Yabancı Kadın Ünlüler

Perrie Edwards Kimdir?

instagram takipçi hilesi

perrie edwards 18
Tam adı: Perrie Louise Edwards
Doğum tarihi: 10 Temmuz 1993
Doğum yeri: South Shields, Birleşik Krallık
Boyu: 1,63 cm
Burcu: Yengeç
Ailesi: Alexander Edwards, Debbie Edwards
Çocuk (ları): Axel
Mesleği: Pop şarkıcısı
Aktif Yılları: 2016’dan günümüze

imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabitiktok

Hakkında

Perrie Edwards Kimdir? Perrie Louise Edwards, popüler İngiliz kız grubu ‘Little Mix’in bir üyesi olan tanınmış bir pop şarkıcısıdır; grubun diğer üyeleri arasında Leigh-Anne Pinnock, Jesy Nelson ve Jade Thirlwall da yer almaktadır. Reality televizyon müzik yarışması “The X Factor”ün sekizinci sezonunda kurulan grup, yarışmayı kazanan ilk grup oldu.

Yarışmayı kazandıktan sonra, genç şarkıcı yıldızlığa yükseldi ve grup arkadaşları ile birlikte ilk albümü olan ‘DNA‘yı yayınladı. Bugün Perrie Edwards, ülkesinin en başarılı pop şarkıcılarından biri haline geldi. Sarışın bomba, hatırı sayılır bir isim ve ün kazanmanın yanı sıra milyonlarca insanın da kalbini kazanmayı başardı.

Güzel şarkıcı Instagram’da 15,6 milyon hayran topladı. Kişisel yaşam tarzına gelince ise Perrie Edwards, 1990‘ların kıyafetlerini giymeyi seven basit ama tembel bir kızdır. Yetenekli kadın, kesinlikle gelecekteki müzik dünyasını yönetmesi gereken bir yıldız.

Perrie Edwards, 10 Temmuz 1993 tarihinde South Shields, İngiltere‘de Alexander Edwards ve Deborah Duffy çiftinin kızları olarak dünyaya geldi. Jonnie Alexander Edwards adında bir erkek kardeşi ve baba tarafından da Caitlin Edwards adında küçük bir üvey kız kardeşi vardır.

Perrie Edwards Kariyeri

Perrie Edwards 2011 yılında ‘The X Factor‘ için solo şarkıcı olarak seçmelere katıldı. Ne yazık ki reddedildi ve reddedilen bir diğer katılımcı Jesy Nelson ile ‘Faux Pas‘ grubunda bir araya geldi.

Aynı zamanda Jade Thirlwall ve Leigh-Anne Pinnock da ‘Orion‘ adlı başka bir gruptaydı. Daha sonra, reddedilen dört aday da ‘Rhythmix‘ adlı bir grupta bir araya getirildi. ‘Rhythmix‘ grubunun adı daha sonra ‘Little Mix‘ olarak değiştirildi ve yarışmanın galibi olarak ‘The X Factor‘ unvanını kazanan ilk kız grubu oldu.

Şampiyonluğu kazandıktan sonra Perrie Edwards ve diğer kızlar şöhrete kavuştu. Perrie ve grubu ilk albümleri olan ‘DNA‘yı 19 Kasım 2012 tarihinde yayınladı. Bu albüm İngiltere Albüm Listesi‘nde 3 numaraya kadar yükseldi ve ABD‘de de en iyi 5 albüm listesine girdi.

Yine 2012 yılında Perrie Edwards, grup arkadaşları ile birlikte Birlik Bayrağı temalı bir M&M‘s seti piyasaya sürdü. Aynı yıl, ‘Ready to Fly‘ adlı kitaplarını yayınladılar ve ayrıca bir çocuk giyim serisini tanıttılar.

Little Mix grubu 2013 yılında ‘Salute‘ isimli ikinci albümlerini yayınladı. İki yıl sonra üçüncü albümleri olan ‘Get Weird‘ü ve ardından 2016 yılında dördüncü albümleri olan ‘Glory Days‘i yayınladılar. Bunun dışında Perrie Edwards çeşitli turlara ve etkinliklere de katıldı. Hatta bir dizi ürün ve markayı destekledi ve tanıttı.

2013 yılında Perrie ve kız grubu ‘How Ya Doin‘ adlı video klipleri ile Schwarzkopf Live Colour XXL saç boyasının tanıtımını yaptı. Ayrıca ‘Collection‘ ile de ilk makyaj serilerini piyasaya sürdüler.

2014 yılında Edwards ve ekip arkadaşları ‘Elegant Touch‘ markası ile yeni bir tırnak serisi piyasaya sürdü. Bir yıl sonra Little MixGold Magic‘ adlı parfümlerini piyasaya sürdü. 2016 yılında da ‘Wishmaker‘ adlı ikinci kokularını piyasaya sürdüler.

Perrie Edwards Özel Hayatı

Ünlü şarkıcı Perrie Edwards 2012 yılında İngiliz şarkıcı Zayn Malik ile çıkmıştır. Çift 2013 yılında nişanlandı, fakat ne yazık ki üç yıllık bir ilişkinin ardından ayrıldı.

Edwards 2016 yılında ise futbolcu Alex Oxlade-Chamberlain ile çıkmaya başladı. Birlikte ilk çocukları olan Axel adlı oğlunu 21 Ağustos 2021 tarihinde doğurdu. Çift 2022 yılı itibari ile nişanlandıklarını açıkladı.

Perrie Edwards Ödülleri

2013 yılında Perrie Edwards’ın grubu ‘Little Mix‘, ‘Ultimate Export‘ kategorisinde Cosmopolitan Ultimate Women Ödülü‘nü kazandı.

2014 yılında ise Glamour Awards etkinliğinde ‘Yılın Grubu‘ ödülünü kazandılar. Aynı yıl, ‘En İyi Yeni Göz Ürünü‘ kategorisinde de Pure Beauty Awards ile onurlandırıldılar.

Grup 2015 yılında Cosmopolitan Ultimate Women Award‘ı ‘The Ultimate Girl Group‘ kategorisinde tekrar kazandı. Aynı yıl, MTV Avrupa Müzik Ödülleri tarafından ‘En İyi Birleşik Krallık ve İrlanda Sanatçısı‘ ödülünü de kazandılar.

Little Mix 2016 yılında Teen Choice Award etkinliğinde ‘Choice International Artist‘ ödülünü aldı. 2017 yılında grup, ‘Shout Out to My Ex‘ şarkısıyla ‘Yılın İngiliz Single’ı’ kategorisinde Brit Ödülü ile onurlandırıldı. Bu şarkı aynı zamanda onlara ‘En İyi Ayrılık Şarkısı‘ kategorisinde Radio Disney Müzik Ödülü kazandırdı.

Perrie Edwards Albümleri

 1. 2012 DNA / Little Mix
 2. 2013 Salute / Little Mix
 3. 2016 Glory Days / Little Mix
 4. 2020 Confetti / Little Mix
 5. 2021 Between Us / Little Mix

Perrie Edwards Filmleri

 1. 2011 X Faktörü (İngiliz TV yarışması) / Yarışmacı
 2. 2017 Zafer Günleri: Belgesel / Kendisi
 3. 2019 Jesy Nelson: Garip Bir Çıkış / Misafir
 4. 2019 Little Mix ile Yiyin / Kendisi
 5. 2020 Küçük Aramayı Karıştır / Yargıç
 6. 2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri / Ev Sahibi
 7. 2020 Nasıl Anne-Marie Olunması / Misafir
 8. 2020 LM5: Tur Filmi / Kendisi
 9. 2021 Leigh-Anne: Irk, Pop ve Güç / Misafir
 10. 2022 Little Mix: Son Gösteri / Sanatçı

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu