Yerli Kadın Ünlüler

Şifanur Gül Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Şifanur Gül
Tam adı: Şifanur Gül
Doğum tarihi: 26 Kasım 1997
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 170
Burcu: Yay
Ailesi:…
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2019’dan günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Şifanur Gül Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Son dönemlerde yer aldığı başarılı işlerle gündeme damgasını vuran yetenekli oyuncu 170 santim boyundadır ve 55 kilodur.

Şifanur Gül Hayatı

Şifanur Gül 26 Kasım 1997 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Yetenekli isim henüz lise yıllarından itibaren oyunculuğa karşı ilgi duymaya başladı. Bu ilgisi doğrultusunda kariyer hayatına yön veren güzel oyuncu lisans eğitimini de oyunculuk üzerine tamamladı.

Ankara Üniversitesi’nin Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuş ve sonrasında bir tiyatro sahnesinde rol almaya başlamıştır. Tiyatro oyunculuğu yaptığı dönemde Focus Film şirketinin sahibi olan Nilgün Sağyaşar tarafından fark edildi.

Bu sayede televizyon sektörüne adım atan ünlü oyuncunun yer aldığı ilk yapım Sevdim Seni Bir Kere isimli 2019 yapımı televizyon dizisidir. Genç isim dizi de Eylül karakterine hayat verdi.

Ardından 2020 yılında Uyanış Büyük Selçuklu isimli tarih dizisinde Gülperi karakterini canlandırdı. 2021 yılına gelindiğinde ise bir dönemlerin ünlü dizisi Cam Tavalar dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi de Suna karakterine can verdi.

Şifanur Gül Kırmızı Oda dizisi ile kariyerinde esas dönüm noktasını yakalamayı başardı. Dizi de canlandırdığı Firuzan karakteriyle seyirciyi kendine hayran bırakan yetenekli kadın oyuncu adını geniş kitlelere duyurmayı başardı.

2022 yılına gelindiğinde ise Çağan Irmak yapımlı Yaratılan dizisinde yer aldı. Aynı yıl Fox TV ekranlarında yayınlanan Hayatımın Şansı isimli dizi de başrol olarak Yonca karakterini canlandırdı.

2023 yılında ise Çağatay Ulusoy, Olgun Şimşek ve Salih Bademci gibi başarılı isimleri kadrosunda bulunduran Terzi dizisinde ekran karşısına çıktı. Çağatay Ulusoy ile başrolleri paylaştığı dizi de Esvet karakterini canlandıran ünlü oyuncu sergilediği performansla seyirciyi kendine hayran bırakıyor.

Videoları

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu