Alternatif TıpCilt SağlığıYaşam

Sarı Kantaron Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Sarı kantaron yağı, depresyonu gidermek için ağızdan hap şeklinde veya cilde sürülerek alınabilen bitkisel bir ilaçtır. Ayrıca kaygı ve kardiyovasküler risklerine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Sarı kantaron yağı uykusuzluğa veya yorgunluğa neden olmaz, bu da onu düşük asılı meyve yaklaşımına ihtiyaç duyan insanlar için en iyi seçeneklerden biri yapar. Sarı kantaron yağı bitkisinin kendisi halk şifasında yaygın olarak kullanılmıştır ve geleneksel olarak fiziksel destek için müstahzarlara dahil edilmiştir, bu da bu suşu hayatın ve hastalığın birçok alanında potansiyel sağlık yararları için çok çekici kılmaktadır.

Yağ, sağlık dükkanlarında, bitki dükkanlarında ve eczanelerde yaygın olarak bulunur. Kapsül veya sıvı olarak satılır ve normal farmasötik ilaçların alındığı herhangi bir şekilde alınabilir. Ayrıca çok pahalı değil, bu yüzden fiyatı ihtiyacı olan insanlar için bir engel değil. Kardiyovasküler sistem ve depresyon gibi sağlığın bazı alanlarında etkinliğini araştıran çalışmalar olmasına rağmen, bu hedefler için etkinliği belirsizdir. Bu konuyla ilgili yüksek düzeyde araştırma, sarı kantaron yağı bu koşullar için potansiyele sahip olduğunu göstermektedir.

Sarı kantaron yağı genellikle çok az yan etkiye neden olur; hafif yan etkiler arasında baş ağrısı ve hazımsızlık ile mide rahatsızlığı yer alır.

sarı kantaron yağı

Sarı Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir?

Kalp sağlığı – Sarı kantaron yağının depresyon, kaygı ve hatta uykusuzluk ve yorgunluk üzerinde olumlu etkileri olduğu gösterilmiştir. Bu, onu depresyon veya anksiyete ile bağlantılı kalp hastalığından mustarip insanlar için uygun bir seçim haline getirir.

Ancak yalnızca yardım arayan kişinin bu koşullar veya diğer ilgili sorunlarla ilgili bir geçmişi varsa. Aksi takdirde, herhangi bir bitkisel tedavi denenmeden önce yan etki riski göz önünde bulundurulmalıdır (aslında, kalp hastalığı için reçete edilen birçok ilaç, başka ilaçlarla birlikte alındığında yan etkileri tetikleme potansiyeli konusunda zaten bir uyarı ile gelir).

Enerji arttırıcı – Ağızdan damla veya tablet şeklinde alındığında sarı kantaron yağı uyarıcı olarak kullanılabilir. Yağı çok fazla almak ve tamamen hasta hissetmek mümkün olsa da, etkiler genellikle çok endişe verici olmayacak kadar hafiftir.

Sarı Kantaron Yağı Risk Zaman Çizelgesi: Potansiyel Ödüller Araştırma konuları ve sonuçları Sarı kantaron yağının yan etkileri önemsizdir, ancak kullanımıyla ilişkili potansiyel riskler hakkında bazı endişeleri dile getiren çalışmalar olmuştur. Böyle bir çalışma, sarı kantaron kullanımının alkol almayı bekleyenlerde alkolü işleme yeteneğini azaltabileceğini gösterdi (bu yan etkileri olan başka ilaçlar da var). Bu, en iyi anlaşılan endişe alanlarından biridir, ancak aynı zamanda genel tüketici popülasyonunda pek olası olmayan bir durumdur.

sarı kantaron yağı

Başka bir çalışma, sarı kantaron’un oral kontraseptiflerin etkinliğini azaltabileceğini, ancak yalnızca bir kullanım öyküsü varsa gösterdi. Oral kontraseptif alan çoğu kişinin sarı kantaron kullanma geçmişi yoktur, bu nedenle çoğu kadının endişelenmesi gereken bir şey değildir. Sarı kantaron yağı kullanımından etkilenebilecek başka ilaçlar da vardır: diğerleri arasında kan sulandırıcılar, ishal ilaçları ve kalp denemeleri.

Genellikle bu ilaçlardan birini alan kişilerin sarı kantaron kullanmaya başlamadan önce doktorlarıyla konuşmaları önerilir. Sarı kantaron yağının bilinen herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen, kullananların bunu yapmadan önce doktorlarıyla konuşmaları önemlidir.

Sarı Kantaron Yağı Sağlığa Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bitkisel ilaçların sağlık ve uzun ömürlülüğün farklı yönlerine yardımcı olması yaygındır; Sarı kantaron yağı bir istisna değildir. Bitkinin uzun bir kullanım geçmişine sahip olması, ruh sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu belgelenmiş olması ve kalp hastalıklarını önleyebileceği veya tedavi edebileceği gerçeği, dünyanın her yerinde bu ürünü deneyen ve kullanmaya devam eden birçok insan olduğu anlamına gelir.

Sağlık ve uzun ömürlülüğün geleceği hakkında yeni bakış açıları arayanlar için etkinliğinin devam eden bir testidir. Sarı kantaron yağı, özellikle kalp sağlığında çoklu sistem hedeflerini destekler. Bitkinin depresyon ve anksiyete semptomları üzerinde olumlu etkileri olduğu gösterilmiştir, bu da genellikle kalp hastalığına yol açan sorunları durdurmaya veya önlemeye yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Ayrıca beyin ve dopamin ve serotonin gibi nörotransmitterler üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bu nedenle, sarı kantaron yağı, depresyon veya diğer zihinsel sağlık durumları için diğer birçok tedavi ile birlikte kullanılabilir.

sarı kantaron yağı

Sarı Kantaron Yağının Geleneksel Kullanımı Nedir?

Sarı kantaron yağının geleneksel kullanımı iyi belgelenmemiştir, ancak en az 2.000 yıldır kullanıldığı görülmektedir. Geleneksel tıpta olduğu kadar sakinleştirici etkileri için de kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca çağlar boyunca birçok farklı kültürde ruh sağlığı ve kalp rahatsızlıklarının desteklenmesi ve tedavisi için kullanılmıştır.

Sarı Kantaron Yağı Zihinsel Sağlığıma Nasıl Yardımcı Olabilir?

Sarı Kantaron Yağı, anksiyete veya depresyon yaşayan bazı kişilere yardımcı olmak için etkili bir araç olabilir. Sarı kantaron yağının ruh sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu gösteren çok sayıda kanıt var ve onu kullananların daha sakin ve mutlu hissettiklerini bildirme eğilimindeler. Binlerce yıldır birçok kültür tarafından bu amaçla kullanılmıştır.

Anksiyete ve depresyon belirtileri, özellikle dikkat, konsantrasyon ve hafıza gibi bilişsel işlevleri etkilediğinde, bazen günlük yaşama müdahale edecek kadar şiddetli olabilir. Çoğu insan için normal ve sağlıklı bir yaşam sürme yeteneği gereklidir, bu nedenle bu sorunlara yardımcı olabilecek herhangi bir ilaç ayrıntılı olarak incelenmeye değer olacaktır.

İlgili Videolar

Emine Gökçe

6 yıldır Türkçe ve İngilizce olarak profesyonel olarak makaleler yazıyorum. Yurt dışında bu işin ehli olan uzmanlardan SEO, Wordpress SEO, Seo Uyumlu makale ile ilgili eğitimler aldım. Bu eğitimleri ise harmanlayıp makalelerime aktardım. Boş zamanlarımda kitap okumayı, spor yapmayı seviyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu