Şevki Sözen

Şevki Sözen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

sevki sozen 1
Tam adı: Mehmet Şevki Sözen
Doğum tarihi: ??. ??. 1963
Doğum yeri: Kabil, Afganistan
Boyu: 1.8 m
Burcu: 
Ailesi: Hayri Sözen (Babası)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Doktor, Adli Tıp Uzmanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

İçindekiler:

Hakkında

Şevki Sözen Kimdir? Şevki Sözen, adli tıp uzmanı ve doktordur. 2011 yılından bu yana ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert” isimli programda yer almaktadır.

Şevki Sözen, 1963 yılında Afganistan’ın başkenti olan Kabil’de dünyaya gözlerini açmıştır. Prof. Dr. Hayri Sözen babasıdır. Babası Makedonya İştip Kasabası’nda dünyaya geldiği için Makedonya asıllıdır.

İlkokul eğitimini İstanbul Ataköy İlkokulu‘nda, lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi‘nde tamamlamıştır. Adalet Bakanlığı İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı eğitimi, ABD, New Jersey’de yer alan Rutgers Üniversitesi Adli Tıp Doçentliği ve Adli Tıp Profesörlüğü eğitimlerini bitirmiştir.

1990 ve 1991 yılları arasında vatani görevini Ankara Gülhane Askeri Tıp Hastanesi Patoloji Bölümü‘nde yedek subay olarak yapmıştır. 1991 yılından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, Adana Adli Tıp Grup Başkanlığı‘nda Adli Tıp Uzmanı olarak görev yapmıştır. 1993 ve 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Adli Tıp Anabilim Dalı‘nda Adli Tıp Uzmanı unvanını almıştır.

1994 ve 2000 yılları arasında Adli TıpDoçenti, 2000 yılından bu yana ise Adli Tıp Profesörü olarak görev yapmaktadır. 2001 ve 2003 arasında Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı alanında da çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Prof. Dr. Sözen, evlidir. Bu evliliğinden bir çocuğu dünyaya gelmiştir.

Prof. Dr. Şevki Sözen, 2011 yılından bu yana ATV’de yayınlanan, Türkiye’nin en iyi programı olarak gösterilen ve kayıp kişilerin arandığı Müge Anlı ile Tatlı Sert” isimli programda avukat Rahmi Özkan ve psikolog Prof. Dr. Arif Verimli ile birlikte yer almaktadır. Prof. Dr. Arif Verimli, Prof. Dr. Sözen ile bir problem yaşadığı için programdan ayrılmıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=mNNuxkDw_S8

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu