Kişisel Bakım

Tüm Merak Edilenleri ile: Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri

instagram takipçi hilesi

Erkeklerde kadınlar kadar lazer epilasyon hizmetinden faydalanmaktadırlar. Dünya’da oldukça fazla uygulanan lazer epilasyon uygulaması tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin de başvurduğu yöntemdir.

Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri Nelerdir?

erkek lazer epilasyon

Jilet, tüy dökücü krem gibi geçici nedenlerden sıkılan erkekler tüylerden kurtulmanın kalıcı yöntemi olan lazer epilasyona başvurmaktadırlar. Hijyen ve bakımlarına dikkat eden erkekler tarafından sıkça başvurulan lazer epilasyon uygulaması vücudunuzda istenmeyen tüylerin olduğu tüm bölgelere uygulanabilmektedir.

En fazla uygulama gerçekleştirilen erkek lazer epilasyon bölgelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yüz

Yüz bölgesinde istenmeyen tüyler kadınların ve erkeklerin ortak sorunlarındandır. Biyolojik olarak zaten erkekler yüz çevresindeki tüylenmeye çok daha fazla yatkındır. Bazen kişinin hormon dengesinden dolayı daha fazla kıllanmaya maruz kalabiliyorlar. Bu sebepten dolayı erkek lazer epilasyon işlemlerinde, erkekler genel olarak  sakal üstü, yanak ve boyun  bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır.

 • Elmacık Bölgesi

Elmacık bölgesi erkeklerin sıklıkla tercih etmiş olduğu erkek lazer epilasyon bölgelerinin başında gelmektedir. Elmacık  bölgelerinde yani sakala yakın kısımlarda istenmeyen tüyler çıkabilir. Bu durumda lazer epilasyon işlemi kesinlikle yaptırılmalıdır.

 • Kaş Ortası

Kaş ortası tüyleri erkek ve kadınların maruz kaldığı bir tüylenme sorunudur. Kaş ortası tüylenme sorunu nedeniyle kaş şekli yapısı bozulur ve bitişik kaş görüntüsü ortaya çıkabilir. Kaş ortası lazer epilasyon işlemi için buz lazer yada Alexandrite lazer işlemi uygulanabilir.

 • Boyun

Erkeklerde yüz bölgesini kapsayan boyun bölgesi, erkeklerin çoğunlukla yaşadığı bir kıllanma sorunudur. Bunun temel nedeni olarak, erkeklerin yanlış tıraş yapması olarak gösterilebilir. Yanlış traş yapma sonucunda erkeklerin boyun bölgesinde batıklar ve sivilcelenmeler oluşabilir.

 • Ense

Kadınlarında tercih etmiş olduğu ense lazer epilasyon işlemi, erkeklerin de çoğunlukla tercih ettiği lazer epilasyon bölgelerinin başında gelmektedir. Erkekler yapıları itibariyle kıllanma sorunu çok fazla yaşadıkları için sık sık berbere gitmektedirler. Bu döngüde bir süre sonra bezdirici olabiliyor. Bu nedenden dolayı ense bölgesindeki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için mutlaka lazer epilasyon yaptırılmalıdır.

 • Kemer Üstü

Halk arasında kemer üstü diye bilinen kasık ve karın arasındaki bölge, erkekler açısından oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Erkekler genel olarak bu bölge için ağda gibi acılı ve ağrılı yöntemler kullansalar da kalıcı çözümler elde edemezler.Ayrıca tahriş ve batık oluşumuna da sebep olabilir. Bu sebepten dolayı kemer üstü bölgesine lazer epilasyon işlemi yapılarak kökten kurtulabilirsiniz.

 • Koltukaltı

Koltukaltı hijyen açısından en çok dikkat edilmesi gereken bölgelerdendir. Temizlenmediğinde bakterilerin oluşmasına neden olan koltuk altı, mantar ve bakteri gibi durumların yaşanmasına neden olur. Buna ek olarak koltuk altı yaz aylarında daha fazla terlemesine neden olur. Koltuk altındaki tüylerden kalıcı ve acısız olarak kurtulmak için mutlaka lazer epilasyon yaptırılmalıdır.

 • Sırt

Sırt bölgesi kadın ve erkeklerin estetik açıdan en çok dikkat ettiği noktalardan birisidir. Sırt bölgesinde bazı durumlarda çok fazla kıl çıkabilmektedir. Bunun temel nedeni kişinin biyolojik özellikleridir. Aşırı tüylenmeden kökten kurtulmak için mutlaka lazer epilasyon işlemlerine başvurulması gerekmektedir.

 • Göğüs

Son zamanlarda erkeklerde, göğüs bölgesinde oluşan rahatsız edici tüylerle sorun yaşamaktadırlar. Aşırı tüylenmenin yaşanmış olduğu göğüs bölgesinde, mutlaka buz veya Alexandrite lazer epilasyon işlemi uygulanmalıdır.

 • Kol

Estetik açıdan kişilerin hoşuna gitmeyen kol kılları özellikle yaz aylarında sorun yaşatmaktadır. Kişiden kişiye değişiklik gösteren kol kılı yapısı kimi bireylerde seyrek ve sarı tüylerden oluşurken, kimi bireylerde daha kalın ve gür olabiliyor. Bu nedenle kol bölgesine, mutlaka lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır.

 • Kemer Altı

Kemeraltı bölgesi genel olarak erkeklerde kasıktan aşağı ve genital bölgeyi kapsayan kısımdır. Bu kısımlarda erkekler ağda uygulaması yapsalarda çoğunlukla jilet gibi işlemlere başvurmaktadırlar. Jilet uygulamasından sonra emer altı bölgesinde, kıl dönmesi sivilcelenme ve batık oluşumu gibi sorunlar baş gösterebilir. Bu nedenden dolayı mutlaka lazer epilasyon işlemi yaptırılmalıdır.

 • Genital Bölge

Hijyen açısından oldukça önemli olan bölge mutlaka temiz tutulmalıdır. Aksi halde erkeklerde hastalıklara neden olabilmektedir. Bu sebeple genital bölgedeki kıllar mutlaka alınmalıdır. Temiz tutulması açısından Jilet vb. uygulamaların kullanıldığı işlemlerden kökten kurtulmak için mutlaka lazer epilasyon yaptırılmalıdır.

 • Bacak

Bacak bölgesi kadın ve erkeklerin ortak olarak sorun yaşadığı bölgelerdendir. Bacak bölgesinde kıllardan kurtulmak için birçok yöntem kullanılmaktadır. Fakat lazer epilasyon işlemleri içlerinden en acısız ve kesin sonuç veren uygulamalardandır.

Estasil Lazer Epilasyon erkezi, erkek lazer epilasyon  uygulamaları 5-10 dk sürmekte olup, 6-8 seansları arasında bu bölgedeki tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Esteasil’in profesyonel lazer epilasyon uzmanlarının yapmış olduğu kıl ve cilt tipi analizleriyle, ten ve tüy yapınıza en uygun buz lazer epilasyon cihazı ve alexandrite lazer cihazı tercihinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu