Yerli Erkek Ünlüler

Renan Bilek

instagram takipçi hilesi

renan 29

Tam adı: Renan Bilek
Doğum tarihi: 06.10.1968
Doğum yeri: İstanbul/Türkiye
Boyu: 185 cm
Eşi: Manolya Hanım
Mesleği: Tiyatro oyuncusu, Müzisyen
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana

imdb-logo

youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Renan Bilek kimdir? Renan Bilek, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adındaki dönem dizisinde canlandırmış olduğu “Süleyman” karakteri ile tanınmıştır.

Renan Bilek, 6 Ekim 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Bilek, öğrencilik dönemlerinde müzikle oldukça haşır neşir olmuştur.

Renan Bilek, kuruculuğunu Ferhan Şensoy‘un  kurmuş olduğu Ortaoyuncular tiyatro grubunda tiyatro oyunculuğu yapmıştır. Bir dönem yayınlanmış olan “Sol” gazetesinde “Leke” adındaki köşesinde haftalık yazılar kaleme almıştır. Bir süre İzmir’de yaşamasının ardından 2005 yılında yeniden İstanbul’a yerleşmiştir.

Renan Bilek, Leke adındaki müzik grubunda yer almış ve grubun dağılmasının ardından “Leke” adında bir albüm piyasaya çıkarmıştır.

Küba Dostluk Derneği‘nin düzenlemiş olduğu dostluk konserinde yaptığı gösteriler ve Yurtsever Cephe‘nin mitinglerinde müziğin ötesinde bir meddahlık örneği sergilemiştir. Renan Bilek dizi çalışmalarının dışında “Aramızda Kalsın” adında tek kişilik gösterisini de sevenlerine sunmaktadır.

Cem Karaca‘nın yaşamı ve eserlerinden meydana gelen “Ömrüm” adındaki tek kişilik müzikli gösterinin metin yazarlığını üstlenmiştir. 2016 yılından bu yana Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu‘nda sunmaya başlamıştır.

Renan Bilek, Manolya Hanım ile olan evliliğinden bir kızı dünyaya gelmiştir.

2013 yılında senaryosunu Birol Güven‘in kaleme almış olduğu, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı‘nın üstlendiği “Doksanlar” adlı dizide “Bekir Tuncay” karakterine hayat verirken Gamze Gözalan, Sinem Yener Ekşioğlu, Açelya Akkoyun, Atılay Uluışık, Beste Bereket, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Pelin Öztekin, Esra Dermancıoğlu, Deniz Oral, Erkan Köse ve Ümit Erdim ile beraber rol almıştır.

Renan Bilek, 14 Eylül 2010 tarihinde ekranlara gelen ve 18 Haziran 2013 tarihinde son bölümü yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizide “Süleyman” karakterine hayat vermiştir. “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin senaryosunu Coşkun Irmak kaleme almıştır. Dizi adını Erkin Koray’ın unutulmaz şarkısından alınmıştır. Dizide; Meral Çetinkaya, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah, Mete Horozoğlu, Wilma Elles, Emir Berke  Zincidi, Ayça Bingöl ve Erkan Petekkaya ile birlikte rol almıştır.

2015 yılında yönetmenliğini Ömer Uğur‘un üstlenmiş olduğu “Geniş Aile Yapıştır” adındaki sinema filminde Tanju Tuncel, Mine Teber, Bora Akkaş, Bülent Çolak, Ufuk Özkan ve Fırat Tanış ile beraber rol almıştır.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:

2008 – Velev ki Tartüf
2016 – Ömrüm

Rol Aldığı Diziler ve Filmler:

 1. 1990 – Yeşil Bir Dünya
 2. 2010 – 2012- Öyle Bir Geçer Zaman Ki
 3. 2011 – Devrimden Sonra
 4. 2012 – Hükümet Kadın
 5. 2013- – Doksanlar
 6. 2014 – 2015 – Yeşil Deniz
 7. 2015 – Geniş Aile Yapıştır
 8. 2016 – Olanlar Oldu
 9. 2017 – Yeni Gelin
 10. 2017 – Yaşamak Güzel Şey
 11. 2019 – Sevgili Geçmiş
 12. 2019 – Türk Herkül

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu