İnternet ve Web

Tanıtım Yazısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

instagram takipçi hilesi

tanıtım yazısı 1

Tanıtım yazısı ürünün, hizmetin ya da adresin bir başkası tarafından tanıtıldığı yazılar olarak tanımlanabilir. Tanıtım yazısı satın almak, yapılan işin arama motorlarında yer almasını ve üst sıralara taşınmasını sağlar. Bu yöntem, firmaların kullanıcı kitlelerini genişletmesindeki en önemli adımlardan biridir. Bu sayede daha çok kişiye ulaşmak mümkün hale gelir.

tanıtım yazısı 2

Tanıtım yazısı, e-ticaret sitelerinde oldukça başarılı sonuçlar veren alternatif yöntemdir. Hedef kitlenizin genişlemesini, daha çok kişiye sesinizi duyurmayı ve verdiğiniz hizmetten daha çok kişiyi haberdar etmeyi amaçlıyorsanız, işin uzmanından tanıtım yazısı almanız tavsiye edilir.

tanıtım yazısı 2

Peki, tanıtım yazısı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

  • Tanıtım yazısı alırken, yazının bulunacağı sitenin trustrank değeri göz önünde bulundurulmalıdır. Trustrank değeri, 3 ve üzerinde olmalıdır. Böylece başarı sağlamak mümkün olur.
  • En önemli unsurların başında SEO uyumlu olması gelmektedir. Kısaca “arama motoru optimizasyonu” olarak tanımlayabileceğimiz SEO kurallarına uyumluluk, ulaşılabilirliği arttırıyor. Bunun için güvenilir ve uzman ekibe sahip bir dijital reklam ajansından destek almak mümkündür.
  • Tanıtım yazıları, açıklayıcı ve net olmalıdır. Karşı tarafta herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde hazırlanmaları gerekir. Çoğunlukla, firmanın bilgisi dışında bir dille yazılır ve tanıtıcı içeriğe sahiptir.
  • Tanıtım yazılarının bulundurulacağı web sitelerinin içerikleri de oldukça önemlidir. Bu web sitenin içeriği, firmanın içeriğiyle doğru orantılı olacak şekilde olmalıdır. Aynı ya da benzer sektörler tercih etmek, dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır.

tanıtım yazısı 1

  • Tanırım yazılarının, etkileşimi fazla olan web sitelerinde yayımlanması başarıyı arttıran etkenlerden biridir. Böylece daha fazla kullanıcıya ulaşmak mümkün hale gelir.
  • Herhangi bir tanıtım yazısı almadan önce o sitenin veri faktörleri de değerlendirilmelidir. PR değeri, başarıyla doğru orantılı olarak hareket eder. Buna bağlı olarak bu değerin 2 ve üzeri olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Tercih edilecek olan web sitesinin tasarımsal yönü de önem taşır. Amaca hizmet eden, özgün ve estetik tasarımlara sahip siteler tercih edilmelidir.
  • Tanıtım yazısı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri uzman kadro olmalıdır. Yaptığı işe önem veren, ortaya özgün tasarımlar ve içerikler çıkaran, profesyonel çalışma prensibini ilke edinmiş ajanslarla çalışmaya özen göstermek gerekir.
Eğer tanıtım yazısı ihtiyacınız varsa bizimle de iletişime geçebilirsiniz. Ya da MaksatReklam sayfamızdan işinde uzman seo’cu yazarlarımızdan yazı desteği alarak yazılarınızı MaksatBilgi’de kolayca yayınlayabilirsiniz. 

Merve Cihan

Okur, yazar ve çizer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu