dizi; ölüm ve ölümden sonra şeklinde iki kavramı temel alarak ilerler. Buna bağlı olarak; heyecanlı, azimli, hırslı ve maceraya düşkün yapıda bir Tıp Fakültesi öğrencisi olan Ziya, mesleğinde fark yaratan bir hekim olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

yaratilann

Öyle ki; tıp dünyasının çözümsüz kaldığı pek çok hastalığa çareler aramak üzere yola çıkar. Bu yolda İhsan adında bir hekime rast gelir. Ancak İhsan; dahiliği delilikle harmanlamış bir doktordur. Ve Ziya’yı çok iyi anlayarak ona yol arkadaşı olur. İkisi de yaralanmış ve bir uğurda tüm riskleri göze almış, derin ruhlardır.

En amansız hastalıklara bile derman olup, belki de ölümsüzlüğe bir kapı aralamak üzere; gizli ve yasak deneyler yapmaya koyulurlar. Fakat bu girişimlerinin bedelleri tahmin ettiklerinden daha ağır olacaktır. İşte bu esnada çok eski ve tarihi bir yazının kodlarını çözmek için çabalarken, her ikisi de akıl almaz bir felakete doğru sürükleneceklerdir.

Yaratılan Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Çağan Irmak imzalı, bu fark yaratan yapımın; ilk fragmanı yayınlanmış olup, 20 Ekim 2023 günü izleyicinin beğenisine sunulması beklenmektedir.

yaratilannn

Dizinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

İlk sezonu 8 bölüm olarak planlanan yapımın, oyuncu kadrosu da oldukça zengin!

Yaratılan Dizisi İle İlgili Video ve Fragmanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu