Yerli Kadın Ünlüler

Özge Törer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

özge törer 1
Tam adı: Özge Törer
Doğum tarihi: 1998 yılı
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.68 m
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: Eylül 2019’dan bu yana
imdb-logo

Hakkında

Özge Törer Kimdir? Özge Törer, 1998 yılında İstanbul’da dünya’ya gelmiştir. Eğitim hayatını 2017-2018 eğitim öğretim dönemin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi‘nde sahne sanatları bölümünde devam etmektedir. 20 Kasım 2019 tarihinde ATV ekranlarında başlayan ” Kuruluş Osman ” dizisinde gerek güzelliği ile gerekse sergilediği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu olan padişah Osman Gazi‘nin 1280 senesinde dünya evine girdiği ilk eşi olan Malhun Hatun‘u canlandırmaktadır. Mahlun Hatun, Orhan Gazi’nin ilk eşi ve dönemin 2. padişahı olan Orhan Gazi’nin annesidir. Aynı zamanda Şeyh Edebali‘nin kızıdır.

Özge Törer, ata binmeyi ve yüzmeyi çok sevmektedir. 2019’un Eylül ayında Kuruluş Osman için yapılan seçmelere katıldı. Dizinin yapımcısı olan Mehmet Bozdağ‘ın ilgisini kazandı. Diriliş Ertuğrul‘un devam niteliğinde olan bu dizide Burak Özçivit‘in partneri olarak dizide yer almaktadır.

Şu ana kadar her hangi bir dizi ya da sinema filmi projesi bulunmayan Özge Törer, ilk oyunculuk deneyimini ciddi ve reyting seviyelerinin yüksek olması beklenen bir dizide gerçekleştirecek. Törer, ayrıca tam bir Atatürk hayranlığı ile de bilinmektedir.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir çok spor dalında yakından ilgilenmektedir. En bilinen hobileri ise ata binmek ve yüzmektir. Henüz hayatının baharında olan güzel oyuncu evli değildir. Şu anda bir erkek arkadaşının olup olmadığı bilinmemektedir.

Özge Törer’in Kuruluş Osman dizisindeki rol arkadaşları şunlardır;

  • Burak Özçivit – (Osman Bey)
  • Saruhan Hünel – (Alişar)
  • İsmail Hakkı Ürün – (Samsa)
  • Özge Törer – (Bala Hatun)
  • Abdül Süsler – (Kalanoz)
  • Ragıp Savaş – (Dündar)
  • Alma Terziç – (İsodora)
  • Ayşegül Günay Demir – (Zöhre)
  • Nurettin Sönmez – (Bamsı)
  • Seda Yıldız – (Şeyh Edebali)

Dizinin henüz ilk bölümünün olmasına rağmen izleyicilerin beğenisini kazanan güzel oyuncu Özge Törer, önümüzdeki günlerde de adında sıkça söz ettireceği tahmin ediliyor. Özge Törer’in canlandırdığ rol olan Mahlun Hatun ya da diğer adıyla Bala Hatun gerçek tarihte de Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi’nin eşi olarak bilinmektedir.

Özge Törer ve rol arkadaşları dizi için uzun süre Bozdağ Film tarafında oluşturulan uluslararası koreografi ekibince kılıç, ok atma, ata binme, dövüş ve koreograf eğitimleri verildi.

Kuruluş Osman dizisini konusu hakkındaki yazımızı okumak için TIKLAYABİLİRSİNİZ..!

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu