Maksat Yazmak

Orta Doğu ve Türkler

instagram takipçi hilesi

TÜRKÜM Demek yeterli değil !Türküm derken tüylerin diken diken olmalı.  Türküm demek ağzına yakıştığı kadar da yüreğine yakışmalı.

ataturk tukmenlik

Ama şu zamanda gerçekten Türküm diyebilecek nüfus 150 milyonu geçmez . Dünyada resmi olan Türk nüfusu, 305 milyon civarındadır. Türkiye Cumhuriyeti konumu gereği dünyadaki Türklere liderlik etmesi gerekirdi. Ne yazıktır ki yıllardır bu şansını iyi değerlendiremedi. Konumunu ve gücünü doğru kullanamadı. Bundan dolayıdır ki lider olması mümkün gözükmüyor .

Buda bize umut bağlayan soydaşlarımızın umudunu da kırıyor. Yanı başımız da Kerkük’te 500 bin Türkmen yaşardı. Çünkü sahip çıkamadık ve dağılmalarına göz yumduk . Tabi ki Türkmenlerin Irak içindeki nüfusuna da bakmak gerekir . Toplamda Irak’ta Türkmen nüfusu 2.500 bin civarındadır. Kerkük, Musul, Erbil, Diyala ve ilçe köyleri Irak’taki Türklere baktık.

Şimdi de İran’daki Türkmenlere bir bakalım; sizce orada yaşayan Türkmen nüfusu kaçtır ? Tahmin edin desem edemezsiniz! Çünkü okumuyorsunuz rakamı ben söyleyeceğim ama hadi oradan dediğimizi duyar gibiyim.  İran’daki Türkmen nüfusu 30 milyondur.

Arkadaşlar şimdi gelelim Suriye’deki Türkmen nüfusuna tabi ki İran’a oranla düşük olsa da 4 milyon Türkmen azımsanacak bir oran değildir. Şimdi bazı arkadaşlar diyecek ki neden Irak ,Suriye ,İran‘daki Türkmenler neden mi ? Çünkü İran,Irak, Suriye bizim sınır çizgimizdir . Türkiye’nin sınır çizgisi, tabi ki bu ülkelerle sınırlı değildir. Başka ülkelerle de sınır çizgimiz vardır . Örneğin, Bulgaristan, Azerbaycan , Ermenistan ,Gürcistan da bizim sınır çizgimizde olan ülkelerdir ama bu ülkelerde savaş ve bölünme yoktur.

Bizim için önemli olan emperyalist güçlerin bize Kurduğu tuzağı bozmaktadır. Bu tuzağın adı büyük orta doğu projesidir. Çoğunuz okur ama anlamazsınız . Bazı liboş emperyalist uşaklığı yapan gazeteciler. Şöyle derler orta doğuda bir kürt devleti kurulmalıdır. Büyük orta doğu projesi mutlaka gerçekleşmelidir derler.

buyuk orta dogu projesi harita
Büyük Orta Doğu Projesi Haritası

Kürt kardeşlerin acı çekmesini ancak bu şekilde son verebiliriz diyerek ahkâm keserler. Bunu diyen emperyalist köpekler kürt kardeşlerimizin çektiği acıyı umursamaz  . Onların tek bir amacı vardır kürtlerin çektiği acı ya da onların özgürlüğü değil onlar İsrail ‘e  köle olacak bir ırk arıyorlar , uşak arıyorlar.

Türkiye cumhuriyetini yönetenler gerçekten bunu görmüyorlar mı? Yoksa görmek mi istemiyorlar? Eğer görmek istemiyorlarsa, bizi yönetenler acaba bu büyük tuzağa görmek istemiyorlar mı yoksa, bizi yönetenlerin ipleri başka ülkelerin elinde mi diye düşünmeden edemiyorum .Türkiye Suriye’den kaçan mültecilere 20 milyar dolar gibi devasa bir para harcadı ve harcama ya devam ediyor ve edecektir. Bu kadar parayı harcayacak ekonomik bir gücümüz vardı da neden bu gücü daha önce kullanmadık ?

20 milyar dolarlık bu gücü daha önce İran,Irak ve Suriye’deki Türkmenlere harcasaydık, bu gün sınır çizgimizde sırtımızı dayayacak kardeşlerimiz olurdu. Türkmen kardeşlerimiz yerlerinden edilirken onlara sahip çıkabilseydik şu anda sınır çizgimizde PKK ve Işid terör örgütü değil Türkmen kardeşlerim olacaktı.

Sizce hangisi doğru ve güvenli olurdu? Ben kürdüm diyen kardeşlerime sesleniyorum:  bu oyunu bozma zamanı geldi de geçiyor bile . Benim yaşıtım olan kürt kardeşlerime sesleniyorum; bilhassa çocuklarınızın iyi eğitim almasını sağlayın ki uşak olmaya gönüllü olmasınlar. Şunu da bilin istiyorum bizler emperyalist devletler gibi  kendimize uşak aramıyoruz  kardeş arıyoruz kardeş!

İdealimiz yazımın başındaki resimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu