Cinsel Sağlıkİlişki Konuları

Ön Sevişme Nedir, Neden Önemlidir?

instagram takipçi hilesi

Ön Sevişme ve cinsellik her insanın doğasında olan bir olaydır. Cinselliğin düzgün ilerleyebilmesi için iki tarafında birbirini anlaması ve isteklerini göz ardı etmemesi gerekir. Çoğu ilişkide ten uyumu ve cinsellik kavramları üst sıralarda yer alır. İkili ilişkilerde karşılıklı anlayış, romantiklik, tutku ve istikrar oldukça önemlidir. Karşınızdaki insanı anlayarak sevişmek gerekir. Bencilce yaşanacak olan cinsel ilişkiler sağlıklı olmayacaktır.

Ön Sevişme Nedir, Neden Önemlidir?

Ön Sevişme Nedir?

Ön Sevişme Nedir, cinsellik yaşarken bedenin ve ruhun cinselliğe öncesinde hazırlanması olarak değerlendirilebilir. Ön sevişmenin, kısa tutulması hazzın kısa yaşanmasına sebep olabilir. Bu sebeple uzun tutulması oldukça önemlidir. Yaşanacak birliktelik için acele edilmesi, keyifli olmayacaktır. Çiftlerin birbirlerine dokunmaya, birbirlerini anlamaya ve keşfetmeye zaman vermeleri gerekir. Bu anlamda ön sevişme önemlidir.

Ön Sevişme Neden Önemlidir?

on sevisme nedir

Ön sevişme sırasında bazı hususlara dikkat etmek gerekebilir. Örneğin erkeklerin görsellikten hoşlanması ön sevişme için oldukça önemlidir. Erkeklerin göz zevkini doyurup, buna göre giyinmek oldukça haz verecektir. İki taraflı mutluluk sağlanacaktır. Aynı zamanda partnerinizin haz aldığı noktaları keşfetmek ve vücudundaki noktaları keşfetmek ilişkinin mutlu ilerlemesine sebep olacaktır.

  • Ön sevişme sayesinde daha tutkulu bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Seks yaşantınıza bu anlamda fayda sağlayacaktır.
  • Ön sevişme esnasında utanç duyulan durumlar silinebilir. Bu yüzden daha açık ve rahat hareket edebilirsiniz.
  • Libidonuzun açığa çıkmasını sağlayarak, partnerinizi de mutlu edebilirsiniz. Daha tutkulu ve romantik hareket ederek karşılıklı keyif alabilirsiniz.
  • Libidonun açığa çıkmasıyla birlikte iki tarafta cinsel hazzı en üst seviyede yaşayacaklardır. Bu sebeple birlikteliğe özgüven ve hareketlilik de gelecektir.
  • Ön sevişme ile birlikte erken boşalma gibi sorunlar yok edilebilir.

Ön Sevişme Nasıl Yapılır?

on sevisme nedir 1

Ön sevişmenin uygulanması için bir çok farklı adım vardır. Fakat yine de sırasıyla ilerlemek doğru olacaktır. Sevişmeye başlamadan önce en önemli etmenlerden birinin koku olduğunu unutmamalısınız. Güzel kokmak oldukça önemlidir. Vücut temizliğine ve kokuya önem vermelisiniz. Özellikle afrodizyak etkili parfüm kullanmanızda faydalı olacaktır.

Afrodizyak Etkili Kadın Parfümleri Önerileri için buraya, Afrodizyak Etkili Erkek Parfümleri Önerileri için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk adım olarak birbirinize dokunmaya başlayabilirsiniz. Ön sevişme genelde dokunmak ile başlar. Partnerlerin birbirlerinin sıcaklığını hissetmesi, hazzın yükselmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda dokunmak aşkı ve heyecanı da yükseltecektir. Cinsellik için dokunulması gereken önemli noktalardan birisi avuç içleridir.

Ön sevişmenin ikinci adımlarından birisi öpüşmektir. Dokunmaktan sonra genelde öpüşmek gelir. Dokunulduğunda ulaşılan haz ile birlikte öpüşme de fazlasıyla sıcaklık verecektir.

Üçüncü adım ise masajdır. Öpüşme esnasında partnerinizin omuzlarına ve sırtına masaj yapmak ön sevişmeyi oldukça etkileyici yapacaktır.  Masaj esnasında partnerinizin kıyafetlerini yavaş yavaş çıkararak da giydiğiniz seksi iç çamaşırlarıyla partnerinizi etkileyebilirsiniz.

Dördüncü adım olarak herkeste genel olarak geçerli olmamakla birlikte bu gibi durumlara karşı olmayan çiftler için yapılabilecek öneriler arasında erotik filmler izlemek var diyebiliriz. Ön sevişmede genelde fazlasıyla etkilidir. Fakat her çift bunu kabul etmez. Partnerinizin de buna karşı çıkıp çıkmayacağını sezerek, hareket etmelisiniz. Erotik film izlemeyenler içi seks kategorili oyunlar oynamakta faydalı olacaktır. Yatak Odanızı Eğlenceli Hale Getirecek Oyunlara buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Ön Sevişme İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu