Yabancı Erkek Ünlüler

Zayn Malik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Zayn Malik
Tam adı: Zayn Javadd Malik / Zayn Malik
Doğum tarihi: 12 Ocak 1993
Doğum yeri: Bradford, Birleşik Krallık
Boyu: 1,75 cm
Kilosu: 71 kg
Burcu: Oğlak
Ailesi: Yaser Malik, Trisha Malik
Eşi: 
Çocuk (ları): Khai Hadid Malik
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2010’dan günümüze
imdb-logo
youtube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Zayn Malik Kimdir? Zayn Malik, televizyon realite programı ‘The X Factor‘daki etkileyici performansları nedeni ile ilgi odağı haline gelen bir İngiliz şarkıcıdır. Zayn yarışmayı kazanamamasına rağmen, yeteneği hem jüri üyeleri hem de seyirciler arasında ilgi uyandırdı ve o zamandan beri ‘Bradford Bad Boy‘ için geriye dönüş olmadı. Jüri, Zayn Malik ve gösterinin diğer dört katılımcısının bir araya gelip bir topluluk oluşturmasını tavsiye etti.

Bu, dünya çapında büyük bir hayran kitlesi toplayan dünyaca ünlü erkek grubu olan ‘One Direction‘ın doğmasına yol açtı. Son zamanlarda ise Zayn Malik gruptan ayrıldı ve solo albümleri üzerinde çalışmaya başladı. Solo çıkışı olan ‘Mind of Mine‘ büyük bir başarıydı ve Zayn Malik’i bir yıldız statüsüne fırlattı. Ayrıca çekiciliği ile dikkatleri üzerine çekiyor ve çeşitli dergiler tarafından da yayınlanan ‘En Seksi Erkekler‘ listelerinde yer alıyor.

Zayn Malik, 12 Ocak 1993 tarihinde İngiltere, West Yorkshire, Bradford’da Yaser Malik ve Tricia Brannan Malik‘in oğlu olarak dünyaya geldi. Zayn’ın babası Pakistan asıllı iken annesi İrlanda asıllı Hristiyan olup evlendikten sonra Müslüman olmuştur. Zayn ilk eğitimini Bradford’da bulunan ‘Tong Lisesi‘ ve ‘Lower Fields İlkokulu‘nda sürdürdü.

Zayn Malik, çocukluk günlerinde hip-hop, R&B ve hatta Bollywood‘dan (Hint filmleri) şarkılar gibi farklı müzik türlerini dinlerdi. Görünüşe göre babasının iyi bir koleksiyonu vardı ve çeşitli parçaları dinlemek onun rap sevgisini geliştirmesine yardımcı oldu.

Sahneye ilk çıkışı, ünlü rapçi Jay Sean‘ın bir etkinliğe davet edildiği okulda oldu ve Zayn bunu hayatının en unutulmaz olaylarından biri olarak görüyor.

Zayn Malik Kariyeri

2010 yılında Zayn Malik, televizyon realite programı olan ‘The X Factor‘ün yedinci sezonunun seçmelerine katıldı. Reality şovunun son turundan hemen önce Zayn elenmesine rağmen, jüri üyeleri Zayn Malik’in yeteneğinden tamamen etkilendiler ve onun büyük zirveleri fethetme potansiyeline sahip olduğunu hissettiler.

Aslında jüri üyelerinden biri olan Nicole Scherzinger, kendisinin ve final turuna çıkamayan diğer dört yarışmacının işbirliği yapmasını tavsiye etti. Böylece, Zayn Malik ve şovdaki diğer dört rakibi, sonunda oldukça popüler hale gelen bir grup olan ‘One Direction‘ grubunu kurdu.

Bu dört yarışmacının popülaritesi, iki tanınmış plak şirketi olan ‘Syco Records‘ ve ‘Columbia Records‘ ile sözleşme imzalamalarına yardımcı oldu.

2011 yılında ‘One Direction‘, dünyanın dört bir yanından müzikseverler tarafından büyük beğeni toplayan ilk albümü olan ‘Up All Night‘ı çıkardı. Bu albümdeki “What Makes You Beautiful” parçası, piyasaya sürüldüğünde liste rekorları kıran bir şarkı haline geldi. Hemen ertesi yıl ise grup ‘Take Me Home‘ adlı ikinci albümünü çıkardı.

Grup, aynı zamanda büyük bir ticari başarı olan ikinci albümlerinin başarısı karşısında da oldukça şaşırdı. Albümün dünya çapında 5.00.000’den fazla satıldığı ve böylece ‘One Direction‘ı dönemin en çok aranan müzik gruplarından biri haline getirdiği inanılıyor.

Zayn Malik, müzik paylaşım sitesi olan ‘SoundCloud‘da yayınlanan birkaç single için İngiliz plak yapımcısı Naughty Boy ile işbirliği yaptı. “I Won’t Mind” ve “No Type“, parçaları birçok kişi tarafından beğenilen ve Birleşik Krallık’ta çok fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olan bu şarkılardan ikisiydi.

Birkaç medya kaynağı, 2015 senesinde Zayn Malik’in bir albüm için plak şirketi olan ‘RCA Records‘ ile işbirliği yapacağını bildirdi. Ertesi yıl ise mart ayında ‘Mind of Mine‘ albümü çıktı. Bu derleme ise çoğu Malik’in ortak yazdığı yaklaşık 18 şarkıdan oluşuyordu.

Bu albüm “Mind of Mine“, “Billboard 200” de dahil olmak üzere birçok ülkede listelerde zirveye yerleşti ve başarılı bir solo çıkış yaptı. 2016 yılında Zayn Malik, “Back To Sleep” parçasının remiks versiyonu için ünlü rapçiler Chris Brown ve Usher ile işbirliği yaptı.

Zayn Malik Özel Hayatı

Zayn Malik’in DoniyaWaliyha ve Safaa isimlerinde üç kız kardeşi vardır. Malik aşk hayatı ile de gündemdeydi. 2012 yılından beri ‘Little Mix‘ adlı kız grubunun bir üyesi olan Perry Edwards ile görüşüyordu ve ikisi hemen ertesi yıl nişanlandı. Fakat Zayn Malik, 2015 yılında medya kaynaklarına kendisinin ve Perry’nin yollarını ayırdığını bildirdi.

Daha sonra Zayn manken Gigi Hadid’le bir ilişkiye başladı ve çiftin ilişkisi 2021 yılına kadar devam etti. Çiftin 2020 yılında Khai Malik adında çocukları oldu. Zayn İslam’ın bir takipçisidir ve hem İngilizce hem de Urduca bilmektedir. 2012 yılında savaşın parçaladığı Filistin’i destekleyen bir tweet attıktan sonra çok fazla öfke ile karşılaştı.

Pek çok radikal düşünür, Zayn Malik’in fikirlerine çileden çıktı ve hatta onu öldürmekle de tehdit etti. Sonuç olarak da Zayn Malik ‘Twitter‘ hesabını devre dışı bırakmak zorunda kaldı. Diğer birçok ünlü gibi, o bile sosyal nedenler ile üzerine düşeni yaptı. Zayn Malik aynı zamanda  ‘British Asian Trust‘ adlı kar amacı gütmeyen kuruluşun resmi elçisi seçildi.

Zayn Malik Ödülleri

Glamour‘ dergisi onu 2011 yılında ‘Dünyanın En Seksi Adamları‘ listesine dahil etmişti. Geçtiğimiz günlerde ise ‘Glamour‘ dergisinin yayınladığı ‘En Seksi 100 Erkek‘ listesinde Zayn Malik 5. sırayı almıştı.

Ayrıca Zayn Malik MTV‘nin ‘Yaşayan En Seksi 50 Erkek‘ listesindeki isimlerden biriydi. Zayn Malik, ‘Eastern Eye‘ gazetesinin yayınladığı ‘En Seksi Erkekler‘ listelerinde de iki kez yer aldı.

Zayn Malik Albümleri

  1. Mind Of Mine (2016)
  2. Icarus Falls (2018)
  3. Nobody Is Listening (2021)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu