Sağlıklı Yaşam

Tansiyon Hastaları İçin En Şifalı Meyve!

instagram takipçi hilesi

tansiyon-hastalari-icin-sifali-meyve

İnsanların hastalığı genelde doğadan koptuğu anda başladığını birçok araştırmacı kanıtlamıştır. Aynı zamanda da yine insanın bu hastalıklarına şifa olarak yine doğanın meyvelerini işaret etmiştir. Haplar ve kimyasal çözümler ile elbette doktor tavsiyesiyle hastalıklara deva olmakta. Ancak bu hastalıklara da neden yakalandığımızı irdeleyen bilim insanlarının vardığı sonuç; doğadan kopan insanların çeşitli hastalıklara daha çok yakalandıkları ve bunun kesin çözümü veya önleyicisi olarak yine doğada yetişen meyve ve sebzelerin olduğunu öngörmüşlerdir.

Girişimizi de yaptıktan sonra asıl konumuza dönelim…

Tansiyon Nedir?

Tansiyon Nedir ile başlamak istiyorum. Fransızcadan gelen Tansiyon; sözlük anlamında,basınç ve gerginlik gibi anlamlara gelmektedir.

Sağlık anlamında ise atardamarların içindeki kan basıncını denir.Damarın içinde kanın akabilmesi için belirli bir basıncının olması gerekir. Bu basıncı, kalbin kasılmasıyla kanı damarların içine pompalaması ve atardamarların elastikliğiyle bu basıncı dengelemesi sistemleri oluşturur.

Kalp kasıldığı zaman atardamarların içine kanı belirli bir basınçla pompalar. Bu sırada damar içindeki basınç en yüksek düzeye ulaşır. Bu basınca tıpta sistolik basınç, halk arasında büyük tansiyon adı verilir.

tansiyon-nedir

Tansiyon Hastaları için En Şifalı Meyve ise …

Potasyum açısından zengin bir meyve olan incir,Özellikle tansiyon hastalarına tavsiye edilir.İçerdiği bileşenler sayesinde yaz aylarında,dengesizleşen tansiyon değerlerini düzenlemekte.Kalp ve damar hastalıklarına da önlemeye yardımcı olmakta. Lifli yapısı sayesinde,kabızlık sorununu da çözer. >Prof.Dr.George Lexionton

 

 

Kaynak
MaltepehastahanesiProf.Dr.George Lexionton

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu