Müzik

Tarkan’ın En Sevilen 10 Şarkısı!

instagram takipçi hilesi

Tarkan, 1992 yılının başlarında ün kazanmış ve o yıllardan günümüze dek Türk halkının sevgilisi olarak kalmayı başarmış, önemli sanatçılarımızdan…!

Tarkan'ın En Sevilen 10 Şarkısı

Ses rengiyle, duygu geçişleriyle, yakışıklılığı ve deniz gözleriyle artık sadece genç kuşağın değil, her yaş grubundan pek çok kesimin hayranlık duyduğu bir isim! Önceleri pop müziğin yıldızı iken, ilerleyen yıllarda çıkardığı Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan ahde vefa albümüyle farklı bir tarz yakalamıştır.

Sonrasında ise Türk Halk Müziği eserlerine de repertuarında yer vermiş ve ilk olarak sevenlerine ”uzun ince bir yoldayım” diyerek seslenmiştir. Aşık Veysel’in bu unutulmaz eseri, Tarkan’ın sıra dışı yorumuyla yeni bir soluk kazanmıştır. Öte yandan arabesk-fantazi müziğine ait şarkılar da seslendirerek her zevke hitap etmiş ve huzuruna çıktığı kitleyi oldukça genişletmiştir.

İşte biz de bu yazımızda sizlere; kendine özgü dans ve sahne şovları, duygu dolu yorumları ve efendi kişiliğiyle gönüllerde taht kurmuş olan mega starın, unutulmaz şarkılarından bazılarını sunacağız. İlgili videolara ise, yine içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

tarkann 1

Tarkan’ın Unutulmayan 10 Şarkısı!

  • Gül Döktüm Yollarına

1994 yılında çıkan şarkı, ünlü sanatçının yıldızını parlatan ve kısa sürede dilden dile dolaşan pop parçalarından bir tanesi…!  Bestesi ise Tarkan’ın kendisine ait… Bu vesileyle o yıllarda çoğumuz, ”gel gündüzle gece olalım, gel gökyüzünde yıldız olalım” diyerek seslendik sevdiğimize…

  • Şımarık

90’lı yılların klasikleri arasına girenlerden biri.. Mahallenin sokaklarında çekilmiş samimi klibi ve ritmik melodisiyle hafızalarımızda yer edinmiş bir parça.. ”Takmış koluna elin adamını, beni orta yerimden çatlatıyor, ağzında sakızı şişirip şişirip, arsız arsız patlatıyor” derken yerimizde duramayıp oynamışlığımız çoktur…

  • İnci Tanem

1997 çıkışlı bu şarkı, Tarkan’ın belki de aklımıza kazınan ilk slov tarzdaki şarkılarından… Severek ayrılanların, vuslata inananların ya da asker yolu bekleyenlerin, başa sarıp sarıp dinlediği bir eser… Mecburi vedaların, beraberinde getirdiği çıkmazları, melodiyle buluşturuyor adeta.. Ve diyor ki; ”döneceğim mutlaka, sabret!”

  • Hüp

Bol aşk soslu klibi, meşhur Tarkan dansları ve ritmik dokusuyla hem zamanının hem de günümüzün sıkça hatırlanan, 2001 çıkışlı şarkısı..! ”Hüp diye içine çek beni” derken, kıvrak hareketlerini ve çapkın gülümsemesini hepimiz hatırlıyoruz galiba..!

  • Dudu

2003 yılında tanıştığımız pop şarkılarından biri, ”dudu dudu dilleri, lıkır lıkır içmeli, gözleri derya deniz” diyordu sevdiği kadına.. O dönemin danslarına tempo tutan nitelikte bir şarkıydı ve hala unutulmuş değil desek yeridir.

tarkannn

  • Kış Güneşi

1994 yılına damga vuran, duygusuyla, nağmesiyle ve güftesiyle; bir nesli el ele şarkılar söyleten eser… Yanlış zamanlara, yanlış insanlara ve yamalı sevdalara atıfta bulunmanın en dokunaklı hali belki de.. Bestesi ise; değerli sanatçı Yıldız Tilbe ile Nurhat Sensesli imzalı..!

  • Bir Oluruz Yolunda

2002 yılında Tarkan’ın, Türkiye’ye ve milli takımımıza armağan ettiği, çok kıymetli bir şarkı var sırada.. Hepimizi coşturan, gurur vesilesi olan, yüzümüzü güldüren ve milli birlik, beraberlik duygularımızı harekete geçiren muhteşem bir eser.. Hala sözlerini kalbimizden dökülerek söylüyoruz…

  • Beni Çok Sev

2017 senesinde çıkarttığı ve çok sevdiği eşi, Pınar Dilek Tevetoğlu’na yazdığı duygu yüklü bir şarkı..! Klibinde ise kendisi ve eşi, gelin ile damat olarak rol almış, izleyiciye muhteşem bir ambiyans yaşatılmıştır. ”Tut elimden beni çok sev, kimseye verme, seveceksen ömürlük sev, bir günlük sevme” diyordu ve aşkın en anlamlı haliyle yüreklerimize dokunuyordu..!

  • Sevmekten Kim Usanır

2016 yılında çıkardığı ahde vefa albümüyle müzik hayatında bambaşka bir ivme kazanan Tarkan, sanat müziğimizin bu nadide eserini başarıyla seslendirmiştir. Çıkışları, duygu geçişlerini ve bu müzik tarzının getirdiği ağırlığı, dinleyicisine ve sevenlerine sonuna kadar hissettirmiştir. ”Kaç kere yemin ettim, kaç gönüle de girdim, sensiz yapamıyorum, bak yine geri geldim..” Bu sözler; onun yorumuyla, içimize başka bir yerden işledi de diyebiliriz!

  • Yap Bi Güzellik

Ve son olarak, yakın zamana geliyoruz.. 2022 yılında çıkardığı bu şarkı ile sevdiğinden bir adım bekleyenlerin hislerine tercüman oluyor mega star Tarkan..! Kavgalardan, küskünlüklerden ve kötü anlardan sonra yaşanan pişmanlık esintilerini buluyoruz şarkının her bir mısrasında..! Sevgiliyle barışmak için, dil dökmenin inceliklerine vurgu yapıyor belki de; ”affedelim gitsin, bu ayrılık bitsin, tatlı tatlı gel konuşalım, gel de aşkın gönlünü alalım…”

Tarkan’ın En Sevilen Şarkıları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu