Sense8 Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

İlk bölümü 5 Haziran 2015 tarihinde yayına giren Sense8, bilim kurgu ve dram türünde konusuyla adından söz ettiriyor. Netflix‘in sevilen dizilerinden olan Sense8, ilginç konusu sayesinde vaktin keyifli geçmesini sağlıyor. Özellikle ilginç konusuyla beğenileri üzerine toplaması sayesinde dizi yıllara meydan okumayı başarıyor. İşte Sense8 konusu ve oyuncuları:

Sense8 Konusu ve Oyuncuları

Sense8

Sense8 dizisi, dünyanın farklı yerlerinden 8 ayrı kişiyi anlatıyor. Dizinin oyuncularının, birbiri ile ortak olan özellikleri arasında en önemlisi bilinçaltları. Oyuncular, birbiri ile ortak özelliklerini keşfettiğinde farklı tepkiler verecektir. Bazıları bir araya gelmeye çalışsa da, bazıları diğerlerini öldürmek isteyecektir.

Dizide yer alan her bir karakter farklı bir meslektendir. Kimi polis, kimi blogger kimi ise aktivisttir. Diziyi izlerken her bölümde farklı bir konunun ele alınışı karşısında zamanın su gibi akıp geçmesine hayran kalacaksınız. Özellikle dizinin ilginç anlatım tekniği sayesinde bir an önce bitirmek isteyeceksiniz. Ancak dizi bittiğinde büyük bir boşluğa düşeceksiniz.

Sense8 Konusu ve Oyuncuları

Dizi önerisi

Sun Bak – Doona Bae (Seoul)

Sense8 konusu ve oyuncuları

Sun Bak, zengin bir aileden gelmektedir. Dövüşçü olan karakter, aynı zamanda bir iş kadınıdır. Erkek kardeşi ile birlikte şirket yöneten karakter, Kore’de çalışmaktadır.

Kala Dandekar – Tina Desai (Mumbai)

Sense8

Kala Hinditan’lıdır. Ancak ailesi muhafazakardır. Bu nedenle onların isteklerine uymak zorundadır. Ailesi Kala’yı evlendirmek ister. Kala, istemediği ve sevmediği bir erkekle evlenmek zorunda kalır. Kala bir festivale katılır. Fakat bu festivalde bilincini kaybeder. Kendini bir şamandırada bulması sonucu işler birbirine karışır.

Capheus Van Damme – Aml Ameen (Nairobi)

Sense8 konusu ve oyuncuları

Capheus, Afrika’lı bir otobüs şoförüdür. Caphaes’ın annesi aida hastasıdır. Annesinin hastalığı nedeniyle çalışmak zorunda olan karakteri diğerlerinden ayıran bir özelliği vardır. Capheus, diğer karakterlere kıyasla daha iyidir.

Lito Rodriguez – Miguel Angel Sylvester (Meksiko)

Lito Rodriguez - Miguel Angel Sylvester (Meksiko)

Lito Meksika’lıdır. Mesleği dizi yıldızlığıdır. Kız arkadaşı olan ve kameralarda kız arkadaşı ile kendini gösteren Lito, esasen gaydir. Ancak onun gay olduğu bir süre sır olarak kalacaktır.

Nomi Marks – Jamie Clayton (San Francisco)

Nomi Marks - Jamie Clayton (San Francisco)

Transseksüel olan Nomi, Amerika’lıdır. Mesleği bloggerdır. Özellikle politikaya ağırlık veren karakter, ailesi tarafından dışlanmaktadır. Ailesi onun cinsel tercihini kabullenmemektedir.

Riley Blue – Tuppence Middleton (Londra)

sense8 konusu

Riley İrlanda’lıdır. Gece kulübünde dj olarak çalışan Riley, uyuşturucu ticareti yapmaktadır. Ancak onun geçmişi peşini bir türlü bırakmamaktadır. Ve büyük problemler doğurmaktadır.

Will Gorski – Beyin J. Smith (Chicago)

Netflix dizisi

Amerika’lı bir polis olan Will, ekibinin en cesur karakterlerindendir. Arkadaşlarını kurtarmak için elinden geleni yaparak kötü olaylara  karşı kahramanca savaşmıştır.

Sense8 Konusu ve Oyuncuları: Wolfgang Bogdanow – Max Riemelt (Berlin)

Wolfgang Bogdanow - Max Riemelt (Berlin)

Wolfgang arkadaşıyla birlikte yaşamaktadır. Almanyalı olan karakterin işi hırsızlıktır. Babası ile değişik işleri olan Wolfgang, işlerin peşinden gitmek için çaba harcamaktadır.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu