Cilt Sağlığı

Yağ Aldırma Yöntemleri

Yağ Aldırma

instagram takipçi hilesi

Kilo verme çabası kadın ve erkekte görülen belli başlı sorunlardan biridir. Ne kadar diyet yapılırsa yapılsın fazla kilolarınızın bir kısmından kurtulsanız bile hepsini veremeyebilirsiniz. Bölgesel yağlardan kurtulmak ve vücudunuzu şekillendirmek için basen kalça ve bel olmak üzere birçok bölgeye iyi gelen sporları yaparak kilo verebilirsiniz ancak bazı bölgelerde yağların aynı şekilde kaldığı görülebilir. Çeşitli klinikler de yağ aldırma yöntemleri konusunda doktorunun tavsiyesine göre fazla kilolarından uygulanacak işlemler sayesinde kurtulmaktadır.

Ameliyatsız Kullanılan Yağ Aldırma Yöntemleri

İnsanların zayıflamasında etkin olarak yapılan diyet ve spor aktivitelerinin tamamen sonuç vermesinde başarı sağlayan yağ aldırma teknikleri ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Günümüzde tıbbın ilerlemesi sayesinde ameliyatsız uygulamalar kullanılarak kişi istediği gibi bir vücuda kavuşmakta ve yağ aldırma işlemlerinde kendileri için doktor tarafından uygun görülen işlemi yaptırmaktadır.

Bir yöntem liposakşın yöntemidir. Bu yöntemde kişinin veremediği yağlarının kendinden uzaklaştırılması ile yapılmaktadır. Bu yöntemde kanüller yardımı ile yağlar vakumlanarak vücuttan atılmaktadır. Uzman doktor muayenesine göre değerlendirilerek bu uygulama uygun olan hastalara yapılmaktadır. Yağlardan kurtulmak için uygulanan yağ aldırma yöntemleri çeşitli şekilde uygulanmaktadır.

liposaksin gobek yaglari

Lazer Lipofiz

Ultrason ve lazer tekniğinin beraber uygulanması ile yapılan lazer lipofiz yağ aldırma yöntemlerinden biridir. Cildin pürüzsüz ve canlı görünmesinde etkili olarak kullanılmaktadır. Vücudunuzu şekillendirerek daha gergin olmasında fayda sağlayan bir işlem olarak yağ aldırma yöntemlerinde kullanılmaktadır. Vücudun şekillenmesinde etkin yarar sağlamaktadır.

Lazer Lipoliz

Yapılan kuru teknikler vücutta dokuların zarar görmesine neden olmaktadır bu nedenle tıbbın ilerlemesine göre daha yararlı olan ıslak teknik olan süper wet tekniği ile yağların alınması sağlanır. Bu teknikte diğerine göre yaraların iyileşmesi daha kısa sürede olmaktadır.  Hastanın diğer teknikte uzun vadelerde iyileştiği görülmektedir.

Liposakşin ile hasta uygulama sonrası 3- 4 saat bir dinlenme ile uygulamanın yorgunluğunu atlatabilir. 48 saat içinde normal hayatına dönerek yeni vücudunun tadını çıkartmaktadır. Farklı sağlık merkezlerinde yağ aldırma yöntemleri ve fiyatları değişim gösterebilir.

Doktorunuz genel muayene ve yapılan tetkiklere göre hangi uygulamanın yapılacağı konusunda hastaya bilgi vermelidir. Zayıflama tekniklerinde oldukça rağbet görülen tekniklerden biridir.

Lazer Lipoliz Animasyon Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=q8ZDZqoGCZo

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu