Yerli Kadın Ünlüler

Burcu Çetinkaya

instagram takipçi hilesi

burcu 17

Tam adı: Burcu Çetinkaya
Doğum tarihi: 19.03.1981
Doğum yeri: İstanbul
Burcu: Balık
Ailesi: İlhan Çetinkaya (Babası)
Eşi: Fatih Mehmet Bucak
Çocukları: Mehmet Celal Bucak
Mesleği: Ralli Sürücüsü, TV Sunucusu
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana.

imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Gazeteci, Televizyon Sunucusu, Ralli Sürücüsü.

Burcu Çetinkaya Bucak, 19 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının adı İlhan Çetinkaya’dır. İstanbul Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulundan 1992 yılında mezun olmuştur. Ortaokulu ve liseyi Robert College’de okumuş ve 1999 yılında mezun olmuştur.

İstanbul Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden  2005 yılında başarıyla mezun olmuştur. Arapça, Kürtçe, İtalyanca, Fransızca, Almanca ve İngilizce okur yazarı olan Burcu Çetinkaya Bucak iş yaşamına satış pazarlama ve senaristlik alanlarında giriş yapmıştır.

Koyu bir Bursaspor taraftarı olan Burcu Çetinkaya Bucak, otomobil sporu ile uğraşmasını yanı sıra Caddebostan Spor Kulübü üyesidir.

2005 yılında Hitit Rallisi ile otomobil sporları kariyeri başlamış ve ilk yarışında kadınlar kategorisinde 3. olmuştur. 2005 yılında gerçekleştirilen Fiat Rallisi’nde bir kez daha 3. olmuştur. Sonrasında Kocaeli Rallisi’nde Kadınlar 2.’si ve Beykoz Rallikrosu’nda ise 5. olmuştur. Yine 2005 yılında İstanbul’da düzenlenen İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç yarışına da katılmıştır ve kadınlar kategorisinde 1. olmuştur.

2007, 2008 ve 2009 yıllarında Ralli Kadınlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu ile beraber birçok önemli derecenin de sahibi olan Burcu Çetinkaya Bucak, İstanbul Mahalli Ralli Şampiyonası Kadınlar kategorisi ve Türkiye Ralli Şampiyonası Kadınlar Şampiyonu olmuştur. Aynı şampiyonluğu 2008 yılında bir kez daha elde etmiştir.

2006 yılından 2011 yılına dek 24 TV’de Otomobil Sevdası adlı otomobil programını haber programcısı Merve Sena Kılıç ile birlikte sunmuştur. Bloomberg HT adlı televizyon kanalında ise “Sporaktif” adındaki programı sunmuştur.

2011 yılında Show TV’de yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yapmış olduğu Azra Akın, Acun Ilıcalı ve Tan Sağtürk’ün jüri üyesi olduğu “Yok Böyle Dans” adlı yarışma programının ikinci sezonuna yarışmacı olarak katılmış ancak yarışmadaki ilk haftasında elenmiştir. Özge Ulusoy’un birinci olduğu yarışmada, Cem Ceminay ve Burcu Esmersoy sunucu, yarışmacı olarak da, Burcu Çetinkaya Bucak, Şenol İpek, Hakan Peker, Aşkın Nur Yengi, Almeda Abazi, Özlem Yıldız, Cem Ceminay, İvana Sert, Nez, İlhan Mansız, Altay, Alp Kırşan, Helin Avşar ve Özge Ulusoy katılmıştır. Yarışmanın ilk bölümüne özel Adriana Lima konuk jüri üyesi olarak yer almıştır.

2012 yılında TV8 kanalında ekranlara gelen ve çekimleri Kenya’da gerçekleşen Trophy Türk adındaki yarışma programında yarışmacı olarak yer almıştır. Burcu Çetinkaya Bucak ile beraber Helin Avşar, Önder Bekensir, Tuğba Özay, Serkan Tanırgan, Ertem Şener, Şener Üşümezsoy, Leyla Bilginel, Zaza Enden, Esra Ersoy, Ceyda Ersoy, Hale Caneroğlu, Berksan Özer ve Billur Kalkavan diğer yarışmacılardı.

2013 yılında A Haber televizyonunda Mehmet Fatih Çıtlak ile birlikte “Sahur Vakti” adlı programı sunmuştur. 2013 yılında TRT Spor ekranlarında “Ralli Günlüğü”  adındaki programın sunuculuğunu yapmıştır.

Harran Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını yapmak için kaydolmuş ve 2015 genel seçimlerinde Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Fatih Mehmet Bucak ile 2015 yılında dünya evine girmiştir. 3 Temmuz 2016 tarihinde Mehmet Celal Bucak adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.

7 Şubat 2019 tarihinde çalıştığı Türkiye Gazetesi iş akdini fesih etmiştir.

Videoları

Ev Kuşu 25. Bölüm – Burcu Çetinkaya

Burcu Çetinkaya’nın şovu Alişan’ı korkuttu / Her Şey Dahil

Emre Buga ile Aktüel BugünTV Burcu Çetinkaya 4Şubat2013

https://www.youtube.com/watch?v=rqhyI9bxnSo

Burcu Çetinkaya Welcome 2019/ 2019 Hoşgeldin

https://www.youtube.com/watch?v=-Ab_HzjGOMA

Burcu Çetinkaya: Allah’ın izniyle hiçbir zaman açılmayacağım

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu