Yerli Kadın Ünlüler

Selen Soyder Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Selen Soyder
Tam adı: Mükerrem Selen Soyder
Doğum tarihi: 26.12.1986
Doğum yeri: İzmir / Konak
Boyu: 1,78
Ailesi: Behice Yazıcı (Annesi)
Eşi: Oren Frances
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana.

imdb-logo
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Selen Soyder, 2007 yılında “Miss Turkey” Türkiye güzeli seçilmiş ve ülkemizi Dünya’da temsil etmiştir. Yer Gök Aşk adlı televizyon dizisi ile dizi sektörüne adım atmış ve sırasıyla Lale Devri, Kod Adı Reaksiyon ve Hangimiz Sevmedik adlı televizyon dizilerinde rol almıştır.

Selen Soyder, 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Tam adı ise Mükerrem Selen Soyder’dir. İlk, orta ve İzmir’de liseyi ise İzmir Selma Yiğitalp Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi olarak üniversite yaşamına devam etmektedir.

2006 yılındaki “Miss Model Of Turkey” adlı güzellik yarışmasında ikinci güzel seçilmiş ve “Miss Bikini Of The Universe” yarışmasında ise Çin Halk Cumhuriyet’inde Türkiye’yi temsil etmiştir. Yarışmada ilk 5’e girmiş olan Soyder, Türkiye’ye “En İyi Milli Kostüm Ödülü” ile dönmüştür.

2007 yılında “Miss Turkey” güzellik yarışmasına katılmış ve Türkiye güzeli seçilmiştir. Türkiye’yi Çin’in Sanya adasında gerçekleştirilen “Miss World 2007” adlı yarışmasında temsil etmiştir. Çin’den döndükten hemen sonra Vakko’nun modelliğini üstlenmiştir. Sonrasında İngilizcesini ilerletebilmek için dil eğitimi için Kanada’ya gitmiş ve 2009 yılında Türkiye’ye geri dönmüştür.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre spikerlik kursuna gitti ve Star TV’de staj yapmıştır.

2010 yılında FOX TV’de yayınlanmış olan “Yer Gök Aşk” adlı televizyon dizisinde ilk birkaç bölüm başrol oynayan Murat Ünalmış ve Birce Akalay ile beraber rol almıştır. Dizinini ikinci sezonuna yakın dizinin başrol oyuncularından Selen Soyder aynı yapım şirketinin bir diğer dizisi “Lale Devri” adlı televizyon dizisine Türk dizi sektöründe ilk olarak Yer Gök Aşk adlı dizideki karakter adı ile transferi gerçekleşmiştir.

Selen Soyder, 2011 yılında “Yer Gök Aşk” adlı televizyon dizisinin yönetmeni Ulaş İnaç’la evlilik kararı almış olsalar da 2012 yılının başlarında ayrıldıklarını açıklamışlardır.

Selen Soyder, 2012-2014 yılları arasında oyuncu ve model Tolgahan Sayışman ile birliktelik yaşamıştır.

2015 yılında reklamcı Oren Fransez ile dünya evine girmiştir. 2014 yılında “Kod Adı Reaksiyon” adlı dizide Yurdaer Okur, İsmail Demirci, Nehir Erdoğan, İbrahim Çelikkol ve Erdal Beşikçioğlu ile başrolleri paylaşmıştır.

2016 yılında başrollerinde Veysel Diker, Deniz Oral, Mehtap Bayri, Bülent Şakrak, Gül Onat, Can Yaman, Cengiz Bozkurt ve Altan Erkekli‘nin yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adındaki televizyon dizisinde rol almış ve dizide (Itır) karakterine hayat vermiştir.

Dizileri ve Filmleri:

2016 – Hangimiz Sevmedik (TV Dizisi)
2015 – Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği (Kısa Film)
2014 – Kod Adı Reaksiyon (TV Dizisi)
2011 – 2013 Lale Devri (TV Dizisi)
2010 – 2012 Yer Gök Aşk (Televizyon Dizisi)

Videoları

TRT 1’DE BUGÜN SELEN SOYDER

Tolgahan Sayışman ve Selen Soyder Röportajı

Başka birini mi seviyorsun?

https://www.youtube.com/watch?v=3R46-AAjmMI

Biraz kötü bir sürpriz oldu 😂

https://www.youtube.com/watch?v=1axObDdi2Ig

Bir kutlamayı hak ettik değil mi aşkım?

Fotoğrafları

 

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu