Film & Dizi Önerisi

Türk Malı Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Türk Malı dizi konusu ve oyuncuları hakkında bir araştırma yaptık. Bugün sizi bir dönemin en komik dizilerinden bir tanesi olan Türk Malı’na doğru yolculuğa çıkarıyoruz. Güçlü kadrodan oluşan dizi, izleyenleri adeta kahkaha tufanına boğuyor. Her sahnede içten ve bambaşka espriler, izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Eğer siz de eski dizi bağımlısıysanız hemen Türk Malı’nı izleyin, bol bol güleceğinizi garanti ediyoruz.

Türk Malı Dizi Konusu
Türkçe İsmi: Türk Malı
IMDb Puanı: 3.5
Yapım yılı: 2010 – 2011
İlk vizyon tarihi: 15 Mart 2010
Yaş Sınırı: –
Sezon sayısı: 2
Bölüm sayısı: 33
Yönetmeni: Tayfun Güneyer
Senarist: Şafak Sezer, Nergis Kumbasar, Tayfun Güneyer, Ünal Yeter
Yapımcı: Ali Gündoğdu, Mehmet Yiğit Alp
Yapım Şirketi: Kuzey Production
Başrol OyuncularıŞafak SezerBinnur Kaya,
Türü
: Yerli komedi
Yapım Ülkesi
: Türkiye
Kanal
: STAR TV

Türk Malı Dizi Konusu

Türk Malı, Kuzey Production imzalı bir komedi dizisidir. İlk olarak 15 Mart 2010 yılında Show Tv’de yayınlanmaya başladı. Durum komedisi türünde bir dizi olan Türk Malı, eğlenceli ve komik bir yapımdır.

Dizide Abiye ve Erman’ın evlilikleri anlatılır. Bu çift, 20 yıldır evlidir. Fakat evlilikleri oldukça renksiz geçmektedir. 20 yılın getirdiği bıkkınlık, ikilinin birbirinden sıkılmasına yol açar. Ancak buna rağmen beraber yaşamak zorundadırlar.

turk mali dizi konusu ve oyunculari 3 768x613 1

Erman ve Abiye Kuzu’nun evliliğinin eski heyecanı, yeni taşınan komşuları nedeniyle biraz olsun geri gelmiştir. Abiye’ye babasından bir miras kalmıştır. 3 katlı eski ve küçük bir evin yanına yeni evli bir çift gelir. Bu çiftin henüz evliliğe bakış açıları son derece pozitiftir. Heyecanlı ve mutlu bir çift olan komşularının hayatı Kuzu ailesiyle tanıştığında saçma sapan bir hal alır.

Çünkü Kuzu ailesi durmadan komşularının hayatını dar eder. Her ne kadar onların hayatlarına içten içe bir hayranlık duysalar da, yüzlerine karşı hiç de beğenir gibi görünmezler. Onlarla dalga geçerek, mizah yapmışlardır. Yeni evli çiftin en büyük kabusu haline gelen Kuzu ailesi, tam da istenmeyen bir komşu türüdür.

Dizi sezon finalini 16. bölümde yapmıştır. Yayınladığı dönemde çok büyük bir başarı kazanmıştır. Büyük küçük herkes diziyi severek takip etmiştir. İkinci sezonda diziye Melek Baykal ve Özkan Uğur’da girmiştir. Bu sayede dizi daha güçlü hale gelmiştir. Ancak 33. bölümde yayından kaldırılmıştır. 7 Ocak 2011 tarihinde yayınlanan bölümüne RTÜK ceza vermiştir. Buna göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, dizinin çocukların zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeleyecek bir şekilde yayın yaptığını belirterek, uyarıda bulunmuştur.

turk mali dizi konusu ve oyunculari 4 768x511 1

Dizinin esprileri yayınladığı dönemde çok büyük ilgi görmüştür. Dillere pelesenk olan birçok şaka, Türk Malı dizisinden günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca dizinin jenerik müziği de çok sevilmiştir. Tüm yönleriyle dizinin döneme damga vurabilecek kadar eğlenceli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sitemizde yer alan birbirinden güzel dizi ve film önerilerini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Türk Malı Oyuncuları

 1. Şafak Sezer – Erman Kuzu
 2. Binnur Kaya – Abiye Kuzu
 3. Hazal Şenel – Melodi Kuzu
 4. Barış Çelikkol – Arda Kuzu
 5. Melek Baykal – Berrin
 6. Özkan Uğur – Özcan
 7. Devin Özgür Çınar – Seval
 8. Bekir Aksoy – Gökhan
 9. Sinan Çalışkanoğlu – Yarcan Kıymık
 10. Yalçın Özden
 11. Osman Sonant
 12. Damla Cercisoğlu
 13. Metin Zakoğlu
 14. Selin Altay
 15. Şafak Pekdemir
 16. Ünal Yeter
 17. Beliz İnal

Türk Malı Dizisi Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu