Yerli Kadın Ünlüler

Saba Tümer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

saba tumer 1
Tam adı: Saba Tümer
Doğum tarihi: 5 Aralık 1970
Doğum yeri: Alsancak, İzmir, Türkiye
Boyu: 1,58 m
Ailesi: Yalçın Tümer (Babası), Eda Yamaç (Kardeşi)
Eşi: Hiç evlenmedi
Mesleği: Sunucu, Gazeteci
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Saba Tümer Kimdir? Saba Tümer, 5 Aralık 1970 tarihinde İzmir, Alsancak’ta dünyaya gözlerini açmıştır. 1995 yılından annesi vefat etmiştir. Babasının adı Yalçın Tümer‘dir. Eda Yamaç isminde bir kardeşi vardır. Lise eğitimini Özel İzmir Fatih Lisesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü‘nde almıştır.

Annesi izin vermediği için Show TV‘den gelen asistanlık teklifini kabul edememiştir. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra SKY TV‘de bir süre çalışmıştır. Bu dönemde diksiyon dersleri de almıştır. SKY TV‘de altı ay görev yaptıktan sonra ayrılmıştır. Eski TRT spikeri Günay Oğuz‘dan diksiyon dersi almış ve EGE TV‘de altı ay kadar çalışmıştır.

İlginizi çekebilir: Okan Bayülgen Kimdir?

Saba Tümer, 1997 yılında EGE TV‘den NTV‘ye geçmiştir. Asıl tanınması ise burada olmuştur. NTV’de 4 yıl kadar günlük haberleri sunmuştur. Aynı zamanda Nstyle Dergisi‘nde yazarlık yapmıştır. NTV‘den sonra Show TV‘ye geçmiştir. Show TV‘de dış haberler şefi olarak görev yapmıştır. SKY Türk‘te Serdar Akinan ile birlikte “Ne Var Ne Yok” isimli programı sunmuştur. Bu programdaki performansı ona “En İyi Bayan Haber Spikeri” ödülünü kazandırmıştır.

SKY Türk‘ten tekrar Show TV‘ye gelmiştir. Burada “Saba Tümer İle Bu Gece” isimli bir program sunmuştur. Aynı zamandaOkan Bayülgen ile Haber Makinesi” isimli programda da yer almıştır. Star TV’de Pakize Suda ile birlikte “Lütfen Bu Konuya Girmeyelim” isimli bir program da sunmuştur. Tekrardan Show TV’ye dönmüş ve Cem Özer ile beraber “Haberiniz Var Mı?” isimli program yapmıştır. 31 Mart 2008’de Haber Türk’e geçmiştir.

Saba Tümer, Oya German ile beraber “Yok Daha Neler” isimli programı sunmuştur. Ardından CNN Türk‘e geçmiştir. CNN Türk‘te bir yıl çalıştıktan sonra tekrardan Show TV‘ye geçmiştir. En sinir olduğu şey programına katılan konukların konuları bilim dili ile anlatmasıdır. Bilim dilini halk diline çevirebilen konukları tercih etmiştir. 2013 yılında TV 8‘de “Saba İle Oyuna Geldik” isimli programı sunmuştur.

Tümer, 26 Aralık 2020 günü Star TV‘de yayınlanan “İbo Show” katılmıştır. Program da Linet, Coşkun Sabah ve Okan Bayülgen de konuk olarak yer almıştır.

Saba Tümer Filmleri ve Dizileri

  1. 2020 – Karakomik Filmler 2 (Sinema Filmi)
  2. 2016 – Yıldızlar da Kayar: Das Borak (Konuk oyuncu) (Sinema Filmi)
  3. 2014 – Polis Akademisi: Alaturka (Güzin Karakteri) (Sinema Filmi)
  4. 2014 – Patron Mutlu Son İstiyor (Program Sunucusu) (Sinema Filmi)
  5. 2014 – Asayiş Berkemal (Kendisi) (Televizyon Dizisi)
  6. 2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi) (Televizyon Programı)
  7. 2011 – Kurtuluş Son Durak (Televizyon Sunucusu) (Sinema Filmi)

Kitapları

  1. 2019 – Mutluluk 21 Günde
  2. 2018 – 21 Günde Mutluluk

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu