Stil Sahibi Olmak İsteyenler İçin İpuçları

instagram takipçi hilesi

Değişen moda anlayışı ve ortaya çıkan yeni akımlar ile birlikte kişilerin sahip olduğu stil de gün geçtikçe farklılaşıyor. Kimi bu yeni akımları kendi tarzıyla başarılı bir şekilde harmanlayabilirken, kimi ise ne yazık ki taklit olmaktan öteye geçemiyor. Bu da sokakta veya ekranlarda hep aynı görünüme sahip kişilerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Dolayısıyla modayı takip etmek önemli olsa da stil sahibi olmak isteyen herkesin kendi tarzını keşfetmesi ve yenilikleri kendi tarzına en iyi şekilde uygulayabilmesi gerekiyor.

İşte stil sahibi olmak isteyen herkesin bilmesi gereken püf noktalar…

stil sahibi olmak 1    stil sahibi olmak isteyen kadinlar icin 8 oneri 1472824951 10800303067

Kendinizi keşfedin

Çoğu insanın karakterini giysilerinden, takılarından ve hatta yürüyüş tarzından bile az çok çözümleyebilirsiniz. Örneğin birinin gardrobunu inclediğinizde, genelde düz kesim sade kıyafetlerle ya da çiçekli rengarenk kombinlerle karşılaşabilirsiniz. Bu da o kişinin karakteri ve bunu yansıttığı tarzı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir. Bu yüzden kendinizi tanımak, nelerden hoşlandığınızı ve sizi hangi kıyafetlerin  mutlu ettiğini keşfetmek stil sahibi olmak için atmanız gereken en önemli adımlardan biridir.

dIm2jCn

Bedeninize uyumlu kıyafetleri tercih edin

Başkasına çok yakışan bir kıyafetin kendinizde de aynı şekilde duracağını öngörüp, o ürünü satın almanız stil sahibi olma yolunda yapacağınız en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü her kıyafetin ait olduğu bir beden yapısı vardır. Bu yalnızca zayıflıkla ilgili bir durum değildir. Kişinin sahip olduğu karakteristik özellikleri, vücudunun kıvrım yapısı ve kıyafeti taşıyış tarzı bile stilini oldukça etkiler. Bu yüzden başkalarında mükemmel durduğuna inandığınız bir ürünü satın almak yerine, önceliği kendi vücudunuza en uygun olan kombinlere vermeniz daha etkili bir tercih olacaktır.

Gardırobunuzu gözden geçirin

Başarılı bir stil yaratmanın ilk adımları olan kendinizi keşfetme ve neye ihtiyacınız olduğunu belirleme süreçlerini geçtiniz. Şimdi ise sıra en önemli adım olan gardırop düzenlemede. Artık sizin bedeninize ve ruhunuza ait olmayan kıyafetlerden kurtulmanın ve hatta ”Bu bana olmaz” dediğiniz ama tam sizi yansıtacak kıyafetlerinizi tekrar gözden geçirme zamanı geldi. Ayrıca bunu yaparken aksesuarlarınızdan, kullandığınız makyaj malzemelerinize kadar her bir detayı tekrar gözden geçirmeyi unutmayın…

gardropdetoksu 05

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu