Yerli Erkek Ünlüler

Tugay Mercan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

tugay 11

Tam adı: Tugay Mercan
Doğum tarihi: 10 Aralık 1982
Doğum yeri: İstanbul/Türkiye
Burcu: Yay
Mesleği: Tiyatro Oyuncusu
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana

imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Tugay Mercan kimdir? Tugay Mercan, “Suskunlar” dizisinde canlandırmış olduğu “Zeki” karakteri ve “Kızım” adlı dizide canlandırmış olduğu “Uğur Adıgüzel” karakterleri ile izleyenlerin hafızalarına kazınmıştır.

Tugay Mercan, 10 Arlık 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Mercan, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktadır. Lise öğrenimini İstanbul Bahçelievler Ticaret Meslek Lisesi‘nde tamamlamasının ardından üniversiteyi Haliç Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü‘nden mezun olmuştur.

Tugay Mercan, konservatuarda öğrenci olduğu dönemlerde Bakırköy Belediye Tiyatroları‘nda oyuncu olarak görev yapmaya başladı. Üniversiteden mezun olmasının ardından da Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda çalışmayı sürdürmüştür.

Tugay Mercan, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra film ve dizilerde de rol almaktadır. Televizyon kariyerinde en çok 2012 yılında Show TV‘de ekranlara gelen dönemin ses getiren yapımı “Suskunlar” adlı dizide canlandırmış olduğu “Zeki” karakteri ile dikkatleri üzerine toplamıştır.

İlginizi çekebilir: Amine Gülşe

2012 yılında Kanal D‘de ekranlara gelen yönetmenliğini Nisan Akman ve Cevdet Mercan‘ın üstlendiği, senaryosunu ise Yıldırım Türker, Murat Uyurkulak, Seray Şahiner, Hakan Bıçakcı, Leyla Olça gibi kalabalık bir ekibin paylaşmış olduğu “Kayıp Şehir” adlı dizide; İhsan Berk Aydın, Şebnem Hassanisoughi, Taner Ölmez, Elifcan Ongurlar, Cansu Tosun, Uğur Polat, Nazan Kesal, İlker Kaleli, Nik Xhelilaj, Gökçe Bahadır ve Ahmet Mekin ile birlikte rol almıştır.

Bu kez 2017 yılında Star TV‘de ekranlara gelen yönetmenliğini Zeynep Günay Tan, Yağız Alp Akaydın, Mert Baykal, Deniz Koloş, Çağatay Tosun‘un üstlendiği senaryosunu ise Gökhan Şeker, Ezgi Gören, Çağla Kızılelma‘ın kaleme aldığı “Muhteşem Yüzyıl Kösem” adlı tarihi dizide Doğaç Yıldız, Aybars Düzey, Yiğit Uçan, Ece Çeşmioğlu, İsmail Demirci, Engin Benli, Aslı Tandoğan, Caner Cindoruk, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte rol almıştır.

Artık öncesine göre çok daha tanınan bir oyuncu olan Tugay Mercan, 2018-2019‘da Fox TV kanalında ekranlara gelen “Kızım” adlı dizide canlandırmış olduğu “Uğur Adı Güzel” ile geniş bir hayran kitlesi yaratmıştır.

Tugay Mercan Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:

 1. Bakırköy Belediye Tiyatroları: Külhanbeyi Operası
 2. Bakırköy Belediye Tiyatroları: Aklı Havada
 3. Bakırköy Belediye Tiyatroları: Gül’e Ağıt
 4. Bakırköy Belediye Tiyatroları: Tersine Dünya
 5. Bakırköy Belediye Tiyatroları: Günün Adamı

Rol Aldığı Film Ve Diziler:

 1. Azize
 2. Kızım
 3. Muhteşem Yüzyıl Kösem
 4. Asla Vazgeçmem
 5. A.Ş.K.
 6. Tatar Ramazan
 7. Kayıp Şehir
 8. Suskunlar
 9. Es-Es

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
milliyet.com.trgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu