Yabancı Kadın Ünlüler

Shay Mitchell Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Shay Mitchell 2019 Photos Gallery 32
Tam adı:  Shannon Ashley Mitchell
Doğum tarihi: 10 Nisan 1987
Doğum yeri: Mississauga, Kanada
Boyu: 1,71 m
Ailesi: Precious Garcia, Mark Mitchell
Sevgilisi:  …
Burcu: Koç
Mesleği: Oyuncu, Model,Yazar
Aktif Yılları: 2008’den bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Shay Mitchell, özellikle Netflix ‘in bomba dizilerinden olan You dizisindeki etkileyici Peach Salinger karakteriyle tanınıyor. Daha önceden ise onu Pretty Little Liars’daki Emily rolüyle tanımamız mümkün .Diğer yandan da instagram hesabını en iyi kullanan biri diyebilirim.  Shay Mitchell kimdir? Shay Mitchell biyografi sayfasında bunu en güncel, en detaylı ve bol içerikle sizlere sunuyoruz.

Tam adı Shannon Ashley Mitchell olan ünlümüz , 10 Nisan 1987 tarihinde Mississauga, Kanada’da dünyaya gelmiştir. Daha küçük yaşlarda tiyatroyla sanatla ilgiliymiş. Ailesi bunu fark etmiş ve daha beş yaşındayken , dans dersleri almaya başlamış.  Rockridge Ortaokulu ardından West Vancouver Ortaokulunu okumuş.

Shay Mitchell Hong Kong,Bangkok ve Barcelona gibi şehirlerde modellik yaparak mesleğini başarılı bir şekilde icra etmiş. Modelliğini yaparken bir yandan memleketi Kanada, Toronto’ya giderek burada oyunculuk eğitimleri almaya başlamış. Bunlar olurken bir yandan da bir ajansla anlaşarak ünlü markaların reklamlarında oynamaya başlamıştır. Bu sayede yavaştan kendini göstermeye başlamıştır.

Gerçek anlamda ilk oyunculuk deneyimini, Degrassi: The Next Generation dizisine konuk oyuncu olarak 2008 ‘de başlamıştır. Daha sonra 2009 yılında ,oyunculuğunu pekiştirmesi için uzun soluklu anlaşacağı Pretty Little Liars dizisiyle anlaşmıştır. Burada Emily Fields karakterini 2009’dan 2017 yılına kadar oynamıştır.

Bu dizideki başarılı performansıyla kariyerinin de taçlandığı proje oldu. Fark edildi ve artık başka yapımlarda yer almak için artık tanınıyordu. Hem güzelliğiyle hem de duruşuyla iyi bir kariyer onu bekliyordu. Şimdiye kadar öyle de oldu . 2012 yılında Punk’d dizisinde rol aldı. 2015 yılında Project Runway yarışmasının  da jürisi olarak yer aldı.

İlk sinema projesini ise, 2016 ‘da vizyona giren Dreamland filmiyle gerçekleştirmiş oldu. Yine 2016 yılında Jennifer Aniston ile birlikte Anneler Günü adlı filmde rol aldı. 2 yıl sonra 2018 yılında da Cadaver / Kadavra adlı filmde Megan Reed rol aldı.

2018 yılına dünyanın en çok kullanılan dizi ve film platformu olan Netflix ‘in yapımı olan You dizisinde Peach Salinger adlı karaktere hayat verdi. Burada hayran kitlesini arttırmış oldu. Hem oyunculuğu hem de gördüğünüz gibi güzelliğiyle .

Oyunculuk anlamında kendini geliştirmekten hiç vazgeçmedi. Aynı zamanda kendini ve sosyal medyayı da en iyi şekilde kullandı. Instagram hesabı ve Youtube kanalındaki paylaşımlarıyla hayran kitlesini her zaman artırmakta.

Shay Mitchell Filmler / Dizileri 

  1. 2018- Kadavra / Megan Reed
  2. 2018- Dollface – Sezon 1 / Stella Cole
  3. 2018- You – Sezon 1 / Peach Salinger
  4. 2016- Pretty Little Liars – Sezon 7/ Emily Fields
  5. 2016- Özel Bir Gün / Tina
  6. 2009- 2017- Pretty Little Liars  /Emily Fields
  7. 2012- Glee – Sezon 4 Bölüm 2 / Girl in Yellow Jacket
  8. 2010- Aaron Stone – Sezon 2Bölüm 9 – 10 – 11 – 12 / Irina Webber
  9. 2009- Rookie Blue – Sezon 1Bölüm 2> Cute girl
  10. 2008- Degrassi: The Next Generation – Sezon 8 Bölüm 17 >Model

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu