Alışveriş Rehberi

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilir? 7 Önemli Detay

instagram takipçi hilesi

Hem kadınlar hem de erkekler için vücudun bazı yerlerinde çıkan tüyler can sıkıcıdır. Tüylerden kurtulabilmek için birçok yöntem bulunur. Fakat lazer epilasyon dışında yapılan hiçbir işlem kalıcı olarak sonuç vermez. Lazer işlemi eskiden sadece güzellik merkezlerinde yapılırdı. Fakat son yıllarda evde de güvenli ve kolay bir şekilde yapılır hale geldi. Eğer sizde eviniz için lazer epilasyon aleti alacaksanız ilk olarak aşağıdaki önerilerimize dikkat etmeniz gerekir. Bu yazımızda size lazer epilasyon aleti alırken dikkat edilmesi gereken 7 önemli detay hakkında bilgi verdik.

1. Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay: Atış Sayısı

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay

Lazer epilasyon aletlerinde atış sayısı değişiklik gösterir. Atış sayısı ürünün kullanım ömrünü belli eder. Son yılların tercih edilen ürünleri 300.000 ile 400.000 arasında atış yapar. Bu atış sayıları tek kişilik kullanımlar için fazlasıyla yeterlidir. Özellikle yüz bölgesindeki tüylere yapılan lazer işleminde 30 – 40 yıl rahatlıkla kullanılabilir. Bu nedenle alışveriş yapmadan önce atış sayısının kaç olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

2. Hangi Bölge İçin Uygun?

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay

Genellikle lazer epilasyon aletleri tüm vücutta kullanıma uygundur. Ancak bazı ürünler boyutu ve özellikleri nedeniyle bölgesel kullanım içindir. Bu nedenle seçim yaptığınız ürünün kullanılacağı bölgeleri öğrenmeniz gerekir. Ürünün özelliklerini araştırarak seçim yapmanız, elde edeceğiniz memnuniyeti arttırır.

En İyi Epilasyon Aleti Hangisi?

3. Şarj Özelliği Var mı?

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay

Bazı epilasyon aletleri şarjlı çalışırken, bazıları prizde takılıyken kullanılır. Aslında şarjlı çalışan ürün sayısı oldukça azdır. Ama kriterleriniz arasında şarjla çalışabiliyor olması varsa mutlaka araştırma yapmanız gerekir. Şarjlı ürünler kullanım ve taşıma konusunda daha pratiktir. Prizde çalışan ürünler ise kesintisiz işlem yapabilmeniz için idealdir.

4. Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay: Kaç Kademeli?

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay

Ürünün kaç kademeden oluştuğu önemli detaylardan bir tanesidir. Acı seviyesine göre yoğunluğu ayarlayabilmeniz, ciltte yanık meydana gelmesini engeller. Cilt yapısına göre ayarlama yapılabilen ürünleri tercih etmeniz oldukça önemlidir.

5. Markası

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay

Lazer epilasyon ürünlerinde bazı markalar bilinirliğini korur. Bilinir markalardan alışveriş yapmanız güvenilirlik açısından oldukça önemlidir.

6. Fiyat Aralıkları

lazer-epilasyon-aleti-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-7-onemli-detay

Her alışverişte olduğu gibi epilatör alırken de fiyatına bakmak gerekir. Fiyatların performans ile orantılı olması, ürünün yorumları doğrultusunda bütçe belirlenmesi oldukça önemlidir. Her zaman söylendiği gibi “ucuz olan ürün kalitesiz, pahalı olan ürün kaliteli değildir”.

7. Kullanıcı Yorumları

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay

Alışveriş yaparken mutlaka kullanıcıların neler düşündüğüne, ürünün tüylere olumlu ya da olumsuz etkilerine bakmanız gerekir. Tüm yorumları ve videoları inceleyerek alışveriş yapmanız, beklediğiniz performansı elde edebilmeniz açısından önemlidir.

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Detay Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu