Beslenme ve DiyetEgzersiz ve Fitness

Ödem Nasıl Atılır? Ödem suları

instagram takipçi hilesi

“En hızlı ödem nasıl atılır” sorusu, geçmeyen şişkinlik hissi yaşayanların sıklıkla sorduğu bir soru. Sen de kendini sürekli olarak şiş bir halde mi hissediyorsun? O halde ödemle karşı karşıyasın! Ödem, vücutta yer alan bazı dokularda görülen anormal bir sıvı birikmesi olayıdır. Kendisini bacak, karın, ayak, kol ya da ellerde oluşan belirgin şişlikler ile gösterir. Ödem nasıl atılır, sorusuna uygun bir cevap verebilmek için öncelikle ödeminin altında yatan problemin ne olduğunu tıbbi açıdan tespit etmek gerekir. Bu işlemden sonra ise vücutta ödem tutan bölgeyi tespit etmek gerekir. Herhangi bir alt sağlık sorunu başta olmak üzere pek çok nedenden dolayı vücut ödem tutabilir. Peki, vücuttan ve özellikle karın bölgesindeki ödem nasıl atılır? Sahip olduğun ödemin herhangi bir sağlık problemi ile ilişkisi yoksa bu özel bitki çaylarından faydalanabilirsin.

Ödem Atmaya Yardımcı Özel Tarifler

Odem Nasil Atilir 1

Vücutta birikmiş olan tüm zararlı toksinlerin kısa bir süre içerisinde vücuttan atılması için uygulanabilecek pratik tarifler bulunur. Bu tariflerin düzenli bir biçimde hazırlanması ve gerek görüldüğü şekilde tüketilmesi ile ödem problemin tamamen ortadan kalkar.

1-Mısır Püskülü ve Kiraz Sapı

Çay olarak tüketilmek üzere hazırlanan bu özel tarif ile ödemlerini kolayca dışarı atabilirsin. Bağırsak sistemini düzenleyici etkiye sahip kiraz sapı ile hem sindirim sistemi hem de dolaşım sistemin etkili bir biçimde çalışacak!

 Malzemeler:

 • 1 avuç mısır püskülü
 • 1 avuç kiraz sapı
 • 2.5 su bardağı içme suyu

Hazırlanışı:

Ödem nasıl atılır, diye merak edenler için en kolay yöntemlerden biri olan bu çayın hazırlanması için bir adet demliğe su koyarak kaynatmak gerekir. Kaynayan suyun içerisine mısır püskülü ve kiraz sapı atılır. 10 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra çayınız içmeye hazır.

2-Yeşil Çay

Odem Nasil Atilir 2

Yeşil çay bağışıklık sistemini düzenleyici etkisi dışında ödem atma konusunda da oldukça faydalı bir bitki. Bu nedenle ödem nasıl atılır, sorusu için etkili bir yanıt!

Malzemeler:

 • Yeşil Çay
 • Sade Soda
 • İçme Suyu
 • Limon

Hazırlanışı:

Herhangi bir demlikte su iyice kaynatılır. Kaynayan suya yeşil çay eklenerek demlenmeye alınır. Bu işlem yaklaşık 10 dakika kadar sürer. Daha sonra kaynayan karışıma soda ve limon ilave edilerek düzenli bir biçimde tüketilir. Ödem nasıl atılır? hakkında araştırma yapanlar için bu yöntem oldukça pratik.

3-Salatalık ve Havuç Karışımı Çay

Ödem nasıl atılır, diye araştırma yapanlar için uygulanabilecek en sihirli yöntemlerden birisi de bu özel çay. Dikkatli bir biçimde tüketilmesi halinde etkisini kısa sürede gösterecek bu mucizevi yöntem oldukça da lezzetli.

Malzemeler:

 • 1 Demet Maydanoz
 • 2 Salatalık
 • 1 Orta Boy Havuç
 • 1 Çay Kaşığı Taze Zencefil

Hazırlanışı:

Maydanoz, salatalık ve havuçların suyunu bir blender yardımı ile çıkararak birbirine karıştırmak bu konuda oldukça başarılı bir yöntem. Bu sebze suyunun içerisine ilave edilecek olan zencefil ile elde edilen karışım günde 2 defa içilmeli. Bu sayede vücut tamamen temizlenmiş bir hal alır.

4-Hurma Suyu

Bağırsak hareketlerini hızlandırıcı etkiye sahip olan hurma sayesinde karın bölgesinde biriken ödem rahatlıkla dışarıya atılır. Vücuttan ödem nasıl atılır, diyenler için en basit yöntem.

Malzemeler:

 • 1 Su Bardağı Su
 • 1 Adet Kuru Hurma

Hazırlanışı:

Bir bardak suya konulacak olan kuru hurma gece boyunca bekletilir. Hurma içinde yer alan tüm besinler suya geçerek besin değeri yüksek bir hal alır. Sabah önce bardakta yer alan su daha sonra da bekletilen hurma tüketilir.

Ödem hassasiyeti olanlar için Juico’nun etkili formülleri de mevcut. Özellikle ödem atmak ve toksinlerden kurtulmak için sağlıklı karışımlardan oluşan içecekleri denebilir; enerji seviyeni yükselterek daha hafif bir güne adım atabilirsin.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu