MaksatModa

Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

instagram takipçi hilesi

vücut tipine göre nasıl giyinmeli

Biz kadınlar giyim kuşamımıza düşkünüzdür. Dış güzellik bizler için ön plandadır. Sadece dışarıya karşı güzel görünmek için değil kendi iç mutluluğumuz için de renk renk ve desen desen farklı tarzlarda giyinmeyi çok severiz. Bazı kıyafetleri sırf moda olduğu için bile giyebiliriz. Fakat önemli olan modaya göre giyinmek değil kendimize yakışanı giymek ve o kıyafetin içinde kendimizi mutlu hissetmektir. Unutmayalım ki kıyafetlerimiz aynı zamanda bizim kişiliğimizi ve yaşam stilimizi yansıtır.

Kıyafetlerimizi seçerken vücut tipimize göre tercihler yapmak da oldukça önemlidir. Aksi taktirde olduğumuzdan şişman görünebilir ya da bacak boyumuzu olduğundan kısa gösterebiliriz.

vücut tipleri

İyi giyinmek için öncelikle vücudumuzu iyi tanımamız gerekir. Vücudumuzu ne kadar iyi tanırsak dış görünüşümüz de o derece etkileyici olur. Aksi taktirde vücudumuzda hoşlandığımız fiziksel özellikleri ön plana çıkartabiliriz.

Armut şekli vücut tipi

rihanna

Dünya üzerindeki kadınların neredeyse %60 ı ince bir bele ve geniş kalçalara sahiptir. Beyonce ve Rihanna’yı armut vücut şekline sahip kadınlara örnek gösterebiliriz. Bu vücut tipine sahip kişiler genelde ince bir bele sahip oldukları için bunu ön planda tutacak dar kıyafetler tercih edebilirler. Eğer kalçalarından rahatsız oluyorlarsa bunun için de tunik giyebilirler. Ya da kısa etekler yerine aşağıya doğru genişleyen etekler tercih edebilirler. Pantolon giyerken ise baskılı ve açık renkli pantolonlardan uzak durmakta fayda var. Çünkü açık renk pantolonlar dikkatleri alt kısma çekecektir. Bu nedenle tercihinizi koyu renk pantolondan yana kullanabilirsiniz.

Ters üçgen şeklinde vücut tipi

angelina jolie

Bu vücut tipine örnek olarak Angelina Jolie ve Demi Moore ‘u söyleyebiliriz. Bu vücut tipindeki kişiler geniş omuzlara sahiptir. Belleri standart ölçülerdedir, uzun bacaklara ve ince kalçalara sahiptirler. Genişleyen etekler ve düşük bel pantolonlar bu vücut tipi için uygun tercihlerdir

Dikdörtgen şekli vücut tipi

Cameron Diaz

Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow dikdörtgen vücut tipine sahip ünlülerdendir. Bu kişilerin vücutlarının alt ve üst ölçüleri birbirine oldukça yakındır. Genelde ince bacaklara sahiptirler. Bu vücut yapısına sahip olan kişiler kolsuz ya da yarım kollu bluzları tercih edebilirler. Bellerini daha ince göstermek içinse korse ya da yarım bluzlar kullanabilirler.

Kum saati şekli vücut tipi

salma hayek

Kim Kardashian, Sophia Loren ve Salma Hayek bu vücut tipine örnek gösterilebilecek ünlüler arasındadır. Bu vücut tipine sahip kişiler ideal ölçüler olarak gösterilen 90-60-90 vücut ölçülerine sahiptirler. İnce kemik yapıları, belirgin bel oyuntuları ve kavisli kalçaları vardır. Bu vücut tipine sahip kişiler, vücuda oturan kıyafetler tercih ederek etkileyici bir görüntüye sahip olabilirler.

Elma şekli vücut tipi

Catherine Zeta Jones

Bu vücut tipine uygun olacak bir ünlü söyleyecek olursak Cathrine Zeta Jones’u örnek gösterebiliriz. İnce omuzlara ve geniş kalçalara sahip olan bu kişiler düz inen,vücudu sarmayan elbiseler tercih ettiklerinde hem kusurlarını kapatabilir hem de olduklarından daha zayıf bir görüntüye sahip olabilirler. Pileli etekleri ise kesinlikle tercih etmemelidirler.

Bunun yanında birkaç tüyo daha verecek olursak;

büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli

Kruvaze ceketler, ön parçalar birbirinin üzerine gelecek şekilde iliklendiği için göğüsleri toparlar. Bu nedenle büyük göğüsleriniz varsa bu tarz ceketler sizin için kurtarıcı olabilir.

Eğer,büyük göğüslere sahip bir kadınsanız, çok dar ya da çok dökümlü kıyafetlerden uzak durmalısınız. Dikkatleri göğüs bölgenizden uzaklaştırmak daha düz ve sıradan bluzlar giyebilirsiniz. Özellikle derin V yaka bluzlar yerine omuzlarınızı açıkta bırakacak gömlekler tercih edebilirsiniz. Üst beden için cansız renkler seçerken alt beden için daha renkli tercihler yapmak da yine dikkatleri göğüs bölgenizden uzak tutacaktır.

yüksek bel pantalon

Ya da bacak boyunuz kısaysa, yüksek bel pantolonlar giyerek bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Bunun yanında giyeceğiniz mini etekler de yine sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Baştan aşağıya aynı renk giyinerek ya da dik çizgili kıyafetler tercih ederek de bacaklarınızı uzun göstermeniz mümkün.

Bunların yanı sıra ceket olarak ise kısa ya da bel hizasında biten ceketler tercih etmelisiniz. Çünkü uzun ceketler ya da blazer ceketler bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur.

https://www.youtube.com/watch?v=eILikf4uC9I

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu