Yerli Erkek Ünlüler

Ankaralı Coşkun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ankaralı Coşkun
Tam adı: 
Ankaralı Coşkun
Doğum tarihi: 4 Nisan 1977
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Koç
Ailesi: Ali Direk (Babası)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1990’lı senelerden bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ankaralı Coşkun Kimdir? Ankaralı Coşkun, şarkıcıdır.

Ankaralı Coşkun, 4 Nisan 1977 günü Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Babası da kendisi gibi sanatçıdır. Babası pek çok şarkıcının okuduğu şarkıların sahibi olmasının yanı sıra, aynı zamanda bağlama virtiözüdür. Dedesi Haydar Direk de bir virtüözdür. Diğer dedesi Bayram Aracı, Neşet Ertaş ve Orhan Gencebay‘ın ustasıdır.

Bağlama ile ilk olarak 5 yaşında iken tanıştı. Babası her gece bağlama çalardı. O günlerde bağlamaya ilgi duymaya başladı.  Coşkun, 5 yaşında “Zühtü” türküsünü çalmaya, 8 yaşında ise düğünlerinde babasıyla saz çalıp türküler söylemeye başladı. Yaşıtları sokakta çalarken, akşamları düğünlerde türküler söylerken, gün içinde saatlerce bağlamayı daha iyi çalabilmek için ders çalışmış, bu günlerde ustalık düzeyine ulaşmıştı.

Ankaralı Coşkun, 1996 senesinde henüz 19 yaşındayken ilk albümü olan “Vay Seni Vay Vay” isimli albümünü müzikseverlerle buluşturdu. İlk profesyonel çalışması olan bu albüm, adını geniş kitlelere duyurmasına yardımcı oldu. Gerçek çıkışını 2001 senesinde çıkan Best Of Sincan 2 albümündeki “Çilli Horozum” şarkısıyla yaptı. Coşkun, albümün çok satmasında büyük katkıda bulundu. Bu albümde seslendirdiği eserler, ustalarım dediği birçok sanatçıyı da içine alarak daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

2003 senesinde “Yapmazdım – Pire” isimli albümünü, 2005 senesinde “Yalan mı – Ağır Abi” ismini verdiği albümünü, 2007 senesinde “Karaçalı” isimli albümünü, 2009 senesinde “Bana ne” ismini verdiği albümünü çıkardı. Ankaralı Coşkun, kendisini tüm Türkiye’ye hatta Türkiye’yi aşarak tüm dünyaya tanıttığı yedinci albümü olan ve 2011 senesinde yaptığı “Ankara’nın Bağları” albümünü piyasaya sürdü. Ankara’nın Bağları Türküsü 2013 ve 2014 yıllarında Google arama motorunda dünyanın en çok aranan 10 şarkısı arasında yer aldı. Bu türkü Kardeş Payı ve Medcezir gibi dizilerde de kullanıldı.

Coşkun, 20 Nisan 2022 günü Star TV’de yayınlanacak olan “İbo Show” isimli eğlence programına konuk olarak katıldı. Diğer konuklar arasında Ankaralı Turgut, Hüseyin Kağıt ve Ayşe Dinçer de yer aldı.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu