Norm Ender

Norm Ender Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Norm Ender 9

Tam adı: Ender Eroğlu
Doğum tarihi: 25 Mart 1985
Doğum yeri: Bornova, İzmir
Boyu: 176 cm
Mesleği: Şarkıcı, Rapçi
Aktif Yılları: 2001’den bu yana
imdb-logo

youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Norm Ender Kimdir? Norm Ender 25 Mart 1985 yılında İzmir’in Bornova ilçesinde dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Ender Eroğlu’dur. 10 yaşındayken Cartel müzik grubu vasıtası ile rap müzik yapmaya başlamıştır.  Lise hayatını sürekli kavga içerisinde geçirdiği için okulu bırakmak zorunda kalmıştır.  2001 yılında bir rap şarkı bestelemiş ve arkadaşları beğendiği için rap şarkı bestelemeye başlamıştır.

2004 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Akademi Türkiye müzik yarışmasına katılmıştır. İzmir’in Bornova ileçesinde birçok diskoda rap müzik yapan Norm Ender, Akademi Türkiye yarışmasına fon müziği yapması için çağırıldı. Yarışma ilerledikçe pop müzik söylemesi de istenen rapçi, yarışma ekibiyle kavga ederek İzmir’e geri döndü.

Yarışmaya kızması nedeniyle “Rap Dersi” adlı bir rap şarkısı besteledi. Aynı zamanda Oktay Kaynarca’nın sunduğu Her Şey Dahil adlı programda En Çekici Manken isimli rap bir parça seslendirdi. O dönemde Erman Altınoğlu ile birlikte bir grupta çalışıyorlardı. Bu sebepten dolayı Ender & Erman ya da Erman & Ender olarak biliniyorlardı.

Vatani görev için askerlik hizmetini yerine getiren Ender, 2010 senesinde solo bir albüm yaptı. Albümde yer alan “Çıktık” adlı single şarkına klip çekti. 2012 senesinde yeni bir albüm çıkaracağını duyurdu. Albümünü tanıtmak için Ankara ve Diyarbakır şehirlerinde konserler verdi. Tek olduğu için Norm Ender lakabını alarak tanınmaya başladı.

Ender, küfür ol “Eksik Etek” adlı şarkısıyla sosyal meydaya daha da çok tanındı. Bu şarkı 1 günde 2.5 Milyon ve  1 ayda 40 milyon insan tarafından dinlendi. Bu sebeple 2006 yılında Youtube‘da en çok dinlenen parçalar arasında 17. sırada yer almayı başardı.

Norm Ender’in Sevgilisi Var Mı?

Norm Ender’in hem çıkardığı şarkılar ile hem de kişisel hayatı ile de söz ettirtiyor. Verdiği röportajlara göre 2 yıldır bir kız arkadaşı var fakat kim olduğu hala bilinmiyor. Norm Ender, yıllardır yaptığı kaliteli şarkılar ve eleştirel yorumları ile veya sevgilisiyle objektiflere yakalanacak bir rapçi olmadı. Popüler kültürü hiç bir zaman benimsemedi.

2019 yılı itibari ile rap dünyasına geri dönmüştür. Popüler rap kültürünü beğenmediğini belirterek “Mekanın Sahibi” adlı bir rap şarkı çıkararak adeta yeni rapçilere diss attı. Mekanın Sahibi adlı single parçasında heceleyerek rap şarkı söyleyen “Ben Fero” ya çok fazla laf atmıştır. Bu rap şarkısında “Keltoş, Babana Koş” derken Ben Fero’dan bahsettiği tahmin edilmektedir.

Şarkıları:

 1. Mekanın Sahibi
 2. O Zaman Dans
 3. Kezban
 4. Avare
 5. Kaktüs
 6. Yarem
 7. Kara Toprak
 8. Sonumu Görüyorum
 9. Benim Stilim
 10. Deli
 11. Acil
 12. Af Yok (ft. Norm Erman)
 13. Ajdar (Diss)
 14. Balım
 15. Böyle Bir Dünya
 16. Çıktık Yine Yollara
 17. Deneme
 18. Depresyon Oteli
 19. Kadıköy Merdiveni
 20. Eksik Etek (ft. Norm Erman)
 21. Enderground
 22. Fuat (Diss)
 23. İçinde Patlar
 24. İllegal Şair
 25. Kafam 1 Milyon
 26. Kapalı Gişe
 27. Kinim
 28. Mab’a
 29. Manyafobi
 30. Nokta Koy (ft. Norm Erman)
 31. Could You Be Loved (feat. Bob Marley)
 32. Ötede Bayılın
 33. Playboy
 34. Rap Dersi (ft. Norm Erman)
 35. Rap Dinle
 36. Sadece Dinle
 37. Sayko
 38. Son Uyku
 39. Sözler Şerefsiz Oldu
 40. Sözlerimi Geri Alamam
 41. Tekir
 42. Transparan
 43. Velet Dada

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Bölge Gündem

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu