Film & Dizi Önerisi

Karakomik Filmler 2 Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Cem Yılmaz‘ın ustalık eseri olarak adlandırdığı Karakomik Filmler serisinin ikincisi 18 Ocak 2020 tarihinde vizyona girmiştir. “İki film birden” konseptine sahip olan bu projeyle Cem Yılmaz, ilk iki filmini 18 Ekim 2019 tarihinde yayınlamıştır. Kaçamak ve 2 Arada isimli iki filmin ardından bu sefer, Deli ve Emanet adındaki iki yapım vizyonda yerini almıştır. Filmlerin yönetmen koltuğunda yine Cem Yılmaz yer almaktadır.

karakomik filmler 2 3

Karakomik Filmler 2 Filmlerinin Konuları

Karakomik Filmler’in devamı olarak 2020’nin başında vizyonda yerini alan, senaryoları yine Cem Yılmaz imzalı iki yeni film izleyicisiyle buluşmuştur. İlk film olan Deli’de bir taksicinin hayatı ve hayalleri konu edilmektedir. En büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bu adamın, bir gece taksiye çıktığında mesaide başına gelecek olaylar anlatılmaktadır.

İkinci film olan Emanet’te ise hayatındaki en büyük tutkusu dans olan bir adamın ülkenin en popüler yetenek yarışmasına katılarak başarılı olma hikayesi anlatılmaktadır. Şöhret olma hayallerinin yolunda ise bu yarışmaya katıldığında karşısına çıkan kişilerle başına bambaşka işler sarılacaktır.

karakomik filmler 2 1

Karakomik Filmler 2 Oyuncu Kadroları

Orta metraj iki filmden oluşan bu serideki filmlerin her birinin kadrosu çok başarılı yeteneklerin yanı sıra süpriz isimlerden de oluşmaktadır. İki yapımda da yer alan Cem Yılmaz’ın dışında ilk film Deli’nin kadrosunda yer alan isimler, Özkan UğurCem DavranBüşra Develi ve Emin Gürsoy‘dur.

İkinci film Emanet’in oyuncu kadrosunda yer alan oyuncular ise Çağlar ÇorumluÖzge Özpirinçci, Tansu Biçer ve Celil Nalçakan’dır. Aynı zamanda filmdeki Yetenek Sizsiniz yarışmasından dolayı Acun Ilıcalı, Seda Bakan ve Özkan Uğur filmde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

karakomik filmler 2 2

Serinin ilk kısmı 2019’da vizyona giren Karakomik Filmler’in toplamda 4 tane orta metrajlı yapımı bulunmaktadır. Kısa süre önce Netflix’te ilk iki yapımı yayınlanan serinin 2. kısmı da 26 Haziran’da yayınlanmıştır. Sinemalarda çıkan bazı sorunlar ve gişe tartışmalarından sonra değişen vizyon tarihlerinin ardından gecikmeli olarak sinemada yerini alan filmler bu sefer bazı olumsuz eleştirilerle karşı karşıya kalmıştır.

Beğenenler kadar beğenmeyen kesiminde çok olduğu bu serinin ilki 8 hafta vizyonda kalarak 700 bin gişe yaparken, ikinci yani üçüncü ve dördüncü filmler toplam 7 haftada 440 bin gişe yapmıştır. 26 Haziran’dan itibaren Netflix’te yayınlanmaya başlayan Karakomik Filmler yeniden gündem olmuş ve Netflix’in en çok izlenenler listesinde ilk 10’da yer almıştır. Cem Yılmaz’ın en son eserlerine siz de Netflix platformundan ulaşabilirsiniz.

Filmlerin Fragmanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu