Yerli Kadın Ünlüler

Deniz Akkaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

deniz-akkaya-foto-galeri-2016-3
Tam adı: Deniz Akkaya
Doğum tarihi: 3 Ağustos 1977
Doğum yeri: İstanbul/Türkiye
Boyu: 1,78 m
Ailesi: Dinemyis Akkaya, Muzaffer Akkaya
Çocukları : Ayşe Önbilgin
Mesleği: Model, Oyuncu, Sunucu
Aktif Yılları: 1997’den beri
Resmi Web Sitesi: denizakkaya.com.tr
imdb-logo
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi instagram-hesabi

Hakkında

Deniz Akkaya kimdir? Biyografi sayfalarına olan özeni oldukça göstermeye çalışıyoruz.Burada sadece kimin sayfasıysa onun hakkında sadece biyografi bilgisi değil hakkında olan fotoğraflar, videolar ve tabi ki yaptıkları sosyal medya hesaplarını paylaşıyoruz ve sürekli güncelliyoruz.

Amacımız her zaman bahsettiğimiz gibi bir kişiyi arattığınız yukarıdaki arama çubuğumuzdan veya Google vs arama motorlarında şanslıysanız ve biz çıkarsak o ünlü hakkında her şeyi bulabileceksiniz.

Deniz Akkaya’nın Biyografisine gelelim; Deniz Akkaya 3 Ağustos 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Ailesi aslen Kayseri’lidir. Eğitimi hakkında ise İlkokul eğitimini Faik Reşit Onat İlkokulu’nda tamamladı ve ortaokulu Bilge Kaan Lisesi’nde, liseyi de Semiha Şakir Lisesi’nde bitirdi. Liseyi bitirdikten sonra ise İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı.

1977 yılında, “Best Model of Turkey Yarışması” adlı yarışmada birinci oldu. Yine aynı yıl düzenlenen,”Miss Grace of the World” adlı yarışmada da dördüncü oldu.

Deniz Akkaya, 1996 yılında , Nihat Doğan’ın “Maçoyum Benklibinde oynamıştır.

Deniz Akkaya, sektörün ünlü markaları ve ünlü modacılarıyla da çalıştı.Bunlar arasında öne çıkanlar şöyle; Yıldırım Mayruk, Vakko, Beymen, Cemil İpekçi gibi defile, tanıtım ve organizasyonlarda çalıştı.modellik yaparken aynı zamanda da dizi oyunculuğu ve sunuculuk da yaptı.

Deniz Akkaya, Okan Bayülgen, Erdal Acar, Ali Rıza Özderici, Murat Aslan, Uğur Kozanoğlu, Koray Kasap, Murat Cevahir, Gökhan Çil, Teoman, Yılmaz Erdoğan, Faik Ergin, Berent Aydemir, Mehmet Söğütlüoğlu, Levent Penso, Ali Dinçer, Ferda Anıl Yarkın, Aşkın Topallar, Yavuz Bingöl, Engin Yakut, Kargo Koray, Alican Ulusoy, İgal Erbaş, Emre Ergani, Cem Yılmaz, Tamer Karadağlı, Borsacı Volkan Akçıray gibi ünlü isimlerle yaşadığı aşklarla gündemde uzun süre yer aldı.

Deniz Akkaya profesyonel mankenlik, sunuculuk ,dizi ve sinema oyunculuğunun yanı sıra,fırtınalı aşkları, jeep kazaları, alkol tedavisi, dayak ve podyum atışmaları gibi tartışmalı konularla magazin haberlerinde sürekli yer aldı.Aynı zamanda da geçirdiği estetik ameliyatlarla kendinden bahsettirdi.

Deniz Akkaya’nın, İşadamı Efe Önbilgin ile beraberliğinden Ayşe (doğum: 10 Aralık 2009) adında bir kızı vardır. Kasım 2010 tarihinde ayrıldılar.

Deniz Akkaya önce 2008 yılında “Sadece Arkadaşız” adlı tiyatro oyunuyla sonra 2011 yılında “Az Sonra” isimli oyunda tiyatro sahnesine oyuncu olarak çıktı.

2010 yılında “orijinal doğdular, kopya olarak dolaşmasınlar” fikri ile 0-6 yaş çocuk giyim markası Chic Frog’u Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında kurdu.

Deniz Akkaya, mankenliği bıraktıktan sonra modacılık yapmaya başladı. 2013 yılında kendi markası Dasmine’yi çıkarttı.

Deniz Akkaya, 2013 yılında işadamı Volkan Akçıray ile birlikte oldu. 2015 yılında Murat Varol ile birlikte oldu. 2016 yılında yunan arkadaşı Haris ile birliktedir.

2016 yılının başlarında TV8 ekranlarında Jess Molho ve Funda Özkalyoncuoğlu ile birlikte Aramızda Kalmasın adlı programda sunuculuk yaptı.

TV 360’da Ağustos 2016 ayında kısa bir süre “Biz Bize” adlı programın sunuculuğunu yaptı. 3 Ekim 2016 tarihinden itibaren Mesut Yar ve Seren Serengil ile birlikte Star TV’de Duymayan Kalmasın adlı magazin programının sunuculuğunu yapmaya başladı. Mesut Yar, 13 Ekim 2016 tarihinde programdan ayrıldı.

Deniz Akkaya Kitapları

 • 2009 – Seçilmişler

Deniz Akkaya Filmleri

  1. 2009 – Altın Kızlar (Doktor) (TV Dizisi)
  2. 2007 – Ölümle Dans
  3. 2007 – Maskeli Beşler: Kıbrıs
  4. 2003 – Vizontele Tuuba
  5. 2003 – Okul
  6. 2004 – Metro Palas
  7. 2003 – Şarkılar Seni Söyler
  8. 2002 – Yeşil Işık
  9. 1997 – Hemşerim

Videoları

Fotoğrafları

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu