Bronz Cilt Makyajı Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Bronz Cilt Makyajı Nasıl Yapılır?

Bronz cilt makyajı, beyaz tenlilerin dostu ve kurtarıcısı olarak gözükür. Genelde kış aylarında tutan bu makyaj da bronz cilt görünümü sağlanır.  Genelde kıyafet veya kombin konusunda bütünleyici özellik taşır. Göz makyajı, ten makyajı ve ruj konusunda bronz cilt makyajı bir dâhidir diyebiliriz. Kontur işleminin belirgin yapılması ve makyajında belirgin olması gerekmektedir. Yaş ayları ve kış aylarında bu makyaj türünün değiştirilmesi gerekir. Yaz aylarında daha nude renkler kullanıp, kış aylarında ise daha koyu tonlar kullanılması hoş olacaktır. Genelde parlaklık ve bronzluk bu makyajda önemlidir. Fondöten, aydınlatıcı ve ruj seçimi de bu makyaj türünde oldukça önemlidir.

bronz cilt makyaji nasil yapilir2

Göz Makyajı

Göz makyajı konusunda yaz ayları ve kış aylarında farklı tonlar kullanmak gerekiyor. Yaz aylarında yüzde bir türlü durmayan veya akan makyaj malzemeleri kullanmamak daha iyi olacaktır. Bronz cilt için yaz aylarında daha nude renkleri tercih edebilirler. Genelde açık tonlarda makyaj yapıp, göz uçlarına da aydınlatıcı sürmek gözleri çok güzel gösterip, öne çıkaracaktır. Göze sürülen açık tonun bir ton açığı da göz ucuna sürülmelidir.

Kış aylarında ise daha kahverengi tonları da sürüp, yaz aylarında kullanılan nude tonlardan da parlatıcı niteliğinde göz ucuna sürülmelidir. Kış aylarında eyeliner kullanmak güzel olacaktır. Eyeliner veya kalem yardımıyla gözaltı ve uçlarına renklendirme yapılabilir. Far ve eyeliner sonrasında büyük kirpikler göz makyajını tamamlayıcı yapacaktır. Rimel ile kirpikleri yeterli gözükmeyenler, takma kirpikte kullanabilirler.

Ten Makyajı

Bronz cilt makyajı için en önemli etmenlerden birisi ten makyajıdır. Kontur işlemi ten makyajı yardımıyla yapılır. Bu anlamda da aydınlatıcı ve bronzer seçimine dikkat etmek gerekiyor.

Ten makyajı yapmadan önce mutlaka makyaj bazı kullanmalısınız. Doğal görünüm elde etmek için makyaj bazı şarttır diyebilirim. Fondöteninizi ten renginizden ne açık ne de koyu seçmemelisiniz. Tam olarak renginizi seçip buna göre uygulamalısınız. En önemli etmen olan bronzer, elmacık kemiklerine, alına, buruna ve çene ucuna uygulanır. Bu işlemde buğday ve esmer tenliler daha koyu tonlar tercih ederkeni açık tenlilerin sıcak renkleri tercih etmeleri daha iyi olacaktır.

Bronzer sürülmeyen yerlere ise aydınlatıcı kullanarak kontur işlemini tamamlayabilirsiniz.

bronz cilt makyaji nasil yapilir3

Dudak Makyajı

Dudağa sadece ruj sürerek çıkılan makyajlar genelde tamamlanmamış makyajlar diyebiliriz. Dudak makyajında kalem oldukça önemli bir faktör taşıyor. Kalem ile öncelikle dudak kenarlarını çizip, ruju sonrasında uygulamak gerekmektedir. Bronz cilt makyajında da koyu renkler daha tercih edilebilir rujlar arasındadır. Hangi ruj rengini tercih ediyor iseniz aynı renk tonunun bir tık koyusu da kalem tercih edebilirsiniz.

Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu