Egzersiz ve Fitness

Tatilde Aldığınız Kilolardan Hızlı Kurtulma Yöntemleri

instagram takipçi hilesi

Bayram tatilinin de araya girmesiyle herkes uzun bir tatilden yeni döndü. Bayram ziyaretlerinde yediğiniz etler, tatlılar ve tatilin vermiş olduğu rahatlıkla bozulan uyku düzenleri gece atıştırılan abur cuburlar… Hepsi düşmanımız hepsi. E tabi ertesi gün erken uyanmamanın verdiği rahatlıkla alınan alkoller de cabası… Neyse bu kadar iç karartma yeter. Tamam yaptınız bir hata aldınız minicik birkaç kilo. Zaman onlardan hızlıca kurtulma zamanıdır. Merak etmeyin dikkat edeceğiniz birkaç maddeyle yeniden toparlanabilir eski mükemmel görüntünüze hızlıca kavuşabilirsiniz.

hizli kilo verme

Ancak dikkat etmemiz gereken bazı şeyler var.

Sevdiğimiz yiyeceklere biraz ara veriyoruz

Biliyoruz hepiniz kızartma, tatlı, dondurma, cips gibi abur cubur ve hazır yiyeceklere bayılıyoruz. Ancak yağlılardan, tatlılardan, 3 beyazdan, alkolden ve her türlü abur cuburdan bir süre elimizi eteğimizi çekmemiz gerekiyor.

3beyaz

Egzersiz kaçınılmaz

Ofis çalışanı bile olsak oturduğumuz yerden ayak egzersizleri, boyun, el, kol egzersizlerini sık sık yapmak hem işe konsantrasyonunuzu artırır hem de daha sağlıklı ve fit bir görünüm sağlar. Çalışmayanlar için ise illa spor salonlarına bir ton para bayılmak gerekmiyor. Oturduğumuz yerden dahi yapacağımız bazı egzersizler bize kilolarımızdan hızlıca kurtulmak için yardımcı olacaktır. Ama ben bir yerimden kalkayım derseniz her gün yapacağınız 30 dakikalık düzenli yürüyüşün size olumlu yönden birçok dönüşü olacaktır.

egzersiz

İçeceklere dikkat!

Gazlı ve alkollü içeceklerden bir süre uzak duruyoruz ve günde 2 fincan yeşil çay içiyoruz. Ayrıca bol bol su içmeyi de unutmuyoruz. Ve günden 2 şişe maden suyu içmek de işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.

yesil cay

Kullandığımız baharatları iyi seçiyoruz

Bazı baharat kullanımları mide rahatsızlıklarını tetiklerken bazıları bedenimizi rahatlatır. Hatta metabolizma hızımızı artırarak ödem ve fazla kilolarımızdan kurtulmamıza yardımcı olur.  Mesela tarçın, biberiye, kırmızı biber, zerdeçal gibi baharatlar hızlı kilo vermemize yardımcı olanlarından bazılarıdır. Bunları sık tüketmeye gayret gösterebiliriz.

baharat

Midemiz için sağlıklı besinler tüketmeliyiz

Et ve süt ürünleri gibi hayvansal yağ içeren besinlerden bir süre uzak durmalı ve sebze- meyve tüketimine ağırlık vermeliyiz.

sebze meyve

Abur cuburlar yasak!

Uyku saatine yakın ve gün içinde atıştırdığınız abur cubur ve hazır yiyeceklerin tamamını kesiyoruz. Hele o yağlı, işlenmiş patates cipslerini kesinlikle tüketmiyoruz.

abur cubur

Ilık su

Günde 2 litre ılık su tüketmek hem midemizi rahatlatır hem de kilolarımızdan kurtulmak için bize yardımcı olur. Bunu alışkanlık haline getirmek bedenimizi oldukça rahatlatacaktır.

ilik su

Öğünlere dikkat!

Günde 3 öğün yemeğimizi zamanında tüketmek bu dönemde oldukça önem taşıyor. Öğün atlamadan yemek, hem metabolizmamızı düzenliyor hem de şeker ve tansiyonumuzu dengede tutuyor. Böylece aç kalmadan kolaylıkla kilo verebiliriz. Bir öğünü atlamak, diğer öğüne kadar daha çok acıkmamıza ve daha fazla yemek yememize neden olur.

ogun

Uyku düzeni

Uyku düzenimiz, metabolizmamızı birincil dereceden etkileyen faktörlerdendir. Bu nedenle uyku düzenimizi tatilden önceki haline çevirmek için acele ediyoruz ve uykusuz gecelere son veriyoruz.

uyku düzeni

Hamam

Tatil sonrası iyi bir hamama gidip kese atmak, saunaya girmek ve son olarak iyi bir yorgunluk atmak yeniden günlük düzene adapte olmak için iyi bir başlangıç olabilir. Ayrıca sauna terlettiği için de kilo vermemize yardımcı olacaktır.

sauna

Tatilde Aldığınız Kilolardan Hızlı Kurtulma Yöntemleri ile ilgili videolar

Kaynak
pepapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu