hosting

Nuh: ‘Büyük Tufan’ Film Konusu ve Oyuncuları

”Forex”
nuh-filmi-afis Nuh: 'Büyük Tufan' Film Konusu ve Oyuncuları
Nuh : Büyük Tufan Filmi Afisi

Vizyon Tarihi :3 Nisan 2014 (2s 18dk)
Yönetmen: Darren Aronofsky
Oyuncular: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson,Douglas Booth,Logan Lerman,Ray Winstone,Anthony Hopkins,Nick Nolte
Tür : Macera , Epik
Ülke : ABD
Yapımcı : Paramount Pictures.

Özetler

Büyük tufanda ,Hz. Nuh, Allah C.C.’dan aldığı kutsal bir emir doğrultusunda bir gemi yapmaya başlar.Bu devasa gemiye her canlı türünden erkek ve dişi olmak üzre iki örnek alarak insanların ve canlı hayvanların devamlılığını koruma altına alacaktır.

Hz. Nuh’un ilk hedeflerinden bir diğeri ise eşi Naamah ile oğulları Ham, Shem ve arkadaşı Ila’nın yaşamını koruma altına almak.Diğer yandan ise Nuh’un bu planını öğrenen çevredeki insanlar Nuh’u öldürmeye yelteneceklerdir.Ancak Hz Nuh bütün bu zorluklara rağmen görevini yerine getirmeye çalışacaktıır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Poyraz Karayel: Küresel Sermaye Film Konusu ve Oyuncuları

Filmde ; Nuh rolünde Akademi Ödüllü Russell Crowe’u izlediğimiz filmde Crowe’a Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yönetmeni ise en son Black Swan filmiyle izleyici karşısına çıkan ünlü yönetmen Darren Aronofsky bulunuyor.

Ayrıca Türkiye’de 3 Nisan’da vizyona girmesi planlanan ve başrolünde son haftalarda Türkiye’de Gelibolu ile ilgili yeni bir film çeken Russell Crowe’un oynadığı Noah (Nuh: Büyük Tufan) filmi 3 Ortadoğu ülkesinde yasaklandı. El Arabiya’nın haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Bahreyn, İslami inançlara aykırı olarak Kuran-ı Kerim’de adı geçen peygamberlerin yüzünü gösterdiği gerekçesiyle filmin gösterimini yasakladı.

Mısır’daki El Ezher Üniversitesi geçen hafta yayınladığı bir fetvayla filmin İslam’a aykırı unsurlar taşıdığını ileri sürmüştü. 3 ülke ardından Mısır, Ürdün ve Kuveyt’in de filmin gösterimini yasaklaması bekleniyor. Fragmanları Türkiye’deki sinemalarda şimdiden gösterime giren filmde halen İstanbul’da yeni film çekimi çalışmalarını sürdüren Russell Crowe’un yanı sıra Anthony Hopkins ve Emma Watson gibi diğer ünlü oyuncular rol alıyor.

Fragmanı (Türkçe Altyazılı)

Kaynaklar

  • Teknolojioku.com (Bilgi)
  • Sinemalar.com(Fragman)

Kaynaklardan toplanıp derlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu