Yabancı Erkek Ünlüler

Taylor Lautner Kimdir?

instagram takipçi hilesi

taylor lautner 4
Tam adı: Taylor Daniel Lautner
Doğum tarihi: 11 Şubat 1992
Doğum yeri: Grand Rapids, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri
Boyu: 1,79 cm
Burcu: Kova
Ailesi: Deborah Lautner , Daniel Lautner
Eşi: Taylor Dome (e. 2022)
Mesleği: Aktör
Aktif Yılları: 2001’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanelyoutube music
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Taylor Lautner Kimdir? Taylor Lautner, Amerikalı aktör, model ve aynı zamanda da dövüş sanatçısıdır. Lautner en çok ‘Alacakaranlık Efsanesi‘ film serisinde ‘Jacob Black‘ rolünü oynaması ile tanınır. Genç bir gönül yarası olarak ün kazandıktan sonra Taylor Lautner, Hollywood’un ‘en seksi 50 erkeği‘ arasında gösterildi.

Aynı zamanda Lautner Amerika’nın en çok kazanan genç aktörüydü. Bir dövüş sanatları meraklısı olan Taylor, aynı zamanda futbol, ​​beyzbol, caz ve hip-hop dansı konusunda da son derece tutkuludur. Dövüş sanatlarında üç kez ‘Gençler Dünyası‘ şampiyonu olan Taylor Lautner’ın Hollywood‘a girişi, sıkı çalışma ve kararlılık ile birlikte oldu. Lautner oyunculuk kariyerine televizyonda küçük rollerde görünerek başladı.

Lautner, ‘Yenilikler Neler Var, Scooby-Doo? ‘ ve ‘Karım ve Çocuklarım‘ gibi filmlerde karakterleri seslendirmeden önce birkaç reklamda da rol aldı. ‘Cheaper by the Dozen 2‘ ve ‘The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D‘ gibi filmlerde göründükten sonra popülaritesi iyice arttı.

Daha sonra birkaç filmde küçük roller oynamaya devam etti ve Taylor ara sıra model olarak da çalıştı. İlginç bir şekilde Taylor Lautner, bir arkadaşı tarafından ‘Jacob Black‘ rolü için seçmelere katılmaya çağrılmadan önce ‘Alacakaranlık‘ serisini duymamıştı. ‘Alacakaranlık‘ film serisinin muazzam başarısı, Taylor ve rol arkadaşlarını, hayatlarını sonsuza dek değiştirecek olan yıldızlar dünyasına fırlattı.

Taylor Daniel Lautner, 11 Şubat 1992 tarihinde Grand Rapids, Michigan, ABD’de Deborah ve Daniel Lautner‘ın oğlu olarak dünyaya geldi. Taylor ve küçük kız kardeşi Makena, Roma Katolikleri olarak yetiştirildi. Kendisi Alman, Fransız, Hollandalı ve Kızılderili kökenlidir.

İlk karate dersine altı yaşında katıldı ve Taylor ‘Xtreme Martial Arts‘ın kurucusu Michael Chaturantabut‘tan eğitim aldı. Sekiz yaşına geldiğinde ise siyah kuşak sahibi olmuştu. Ve Taylor birkaç genç dövüş sanatları şampiyonasını kazanmaya devam etti. 2003 yılında ise televizyonda yayınlanan ‘İSKA Karate Etkinliği‘nde görüldü.

Taylor Valensiya’da bir devlet okuluna gitti ve futbol, ​​beyzbol ve hip-hop dansı gibi birçok müfredat dışı aktiviteye katıldı. Bu sırada ise Lautner California’ya taşındı ve oyunculuğa burada başladı.

Taylor Lautner Kariyeri

Taylor Lautner Los Angeles’a taşındıktan sonra televizyonda ve reklamlarda bir dizi küçük rol oynadı. Daha sonra ise Lautner 2001 yılında bir televizyon filmi olan ‘Shadow Fury‘de rol aldı.

Shadow Fury‘nin kısa başarısının ardından Taylor ‘Rugrats Go Wild‘da seslendirme yaptı. Daha sonra ise ‘The Bernie Mac Show‘, ‘My Wife and Kids‘ ve ‘Summerland‘da rol aldı.

Taylor; ‘Danny Phantom‘, ‘Duck Dodgers‘ ve ‘What’s New, Scooby Doo?‘ gibi filmlerdeki karakterleri seslendirerek geri döndü. Aynı zamanda Lautner modelleme ödevleri de aldı. Kısa süre sonra ise Taylor, Adam Shankman tarafından ‘Cheaper by the Dozen 2‘ filminde ‘Elliot Murtaugh‘u oynaması için seçildi.

İlk çığır açan performansı ise 2005 yılında ‘The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D‘ filmi ile oldu. Film eleştirmenlerden olumsuz eleştiriler alsa da Lautner’ın popülaritesini oldukça artırdı.

2008 yılında kısa ömürlü NBC dizisi olan ‘My Own Worst Enemy‘de ‘Jack Spivey‘ rolünü üstlendi. Ayrıca Lautner, ‘Love Inc‘de ve ‘O bir Zorba, Charlie Brown‘da rol aldı. Yine aynı yıl yapımcılar, ‘Alacakaranlık‘ film serisinin ilk bölümünde ‘Jacob Black‘ rolünü oynaması için tercihen Kızılderili kökenli genç bir aktör aramaya başladılar.

Taylor büyüleyici derecede güzel görünümü, kişiliği ve diyalog sağlama becerileri için seçildi. Film ticari olarak çok başarılı oldu.

Lautner aşık kurt çocuk rolünün hakkını verme çabası ile yoğun bir şekilde ağırlık çalışması yaptı ve yaklaşık 30 kilo kas kazandı. Taylor fiziği ile dünyanın her yerindeki kadınları etkiledi ve onu bir genç idol ve seks sembolü haline getirdi.

2009 ve 2010 yıllarında sırası ile ‘Alacakaranlık‘ serisinin ikinci ve üçüncü bölümü olan ‘Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay‘ ve ‘Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma‘da da rol aldı. 2010 yılında, Taylor Swift‘in aşkını oynadığı ‘Valentine’s Day‘de ‘Willy Harrinton‘ rolünü üstlendi.

Üç ‘Alacakaranlık‘ filminin başarısının ardından Taylor gişede başarısız olan Lily Collins ile birlikte ‘Abduction‘da rol aldı. Lautner’in filmdeki zayıf performansı eleştirmenler tarafından ağır bir şekilde eleştirildi.

Sırasıyla 2011 ve 2012 yıllarında vizyona giren ‘Alacakaranlık‘ film serisinin son iki bölümü olan ‘Şafak Vakti Bölüm 1‘ ve ‘Şafak Vakti Bölüm 2‘de de rol aldı. Ayrıca sırası ile 2013 ve 2015 yıllarında vizyona giren ‘Grown Ups 2‘ ve ‘Tracers‘da rol aldı.

2016 yılında Lautner ‘Run the Tide‘ adlı bir drama filminde rol aldı. Aynı yıl, Ryan Murphy‘nin komedi korku dizisi olan ‘Scream Queensde de rol aldı.

Taylor Lautner Özel Hayatı

Taylor Lautner aktör-şarkıcı olan Taylor Swift ve Selena Gomez ile romantik bir ilişki içindeydi. 2013 yılından 2015 yılına kadar Kanadalı-Yunan aktris Marie Avgeropoulos ile çıktı. 2018 yılında ise aktör California’da hemşire olarak çalışan Taylor Dome ile çıkmaya başladı.

Popüler ‘Men’s Health‘ dergisine göre Taylor Lautner katı bir diyet uyguluyor ve boş zamanlarında dövüş sanatları eğitimi almaya devam ediyor. Ve Taylor Lautner 2022 yılında Taylor Dome ile evlendi.

Taylor Lautner Ödülleri

Taylor Lautner 2009 yılında ‘Twilight‘ filmi için ‘En İyi Çıkış Yapan Erkek Performansı‘ dalında ‘Teen Choice Ödülü‘nü kazandı.

Glamour‘ dergisi tarafından Lautner ‘2010’un En Seksi 50 Erkeği‘ listesinde yer aldı. Ayrıca Taylor ‘People‘ dergisinin ‘En Harika Vücutlar‘ listesinde dördüncü sırada yer aldı.

2011 yılında ‘Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma‘ filmiyle Robert Pattinson ve Kristen Stewart‘la birlikte ‘Ekrandaki En Sevilen Takım‘ için ‘Halkın Seçimi Ödülü‘nü kazandı.

Taylor Lautner aynı zamanda 2013 senesinde ‘En İyi Gömleksiz Performans‘ dalında ‘MTV Film Ödülü‘ne ‘Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti – Bölüm 2‘ filmi ile layık görüldü.

Taylor Lautner Filmleri

 1. 2001 Gölge Öfkesi / Genç Kısmet
 2. 2005 Sharkboy ve Lavagirl’in 3 Boyutlu Maceraları / Sharkboy
 3. 2005 Cheaper by the Dozen 2 / Elliot Murtaugh
 4. 2008 Alacakaranlık / Jacob Black
 5. 2009 Alacakaranlık Efsanesi Yeni Ay / Jacob Black
 6. 2010 Sevgililer Günü / Willy Harrinton
 7. 2010 Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma / Jacob Black
 8. 2011 Düşler Alanı 2: Kilitleme / Iowa Çiftçi
 9. 2011 Kaçırma / Nathan Harper
 10. 2011 Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1 / Jacob Black
 11. 2012 Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2 / Jacob Black
 12. 2013 Büyükler 2 / Frat Boy Andy
 13. 2015 Tracers / Cam
 14. 2015 Gülünç 6 / Küçük Pete
 15. 2016 Run the Tide / Reymond Hightower
 16. 2022 Home Team / Troy Lambert

Taylor Lautner TV İşleri

 1. 2003–2004 The Bernie Mac Show / Aaron
 2. 2004 The Nick & Jessica Variety Hour / Fare Avcısı
 3. 2004 My Wife and Kids / Tyrone
 4. 2004 Summerland
 5. 2005 What’s New, Scooby-Doo? Ned / Dennis
 6. 2005 Duck Dodgers / Terrible Obnoxious Boy / Reggie Wasserstein
 7. 2005–2007 Danny Phantom / Youngblood
 8. 2006 Love, Inc. / Oliver
 9. 2006 He’s a Bully, Charlie Brown / Joe Agate
 10. 2008 My Own Worst Enemy / Jack Spivey
 11. 2014–2018 Cuckoo / Dale Ashbrick Jr
 12. 2016 Scream Queens / Dr. Cassidy Cascade

Videoları

Fotoğrafları

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu