Yerli Kadın Ünlüler

Sibil Çetinkaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sibil cetinkaya 1
Tam adı: Sibil Çetinkaya
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1984
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.73 m
Burcu: Boğa
Ailesi: Jermin Çetinkaya (Kardeşi)
Sevgilisi: Şükrü Özyıldız 
Mesleği: Fenomen (Influencer)
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Sibil Çetinkaya Kimdir? Sibil Çetinkaya, sosyal medya fenomenidir.

Sibil Çetinkaya, 10 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Bir ablası ve bir erkek kardeşi vardır.

İlkokul ve lise eğitimini Özel Enka Okulları‘nda aldı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü‘nü okudu. Üniversite değişim programları ile Londra’ya gitti. Daha sonra çocukluktan beri ilgi duyduğu oyunculuğa yöneldi.

Türkiye’ye geldiğinde Ekol Drama, Ayla Algan, Tümay Özokur ve Can Gürzap Diyalog Kursu gibi kişi ve kurumlardan eğitimler aldı. Ardından Londra City Academy’ye girdi. LAMDA Akademisi‘nde de eğitim aldı. Asıl dönüm noktasını BAFTA’da yer alan bir tiyatro oyununda rol alması ile gerçekleşti. Londra’da bulunduğu zamanlarda Harry Potter‘ın cast direktörü olan Lauren Dickens ile tanışma fırsatı buldu ve Rockliffe projesinde yer aldı.

Üniversite eğitimini bitirdikten sonra TV 8 televizyonunda İç Yapım ekibinde ve kamera arkasında çalıştı. Daha sonra kendi Youtube kanalını açtı ve sosyal medyaya giriş yaptı. Youtube kanalında pek çok konuda videolar ve vloglar yayınlamaktadır.

Sibil Çetinkaya, Youtube serüvenine ilk olarak mekan ve yeme-içme önerileri ile başladı. “Buarada” isimli hesabında gitti ve beğendiği yerleri takipçileri ile paylaşmıştır. Paylaşımları kısa süre içerisinde ilgi gördü. Bu başarısı bir internet televizyonunun dikkatini çekti. Bu internet televizyonunda (BLU TV) “Kafayı Yersin” isimli program sundu. Bu program ile pek çok şehre gitti.

Günümüzde her zaman olduğu gibi eğlence, moda ve lifestyle içerikleri ile takipçilerine seslenmektedir.

Sibil Çetinkaya bir süredir oyuncu Şükrü Özyıldız ile sevgili.

Videoları

 

https://www.youtube.com/watch?v=16AogDfdoos

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu