Film & Dizi Önerisi

2021 Oscar Kazananı: Nomadland Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Nomadland Film Konusu ve Oyuncuları..! Nomadland filmi, 11 Eylül 2020 günü  vizyona giren dram ve western temalı bir filmdir. 2021 yılından 93. kez düzenlenen Oscar Ödülleri‘nden ödül almıştır.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için https://maksatbilgi.com/film-dizi-onerisi/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Çok vakit kaybetmeden Nomadland filmi hakkında bilgileri verelim. İşte Nomadland film konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları..!

Nomadland Film Konusu
Orijinal İsmi: Nomadland
IMDb Puanı: 7,5 / 10
Beyazperde Puanı: 4,5 / 5
Yapım yılı: 2020
Vizyon tarihi: 11 Eylül 2020
Yaş Sınırı:
Film süresi: 1 saat 50 dakika
Yönetmeni: Chloé Zhao
Senaryo: Chloé Zhao
Yapımcı: Chloé Zhao, MoliyeAsher
Başrol Oyuncuları: Frances McDormand, Linda May, David Strathairn
Türü: Dram, Western
Yapım Ülkesi: ABD
Kanal: Sinema

Nomadland Film Konusu

Filmde, Frances McDormand, kocasının ölümünden sonra Nevada’daki memleketinden ayrılan ve Amerika’nın hemen hemen her yerine seyahat eden evsiz bir kadına hayat vermektedir. Fern 60 yaşlarında ve Nevada kırsalında yaşamaktadır. Şehrin ekonomisinin çöküşünden etkilenen Fern, neredeyse tüm mal varlığını kaybeder. Bundan sonra, kamyonunu bir karavana çevirir ve modern bir göçebenin hayatına başlar.

Bu film, Jessica Bruder tarafından kaleme alınan 2017 kurgusal olmayan “Göçebe: 21. Yüzyılda Hayatta Kalan Amerika” isimli kitaptan uyarlanmış ve sinema perdesine aktarılmıştır. Kitabın orijinal adı “Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century” dir.

Nomadland filmi, galasını Venedik Film Festivali’nde yaptı ve Altın Aslan Ödülü’nü kazanmıştır. Ayrıca Toronto Uluslararası Film Festivali‘nde “Halkın Seçimi Ödülü” nün de sahibi olmuştur. Nomadland filmi, 25 Nisan 2021 günü düzenlenen 93. Oscar Ödül Töreni‘nde de ödül sahibi olmuştur.

Eleştirmenler ve yayıncılar tarafından derecelendirilen 2020’nin en iyi filmlerinden biri olmuştur. Film 93. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu McDormand dahil olmak üzere altı adaylık aldı. Ayrıca 78. Altın Küre Ödülleri’nde en iyi film-drama ve en iyi yönetmen için aday gösterildi.

93. Oscar Ödül Töreni (2021) kazananlarını öğrenmek için “93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Nomadland Film Konusu

Oyuncu Kadrosu

  • Frances McDormand – Fern Karakteri
  • David Strathairn – Dave Karakteri
  • Linda May – Linda May Karakteri
  • Charlene Swankie – Swankie Karakteri
  • Bob Wells – Kendisi Karakteri
  • Derek Endres – Derek Karakteri
  • Peter Spears – Peter Karakteri
  • Tay Strathairn – James Karakteri

Nomadland Film Konusu

Nomadland Fragmanı ve diğer videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu