Seyhan Soylu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

seyhan soylu kimdir 5
Tam adı: Seyhan Soylu
Doğum tarihi: ??. ??. 1973
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: Emine Kapgit (Annesi)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

İçindekiler:

Hakkında

Seyhan Soylu Kimdir? Seyhan Soylu, son dönemde sunuculuk yapıyor.

Seyhan Soylu, 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi Emine Kapgit, öğretmenlik mesleğini bırakıp oryantal olan eski bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.

Soylu trans bir kadındır. 2007 genel seçimlerinde Demokrat Sol Parti‘nin siyasi tavsiyeleri doğrultusunda, vatansever, demokratik, kararlı ve insani bir tavırla milletvekili aday adayı oldu. Bir dönem polislik de yaptı.

Günümüzde 70’e yakın sanatçının menajeri olarak çalışıyor. 1990’larda “travestilerin kraliçesi” olarak bilinen Soylu, Ergenekon tutuklusu Semih Tufan Gülaltay‘ın eski ortağı Turgut Büyükdağ’ın önerisiyle 28 Şubat olaylarında önce Strateji dergisini çıkarmaya başladı.

Lakabı Sisi’dir. İlk olarak kendisini 1997 yılında Ali Kalkancı-Fadime Şahin olayında duyurdu. Dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan, Sisi’nin bu tür olayları planlamak için JİTEM’de kursa gittiğini iddia etti. Ergenekon soruşturması kapsamında 19 Ağustos 2008 günü oyuncu Nurseli İdiz ile beraber gözaltına alındı.

2012 yılına kadar tartışmalı bir program olan ve Kanal T isimli kanalda yayınlanan “Tövbekarlar Yarışıyor” isimli programın direktörlüğünü yaptı. 2015 yılında o sırada işletmekte olduğu televizyon kanalı Business Channel Türk yayın lisansını kaybetti. 2018 yılında Saadet Partisi’nden aday olmak istedi. Hakkında açılan bir davaya gelinlik giyerek gitti.

Son günlerde tekrardan açılan Flash TV ekranlarında yayınlanan “Al Sana Haber” isimli programı sunuyor. Programda geçtiğimiz günlerde öldürülen iş insanı Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ilgili iddiaları ile gündeme oturdu. Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun Ece Erken ile gerçekte evli olmadığını, Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun Ece Erken’in kandırdığını iddia etti.

Ece Erken, aynı programda kendisi ve öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ilgili iddia ve söylemlerde bulunan Nihat Doğan ve Seyhan Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=LxgfO_hokiI

https://www.youtube.com/watch?v=KgiMOlV2o5Y

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu