Yerli Kadın Ünlüler

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

simge fistikoglu 1

Tam adı: Simge Fıstıkoğlu Tavukçuoğlu
Doğum tarihi: 12 Aralık 1982
Doğum yeri: Yeşilköy, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.69 m
Ailesi: Edip Mazhar Fıstıkoğlu (Babası), Güler Fıstıkoğlu (Annesi), Sinem Fıstıkoğlu (Kardeşi)
Eşi: Emir Tavukçuoğlu (20189
Çocuk (ları): İmge Tavukçuoğlu
Mesleği: Sunucu, Spiker
Aktif Yılları: 2006 senesinden bu yana
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Simge Fıstıkoğlu, 12 Aralık 1982 senesinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Yeşilköy mahallesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Güler Fıstıkoğlu, babasının adı ise Edip Mazhar Fıstıkoğlu’dur. Sinem adında bir kardeşi vardır. 10 sene binicilik ile ilgilenmiştir. İlkokul eğitimini Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkoğretim Okulunda, ortaokul eğitimini Selim Pars Koleji’nde, lise eğitimini Beyoğlu Anadolu Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi‘nde tamamlamıştır.

Medya sektörüne ilk adımını Elle Decor Dergisi ile atmıştır. 16 Ekim 2006 günü Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Yardımcı olan Murat Ongun‘un kapısını çalmış ve bu mesleği yapmak istediğini belirtmiştir. Murat Ongun ise hemen spor servisinde başlamasını istemiştir. 2006 senesinde 2009 senesinde kadar spor spikerliği yapmıştır. Spikerlik yaptığı süre boyunca Fatih Terim, Ertuğrul Sağlam, Vicente Del Bosque ve Ersun Yanal gibi teknik adamlar ile röportajlar yapmıştır.

Simge Fıstıkoğlu, Cristiano Ronaldo, Heiki Kovalainen, Arda Turan, Rüştü ReçberServet Çetin, Emre Belözoğlu, Tümer MetinNihat Kahveci, Philip HoloskoHalil AltıntopHamit Altıntop, Gökhan Gönül, Nuri ŞahinTugay Kerimoğlu,  Colin Kazım-Richards, Mehmet AurelioMevlüt Erdinç ve Caner Erkin, gibi pek çok futbolcu ile de röportajlar yapmıştır.

2009 senesinin Ağustos ayında Habertürk TV Spor Müdürü olmuştur. 16 Eylül 2011 senesinde Habertürk TV‘den ayrılmış ve A Haber‘e geçmiştir. 2011 senesinde “Hoş Beş İki”,1 Gün” gibi programları sunmuştur. Ciner Grubu‘nun Show TV‘yi satın almasından sonra bu kanala geçmiştir. 2015 senesinde NTV ekranlarında  “Simge Fıstıkoğlu’yla Spor Akşamı”, “Günün İçinden” programlarını 17 Haziran 2020 gününe kadar sunmuştur. Daha sonra NTV’den ayrılmıştır.

Simge Fıstıkoğlu, 6 Nisan 2018 günü Emre Tavukçuoğlu ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden 24 Eylül 2018 günü bir oğlu ve 10 Mart 2020 günü de bir kızı dünyaya gelmiştir. Çok fazla ağır sporlara ilgisi olmaya Fıstıkoğlu, daha çok fitness, yüzme ve binicilik gibi sporlara ilgi duymaktadır.

Simge Fıstıkoğlu Oynadığı Filmler

  1. 2012 – Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu