Teoman Alili

Teoman Alili Kimdir?

instagram takipçi hilesi

teoman alili one cikan
Tam adı: Teoman Alili
Doğum tarihi: 15 Şubat 1978
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Ölüm tarihi: 3 Nisan 2021
Ölüm yeri: Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Kova
Ailesi: 
Eşi: Evli idi.
Çocuk (ları): 
Mesleği: Gazeteci, Sunucu
Aktif Yılları: 2000 ve 2021 yılları arası
youtube-chanel
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Teoman Alili Kimdir? Teoman Alili, gazetecidir.

Teoman Alili, 15 Şubat 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

İlkokul eğitimini Vatan İlkokulu‘nda, ortaokul ve lise eğitimini de Rıfat Canayakın Lisesi‘nde almıştır. Lise dönemlerinden lisanslı olarak basketbolculuk yapmıştır. Üniversite eğitimini Makedonya Kiril Metodi Üniversitesi Yüksek Basketbol Antrenörlüğü Bölümü‘ne girmiştir.

Öğrencilik zamanlarında Yugoslavya iç savaşını yaşamıştır. Yugoslavya’nın bölünmemesi için görev yapan gruplar ile çalışmıştır. 2000 yılında Aydınlık Dergisi‘nde göreve başladı. Aydınlık Dergisi’nde dış haberler editörü ve dış haberler muhabirliği ile birlikte spor yazarlığı görevlerini icra etti. 2000 yılında Ulusal Kanal’da çalışmaya başladı. Muhabirlik ile birlikte programcılık, haber müdürlüğü, haber müdür yardımcılığı ve dış haberler editörlüğü de yapmıştır.

Ergenekon Davası döneminde gözaltına alında ve Türk olmadığı gerekçesi ile sınır dışı edildi. Bir süre Makedonya’da yaşayan Alili, burada evlendi. Bir süre sonra da Türkiye’ye döndü. “Küresel Irkçılığın Kurbanları”, “Yugoslavya Dersleri” ve “Balkan Hikayeleri” isimli üç kitap yazdı. Aynı zamanda “Adı Yasaklı Ülke” ve “Atatürk’ün Ata Yurdu” isimli iki belgesel çalışması vardır. Çok iyi derecede Bulgarca, Rusça, İngilizce ve Arnavutça bilmektedir. Balkan lehçe ve dillerine de son derece hakimdir.

Teoman Alili, bir süre önce koronavirüs sebebi ile tedavi altına alınmıştı. 3 Nisan 2021 günü İstanbul’da hizmet vermekte olan Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetmiştir.

Teoman Alili Kitapları

  1. Küresel Irkçılığın Kurbanları
  2. Balkan Hikayeleri
  3. Yugoslavya Dersleri

Belgesel Çalışmaları

  1. Atatürk’ün Ata Yurdu
  2. Yasaklı Ülke

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu