Egzersiz ve FitnessMental Sağlık

Ruhsal ve Fiziksel Sağlığınız İçin Günlük Ritüeller

instagram takipçi hilesi

Günlük hayatın hengâmesinden sıkıldığımız, günün 24 saatine sığdıramadığımız işlerimizi elimize yüzümüze bulaştırdığımız zaman belki de bir durup nefes almalıyız. Ve hayatımızda neyin yanlış gittiği üzerine kafa yormalıyız. Belki de bunun için hayatımızda değiştirmemiz gereken bazı alışkanlıklarımız vardır ve bunları değiştirebilir, yeni ritüeller edinebiliriz. Nasıl ve nereden başlayacağını bilemeyenler için bu ufak değişimlerle başlamak kolay ve uygulanabilir olabilir.

Erken Kalkmak

İlk maddeye bunu koymak canınızı biraz sıkmış olabilir ama kaliteli ve uzun bir gün geçirmek istiyorsanız erken kalkmanızı öneririz. Gün içinde bir şeyleri yetiştirmek için zamanla boğuşmaz çoğu işinizi sabahın erken saatlerinde halleder ve gün içindeki enerjinizi korursunuz.

erken kalkmak

Dişlerimizle birlikte dilimizi de temizlemek

Sabahları diş fırçalama işimizi hallederken ayrı dil temizleme aparatlarıyla ya da diş fırçamızın arkasıyla dilinizi de temizleyebilirsiniz. Hiçbiri yoksa bunun için tatlı kaşığı da kullanabilirsiniz. Dilimiz birçok toksin barındırır ve dilimizi temizleyerek bu toksinlerden arınabiliriz.

dil temizleme

Duş almak

Sabahları duş almak hem beden temizliği için önemlidir hem de uyanmanızda ve enerji dolu bir şekilde güne başlamanızda size yardımcı olur.

Duş Almak

Limonlu ılık su içmek

Sabahları ılık su içmek midenizi rahatlatır ve iç organlarınızı temizler.

lemon water

Kadim Nefes Tekniklerinden en az üçünü kısa süreli uygulamak

Kadim Nefes Teknikleri için bir rehber kitaba danışabilir ya da internetten araştırma yapabilirsiniz. Her birinin ayrı komplikasyonları var ve hepsi çeşitli rahatsızlara iyi geliyor. Bu yüzden güne rahatlatıcı bu nefes teknikleriyle başlamak sizi gün içerisinde çok rahatlatacaktır.

nefes 01

Meditasyon Yapmak

Günlük meditasyonlarınızın size hem gün içinde hem de uzun süreli olarak çok yardımı olacaktır. Günün telaşından kendinize ayırdığınız o minicik zaman dilimlerinin size sağlayacağı yararları bilseniz tüm zamanınızı ona ayırmak isteyeceğinizden şüphem yok. Dingin bir zihin ve yüksek enerjili bir gün için günlük meditasyonlarınızı lütfen yapın.

meditasyon 1

Egzersiz Yapmak

Hareket her beden için önemlidir. Günlük yapacağımız ister yoga, pilates, fitness tarzı egzersizler ister kısa ya da uzun hafif yürüyüşler olsun hepsi bedeniniz için çok kıymetli. Yeter ki hareket edin ve bedeninizi, ruhunuzu bu egzersizlerle besleyin.

yoga

Beslenme

Beslenme alışkanlıklarınız çok önemlidir. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek sizi daha sağlıklı ve hafif yapar. Benim beslenme düşüncem şu: toprakta büyüyorsa ye, yoksa yeme!

sebze

Pozitif Düşünmek

Sabah uyandıktan sonra gece yatana kadar geçen sürede kendinizi negatif düşüncelerinizden zihninizi arındırın. Büyüklerimizin “iyi düşün, iyi olsun” sözü ne kadar da yerinde söylenmiş. Nasıl düşünürseniz öyle yaşarsanız, neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Bu yüzden iyi düşünün ve iyilikleri kendinize çekin.

pozitif düşünce

İyi bir gece uykusu almak

Gece uykunuzu tam almış ve dinlenmiş bir şekilde uyanmak aslında bu yapbozun en önemli parçası. Yeteri kadar uyumadığınızda yaptığınız diğer her şey biraz eksik olacaktır. Dinlendiğinizde ve gece uykunuzu tam aldığınızda diğer ritüelleri de yerine getirerek yaşamın mükemmel bir zincirini yakalayabilirsiniz.

gece uykusu

Ruhsal ve Fiziksel Sağlığınız İçin Günlük Ritüeller

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu