Astroloji ve Burçlar

Süper Ay Nedir? Burçlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Ay’ın gökyüzündeki muhteşem olaylarından biri olan Süper Ay, Ay’ın Dünya’ya en yakın konumda bulunduğu zamanda oluşur. Aynı zamanda dolunay evresinde olduğu anı ifade eder. Ay, Dünya’nın çevresinde dolandığı esnada eliptik bir yörüngeye ve oval bir şekle sahiptir, bu nedenle Dünya’ya olan mesafesi sürekli olarak değişir.

Ay’ın Dünya’ya en uzak noktası “yeröte” olarak adlandırılır ve ortalama olarak yaklaşık 405,500 kilometre (253,000 mil) uzaklıktadır. Diğer yandan, Dünya’ya en yakın nokta olan “yerberi”, ortalama 363,300 kilometre (226,000 mil) uzaklıktadır.

Yerberi’de görülen dolunay, normal bir dolunaydan biraz daha parlak ve büyük bir görünür. Diğer dolunaylardan yaklaşık %17 daha geniş ve %30 daha parlak olarak gözlemlenir. Bu özel dolunay şekli, “Süper Ay” olarak adlandırılır ve gökyüzündeki güzel bir görüntü oluşturur.

Süper Ay, genellikle yaklaşık 14 aylık aralıklarla meydana gelir. Ayın mevcut görünümü kişinin konumuna ve hava koşullarına bağlı olarak değişebilir. Ay’ın yerberi konumunda oluşan bu olay, gözlemcilerin kalbini çelen etkileyici bir doğa harikasıdır. Ayrıca Süper Ay, bazı durumlarda ay tutulması ile birleştiğinde kanlı ay olarak da anılmaktadır.

Süper Ay

Süper Ay’ın Burçlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Koç Burcu: İçinizde durdurulamaz bir enerji ve dünyayı fethetmeye hazır hissediyorsunuz! Kendinize olan güveniniz tavan yapmış durumda ve harekete geçmek için sabırsızlanıyorsunuz. Şu anda, bu enerjiyi para kazanma fırsatlarına yönlendirmek için mükemmel bir zaman dilimindesiniz.

Boğa Burcu: Kendinize bir yan iş başlatma vakti geldi. İş bitirici tavrınız ve içten gelen tutkularınızla, gereken her şeye sahipsiniz. Kendi hizmetlerinizi sunabilir, bir ürün yaratabilir veya sahip olduğunuz yetenekleri paraya dönüştürebilirsiniz.

İkizler Burcu: Finansal akıllılığınızı sergileyerek yatırımlarınızı planlayın. Bu dolunay zamanında ilişkilerinizi de güçlendirmek için fırsatlar arayın. Araştırmalar yapın, uzmanlara danışın ve finansal hedeflerinizle uyumlu stratejiler belirleyin. Güçlü sezgileriniz, sizi kazançlı fırsatlara yönlendirecektir.

Yengeç Burcu: Hedeflerinize ulaşmak için harekete geçme zamanı geldi. Hak ettiğinizi talep etmekten çekinmeyin. Zam talep edebilir, daha iyi bir anlaşma yapabilir ya da sunduğunuz hizmetler için daha yüksek ücretler talep edebilirsiniz. Atılgan tavrınız, çevrenizdeki insanları etkileyecek ve maddi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Aslan Burcu: Karizmatik ve çekici kişiliğinizle yeni çevrelere adım atın. Networking konusunda doğal bir yeteneğiniz var ve bu yeteneği kullanarak süperstar bir networker olabilirsiniz. Özellikle ilgi duyduğunuz etkinliklere katılın, benzer düşünen insanlarla bağlantı kurun ve heyecan verici para kazanma fırsatlarına erişebileceğiniz ilişkiler geliştirin.

Başak Burcu: Yeniliklere açık olun ve değişimi kucaklayın. Yaratıcı düşünce yapınız ve öncü olma yeteneğinizle öne çıkarsınız. Yenilikçi trendlere ve teknolojilere dikkat edin. Becerilerinizden veya fikirlerinizden para kazanmanızı sağlayabilecek alım satım fırsatlarına göz kulak verin. Adaptasyon yeteneğinizle değişime uyum sağlayın ve başarı için değişimi bir katalizör olarak kullanın.

Süper Ay

Terazi Burcu: Şu an sizin için parlama zamanı! Unutmayın, gökyüzünde sınırlar yoktur ve finansal başarı potansiyeliniz sınırsızdır. Hedeflerinize dikkatli bir şekilde odaklanın. Onları gerçekleştirmek için gerekli olan tüm adımlar atın.

Akrep Burcu: Belirsizlik ve heyecanın karışımını hissediyorsanız, yalnız değilsiniz! Şu anda bir dönüm noktasına ilerliyorsunuz. Eğer partneriniz ya da ortağınız gerekli adımları atmazsa, siz gerekeni yapmaktan çekinmeyeceksiniz.

Yay Burcu: Son günlerde iç huzursuzluğu hissediyorsunuz, sanki içinizde bir şeyler kıpırdanıyor. Havada bir değişim hissi var ve içgüdüleriniz size kariyerinizde yeni bir sayfa açma zamanının geldiğini işaret ediyor.

Oğlak Burcu: Yeni fırsatlar hakkında hayaller kuruyor, kendinizi farklı bir rolde veya sektörde görebiliyorsunuz. Daha tatmin edici bir yaşam arayışınız, seçeneklerinizi keşfetme ve bir inanç sıçraması yapma zamanının geldiği konusunda size bir işaret veriyor.

Kova Burcu: Eşzamanlılıklara ve evrenden gelen işaretlere dikkat etmek önemlidir. Size uygun olan ş ilanları ya da ağ kurma etkinlikleri ile karşılaşabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve içgüdülerinizi takip ederek size rehberlik eden ekmek kırıntılarını izleyin.

Balık Burcu: Harekete geçme zamanı şimdi gelmiştir. Korkularınızın hayallerinizi gerçekleştirmenize engel olmasına izin vermeyin. Özgeçmişinizi güncelleyin, mentorlarla ya da sektör profesyonelleriyle iletişime geçin ve kendinizi ifade etmeye başlayın. Kararlılığınız ve özverili çalışmanız elbette karşılığını bulacaktır.

Süper Ay İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu