Olanlar Oldu Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Olanlar Oldu filmi, 2017 yılında yapılan Türk komedi filmidir. 20 Ocak 2017’de vizyona giren filmin senaryosu komedyen Ata Demirer’e aittir. Yapımcılığını BKM ve Necati Akpınar‘ın yaptığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül yer almaktadır. Zengin oyuncu kadrosuyla, yine kahkaha ve eğlence dolu bir yapıma imza atan Ata Demirer, bu sefer nasıl bir komedi hikayesini izleyiciye aktardığına gelin beraber bakalım…

olanlar oldu 5 685x978

Olanlar Oldu Film Konusu

2017 yılında vizyona giren komedi türünde Olanlar Oldu filmi, ülkemizin en güzel koylarına ev sahipliği yapan Ege’nin Sığacık mahallesinde geçmektedir. Her anne gibi oğlunun mürvetini görmek isteyen Döndü Hanım’ın, oğlu için bir gelin adayı bulmasıyla hikaye başlar. Annesinin bulduğu gelin adayı Mehtap’la anlaşamayan Zafer, tatil amacıyla kaçamak yaptığı esnada bütün hayatını altüst edecek kadınla tanışacaktır.

Bu kadın bir dizi çekimi için kasabalarına gelen ünlü oyuncu Aslı olacaktır. Güzel ünlü oyuncuya tutulup deli gibi aşık olan Zafer’in hayatı artık tamamen değişecek ve annesinin hayallerini bozacaktır.

olanlar oldu

Olanlar Oldu Oyuncu Kadrosu

Komedi filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Ata Demirer senaryosunu yazdığı Olanlar Oldu filminin aynı zaman başrolünde yer almaktadır. Bugüne kadar birçok karaktere can vererek hayranları karşısına çıkan Ata Demirer, bu filminde de izleyicilerine süprizini yaparak iki karakterle birden kamera karşısına geçmiştir.

Demirer, filmde annesinin evlenme baskıları altındaki tekne kaptanı Zafer olarak yer alırken bir yandan da o 60’lı yaşlarında olan Döndü Hanım karakterine can vermektedir. Yetenekleriyle bir kez daha hayranlarını sevindiren oyuncuya filmde Seda Güven ve Tuvana Türkay eşlik etmektedir. Seda Güven, annenin bulduğu gelin adayı olan Mehtap karakterini canlandırırken, Tuvana Türkay ise dizideki ünlü oyuncu Aslı rolündedir.

olanlar oldu

Bu isimlerin yanında filmin oyuncu kadrosunda Ülkü Duru, Salih Kanyon, Derya Alabora da bulunmaktadır.

Filmin tam oyuncu kadrosu ise şöyledir:

  • Ata Demirer – Zafer/Döndü
  • Tuvana Türkay – Aslı
  • Salih Kalyon – İbrahim
  • Ülkü Duru – Fahriye
  • Derya Alabora – Antula
  • Bedir Bedir – Ramazan
  • Seda Güven – Mehtap
  • Renan Bilek – Ortunç
  • Toprak Sergen – Sekay
  • Ali Yoğurtçuoğlu – Koray

olanlar oldu 3 685x456

2017 yılında vizyona giren Olanlar Oldu’nun çekimleri İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan Sığacık mahallesinde gerçekleşmiştir. Sıcak bir kasaba hayatı ve tesadüflerin karşı karşıya getirdiği bir aşk hikayesini konu alan film toplamda 9 hafta vizyonda kalmıştır. 1.811.081 seyirciyle başarılı bir gişe yapmıştır.

Film vizyondan kalmasından bir süre sonra Netflix, Google Play Filmler gibi birçok platformda yerini almıştır. Televizyonlarda da yayınlanan film 1 Haziran 2020 akşamı kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için Kanal D ekranlarında olacaktır.

Filmin Fragmanı

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu