Yerli Kadın Ünlüler

Şafak Pakdemir Kimdir?

instagram takipçi hilesi

safak pekdemir kimdir 15
Tam adı: Şafak Pekdemir
Doğum tarihi: 19 Haziran 1988
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:  1,73 m
Ailesi: 
Eşi: Burak Mengü
Çocuk (ları):
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den Günümüze
imdb-logo

youtube-chanel

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Şafak Pekdemir kimdir? Şafak Pekdemir, Yasak Elma isimli  dizide rol almaktadır. FOX TV ekranlarında yer alan Yasak Elma dizisinde canlandırdığı Zehra karakteri ile tanınmaktadır. Son olarak Instagram hesabında paylaştığı fotoğraf ile gündeme oturmayı başarmıştır. Paylaştığı fotoğraf takipçileri tarafından tepki yağmuruna tutulmasına sebep olmuştur.

Şafak Pekdemir Haziran 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Memleketi de İstanbul’dur.

İkizler burcu olan Şafak, üniversite eğitimini Beykent’te almıştır. Beykent Üniversitesi’nde okuduğu bölüm “Güzel Sanatlar ve Oyunculuk”tur. Burada aldığı üniversite eğitimi boyuncu oyunculuğunu geliştirme imkanı elde etmiştir.

Bakırköy Tiyatrosunda bir süre çalışmıştır. Şafak Pekdemir, Bakırköy Tiyatrosunda çalışırken birçok oyunda oynamıştır. Bu oyunlar arasında Savaş ve Barış isimli tiyatro da vardır.

Pekdemir’in televizyon dünyasındaki ilk bilinen oyunculuğu 2011 yılına denk gelir. 2011 yılında oynadığı ilk dizi “Aslı”dır.

Ardından TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Leyla ile Mecnun” dizisinde rol almıştır. Leyla ile Mecnun dizisinde Nisan karakterini oynamıştır.

İncir Reçeli isimli filmin ikincisinde rol almıştır. Halil Sezai ile bilikte başrolünü paylaştığı film, onun daha çok tanınmasına ve oyunculuğundaki başarısını kanıtlamasına sebep olmuştur. Özellikle buradaki “Duygu öldü” repliği seyircide unutulmaz bir şekilde duygusal yara açmıştır.

Şafak Pekdemir, kariyer hayatının yanı sıra özel hayatında da farklı bir kişiliktir. Ünlü oyuncu, Burak Mengü ile evlenmiştir. Burak Mengü avukattır ve Nevşin Mengü’nün kardeşidir. Nevşin Mengü ise CNN Türk televizyonlarında haber programcılığı yapmaktadır.

Şafak Pekdemir Burak Mengü ile evliliğini gizlemiştir. Evlendikten sonra sosyal medya hesabından bir gönderi paylaşarak evlendiğini belirtmiştir.

Bir dönem eşi Burak ile birbirlerini sosyal medya hesaplarından takipten çıkarmışlardır. Bu durum akıllarda “acaba ayrıldılar mı”  sorusunun oluşmasına sebep olmuştur.

Birçok televizyon programına katılmıştır. Son olarak Yasak Elma dizisinde rol almaktadır. Yasak Elma dizisinde eğlenceli ve dinamik olan Zehra karakterini başarı ile yansıtmıştır. Dizi gereği bir YouTube kanalı açmıştır. Açılan YouTube kanalı birçok kişi tarafından takip edilmektedir.

Tiyatro Oyunları

  1. 2009 – Tersine Dünya- Bakırköy Belediye Tiyatroları
  2. 2010 – Savaş Ve Barış

Filmleri ve Dizileri

  1. 2018 – Yasak Elma (Zehra) ( TV Dizisi)
  2. Asla Vazgeçmem (İclal) ( TV Dizisi)
  3. 2014 – İncir Reçeli 2 (Sinema Filmi)
  4. 2012 – Leyla ile Mecnun (Nisan) (TV Dizisi)
  5. 2011 – Şüphe (Aslı Demircan) (TV Dizisi)
  6. 2010 – Türk Malı (Zehra) (TV Dizisi)
  7. 2009 – Sadist (Kısa Film)

Videoları

Fotoğrafları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu