Reddit Place Nedir?

instagram takipçi hilesi

Reddit Place, dünyaca üne sahip sosyal ağ sitesi olan Reddit‘in kullanıma açmış olduğu sosyal deney ve projedir. İlk olarak 1 Nisan 2017 günü kullanıma açıldı. 3 gün süren etkinlik 4 Nisan 2017 günü sonlandırıldı.

Proje, 1 Nisan 2022 günü tekrardan kullanıma açıldı. Büyük bir tuvale, 16 renkten oluşan bir paketten sadece bir rengi seçerek 1 piksel, o renk ile boyuyorsunuz. Arka arkaya istediğiniz kadar piksel boyama hakkınız yok. 5 ila 20 dakika arasında sadece 1 pikseli boyama hakkınız var.

1 Nisan 2017 günü yapılan ilk deney 72 saat sürdü. Toplamda 1 milyon insan tuvali boyadı. 90 Binden fazla kişi ise düzenleme yaptı. 28 Mart 2022 günü Reddit Place’nin tekrardan açılacağı açıklandı.

Pek çok kullanıcı bu haberin ardından büyük bir heyecan yaşadı ve 1 Nisan 2022 gününü beklemeye başladı. 1 nisan 2022 günü geldiğinde dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insan tuvali boyamaya başladı. Proje, 4 Nisan 2022 günü sona erdi.

Reddit Place

Reddit Place Büyük İlgi Gördü

İlk açıldığında 1000 x 1000 piksellik bir alan ayrılmıştı. Büyük ilgiden sonra piksel sayısın 2000 x 2000 olarak değiştirildi. İlginin sürekli artmasından sonra yetkililer tuvali daha da büyülttü ve 4000 x 4000 olarak ayarladı.

Dünyanın dört bir yanında insanlar evlerinde bilgisayar başında oturdu ve adeta bir mücadele verdi. Sizin boyadığınız bir pikseli bir kaç dakika sonra başkası da boyayabiliyordu. İnsanlar kendi ülkelerinin bayraklarını, simgelerini ve ünlü isimlerini tuvale çizdi. Başka ülkeden insanlar da o çizimlere saldırarak kendi çizimlerini yapmaya çalıştı.

Türkler Damga Vurdu

Bu etkinliğin belki de en çok ses getiren ülkesi Türkiye oldu desek yanlış bir şey demiş olmayız. Yüz binlerce Türk genci birlik oldu ve tuvali boyamaya başladı. Tuvalde en çok dikkat çeken detay ise Türk Bayrağı oldu. Kullanıcılar Türk bayrağını çizdikten sonra üzerine Ayasoyfa Camii ve Anıtkabir başta olmak üzere çeşitli simge yapıtları çizdi.

Tuvali başka kısımlarında da Türk imzası yer aldı. Tuvalin en üstünde orta kısmına bir Atatürk portresi çizildi. Aynı zamanda Bayraktar TB2, Barış Manço ve Kaplumbağa Terbiyecisi eseri de tuvale adete piksel piksel işlendi.

Reddit Place

Reddit Place İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=9jQFH7vEFSY

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu