Yerli Erkek Ünlüler

Rahmi Özkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

rahmi özkan 1
Tam adı: Hüseyin Rahmi Özkan
Doğum tarihi: 1939 yılı
Doğum yeri: Siverek, Şanlıurfa
Boyu: 1.75 m
Ailesi:
Eşi: Güzin Özkan
Çocuk (ları):
Mesleği: Avukat
Aktif Yılları: 1958 yılından bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa’ya bağlı Siverek ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul ve Ortaokul eğitimini Şanlıurfa Siverek’te tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi‘nde almıştır.

1958 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmeye hak kazanmıştır. Rahmi Özkan, hukuk fakültesinde öğrenci derneklerinde ve okulda düzenlene çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır. O dönemlerde üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu’na hukuk fakültesi’nin delegesi olarak katılmıştır.

1961 yılında ilk olarak Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurul başkanlık görevine, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konsey başkanlığı görevine seçilmiştir ve bu görevini 1963 yılına kadar icra etmiştir.

Bu görevini devam ettirirken Milli Türk Talebe Birliği temsilen Ankara’da devlet erkanı ile beraber bazı çalışmalarda bulunmuştur.  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde ve Çankaya Köşkü‘nde türk gençliğini temsilen gençlik lideri olarak çeşitli çalışmalar yürütmüştür.

İlginizi çekebilir: Şevki Sözen

1961 Anayasasının halk oylamasına tabi tutulmamasından önce o dönemin merhum cumhurbaşkanı orgeneral Cemal Gürsel ve Rahmi Özkan gençlik lideri olarak Türk radyolarında 19 Temmuz 1961 tarihinde gece saat 21:50 ile 22:00 arasında düzenlediği konuşmada 1961 Anayasa’sının evet kampanyasını başlatmıştır.

Rahmi Özkan, 1963 ve 1965 yılları arasında vatani görevini yedek subay olarak yapmıştır. 1966 senesinde derslerine geri döndü. 1969 yılının Şubat ayında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünde mezun olmuştur. 1970 senesinde kendi ofisini açarak resmi olarak İstanbul Barosuna bağlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Kendini tamamiyle ceza ve infaz davalarına yöneltmiştir. Camiada ceza avukatlığı konusunda kendisini çevresine kabul ettirmeyi başarmıştır.

Rahmi Özkan, uzun yıllardır ATV ekranlarında sabah kuşağı bölümünde reytingleri alt üst eden ve Müge Anlı‘nın sunduğu Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programda avukat olarak yer almaktadır. Bu programda Özkan’a Psikiyatr Arif Verimli ve Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen eşlik etmektedir.

Programda gerek sert tavrı ile gerekse sevecen tavırları ile seyircilerin sevgisini kazanmıştır. Rahmi Özkan, eski zamanlarda ekranlara gelen Serap Ezgü‘nün programında da danışman olarak yer almıştır.  Özkan, Güzin Özkan hanımefendi ile evlidir. Bu evliliğinde bir kızı ve bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Rahmi Özkan‘ın bir tane torunu vardır.

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu