Cinsel Sağlık

Penis Kırılması Nedir?

instagram takipçi hilesi

Daha önceden belki hiç duymayan vardır ve belki başlığı görüp yadırgayanlar olacaktır fakat sağlık utanmaya ve şakaya gelmez. “Penis kırılması nedir, tedavi yöntemleri neler?” ilgili bu yazımda cevapları sizlere vereceğim. Aynı zamanda en aşağıda bulunan penis kırılması ile ilgili videolara göz atabilirsiniz.

penis-kirilmasi-saglik

Evet penis kırılabilir!

Peki penis nasıl kırılır, penis kırılınca ne olur? Erkeklerde penis sert halde iken, ilişki sırasında veya normal durumda yatak içerisinde aniden dönme, ereksiyonu sonlandırmak için bükme hareketi yapma veya at-inek tepmesi sonucu kırılma olayı meydana gelir.

Penis kırılması sonucu yüksek sancı meydana gelir. İnsanların çoğu bu tür konulardan çekindiği için doktora gitmek istemez ve gitse bile türlü bahaneler doktora sunarak utancını gizlemeye çalışır. Baştan dediğim gibi sağlıkta utanma olmaz. Ülkemizde bu tür vakalar insanların çekimser davranması nedeniyle net bir rakama sahip değildir.

penis-kirilmasi-saglik-nedenleri

Penis Kırılması Tedavisi Var Mı?

Kırılan organ bandajlanıyor ancak kırılmanın da evreleri olduğu için bu işlem ve diğer işlemler hastanın olayı net bir şekilde anlatmasından sonra farklı evrelerle devam ediyor yani hemen bandaj olayına geçilmiyor. Kırılma sonucu, kırılan tarafa doğru morarma, kan birikintisi gibi durumlar gözlenebiliyor.

Kırılma şiddetinin ileri seviyede olması durumunda ise kanlı idrar ve yumurtalıklarda kan birikmesi oluşabiliyor. Cerrahi müdahaleyle açık sünnet kısmından penis açılarak geriye doğru çekiliyor, biriken kan pıhtısı temizleniyor ve yırtık olan kısım dikiş uygulanarak tedavi ediliyor. Tedaviden kısa süre sonra hasta iyileşiyor ve rutin yaşamını sürdürebiliyor.

İlgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=05a9_xQ0t6w

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu