Hosting

93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Bir “MaksatBilgi.com klasiği” Oscar ödülleri gecesi canlı blog, Oscar canlı izle kanallarının anlık size bilgi olarak aktarılması olayı. 2013 yılından bu yana sizlere, Oscar gecesinde her zamankinden daha fazla efor sarf ederek, sizlerle bu gecede buluşuyoruz. 2021 oscar ödül gecesi canlı blog ve canlı izle kanallarını sizlere an be an aktarıyor olacağız. 93. Oscar ödülleri ile ilgili bütün detaylar bu sayfamızda olacak.

 93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Aşağıdaki kısayollarımız ile ilgili bölüme hemen ulaşabileceğinizi unutmayın. Bununla birlikte bizi ilk defa bulan ziyaretçilerimizin de daha önce nasıl yaptığımız ile ilgili bir fikir edinmesi adına, “MaksatBilgi Oscar” kategorimizdeki, önceki çalışmalarımıza göz atabilir.

  1. 93.Oscar Adayları
  2. 93.Oscar 2021 Oscar’ı Kazananlar
  3. Oscar 2021 Canlı İzle

93.Oscar 2021 Oscar Canlı İzle

Oscar 2021 Ne zaman?

25 Nisan 2021 Pazar günü, 26 Nisan 2021 Pazartesi gününe bağlayan gecede saat 01:30′da

Oscar 2021, hangi kanalda olacak?

Bu yıl ilk kez Oscar ödülleri halka açık olacak. TRT 2 kanalından yayınlanacak.

93.Oscar 2021 Oscar’ı Kazananlar

EN İYİ FİLM

 93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Kazanan: “Nomadland” (Searchlight Pictures)

  • “The Father” (Sony Pictures Classics)
  • “Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.)
  • “Mank” (Netflix)
  • “Minari” (A24)
  • “Nomadland” (Searchlight Pictures)
  • “Promising Young Woman” (Focus Features)
  • “Sound of Metal” (Amazon Studios)
  • “The Trial of the Chicago 7” (Netflix)

ULUSLARARASI EN İYİ FİLM

Kazanan: “Another Round” (Danimarka)

  • “Another Round” (Danimarka)
  • “Better Days” (Hong Kong)
  • “Collective” (Romanya)
  • “The Man Who Sold His Skin” (Tunus)
  • “Quo Vadis, Aida?” (Bosna Hersek)

EN İYİ YÖNETMEN

 93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Kazanan: “Nomadland” Chloé Zhao

  • “Another Round” Thomas Vinterberg
  • “Mank” David Fincher
  • “Minari” Lee Isaac Chung
  • “Nomadland” Chloé Zhao
  • “Promising Young Woman” Emerald Fennell

EN İYİ ERKEK OYUNCU

 93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Kazanan: Anthony Hopkins, “The Father”

  • Riz Ahmed, “Sound of Metal”
  • Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Anthony Hopkins, “The Father”
  • Gary Oldman, “Mank”
  • Steven Yeun, “Minari”

EN İYİ KADIN OYUNCU

 93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Kazanan: Frances McDormand, “Nomadland”

  • Viola Davis, “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Andra Day, “The United States vs. Billie Holiday”
  • Vanessa Kirby, “Pieces of a Woman”
  • Frances McDormand, “Nomadland”
  • Carey Mulligan, “Promising Young Woman”

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Kazanan: Daniel Kaluuya, “Judas and the Black Messiah”

  • Sacha Baron Cohen, “The Trial of the Chicago 7”
  • Daniel Kaluuya, “Judas and the Black Messiah”
  • Leslie Odom Jr., “One Night in Miami…”
  • Paul Raci, “Sound of Metal”
  • Lakeith Stanfield, “Judas and the Black Messiah”

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Kazanan: Yuh-Jung Youn, “Minari”

  • Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan”
  • Glenn Close, “Hillbilly Elegy”
  • Olivia Colman, “The Father”
  • Amanda Seyfried, “Mank”
  • Yuh-Jung Youn, “Minari”

EN İYİ ANİMASYON FİLM

Kazanan: “Soul” Pete Docter ve Dana Murray

  • “Onward” Dan Scanlon ve Kori Rae
  • “Over the Moon” Glen Keane, Gennie Rim ve Peilin Chou
  • “A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon” Richard Phelan, Will Becher ve Paul Kewley
  • “Soul” Pete Docter ve Dana Murray
  • “Wolfwalkers” Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young ve Stéphan Roelants

EN İYİ BELGESEL

Kazanan: “My Octopus Teacher” Pippa Ehrlich, James Reed ve Craig Foster

  • “Collective” Alexander Nanau ve Bianca Oana
  • “Crip Camp” Nicole Newnham, Jim LeBrecht ve Sara Bolder
  • “The Mole Agent” Maite Alberdi ve Marcela Santibáñez
  • “My Octopus Teacher” Pippa Ehrlich, James Reed ve Craig Foster
  • “Time” Garrett Bradley, Lauren Domino ve Kellen Quinn

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

Kazanan: “Promising Young Woman” Senaryo Emerald Fennell

  • “Judas and the Black Messiah” Senaryo Will Berson ve Shaka King; Hikaye Will Berson ve Shaka King ile Kenny Lucas ve Keith Lucas
  • “Minari” Senaryo Lee Isaac Chung
  • “Promising Young Woman” Senaryo Emerald Fennell
  • “Sound of Metal” Senaryo Darius Marder ve Abraham Marder; Hikaye Darius Marder ve Derek Cianfrance
  • “The Trial of the Chicago 7” Senaryo Aaron Sorkin

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Kazanan: “The Father” Senaryo Christopher Hampton ve Florian Zeller

  • “Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan” Senaryo Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman ve Lee Kern; Hikaye Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer ve Nina Pedrad
  • “The Father” Senaryo Christopher Hampton ve Florian Zeller
  • “Nomadland” Senaryo Chloé Zhao
  • “One Night in Miami…” Senaryo Kemp Powers
  • “The White Tigers” Senaryo Ramin Bahrani

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

Kazanan: “Mank” Erik Messerschmidt

  • “Judas and the Black Messiah” Sean Bobbitt
  • “Mank” Erik Messerschmidt
  • “News of the World” Dariusz Wolski
  • “Nomadland” Joshua James Richards
  • “The Trial of the Chicago 7” Phedon Papamichael

EN İYİ KURGU

Kazanan: “Sound of Metal” Mikkel E. G. Nielsen

  • “The Father” Yorgos Lamprinos
  • “Nomadland” Chloé Zhao
  • “Promising Young Woman” Frédéric Thoraval
  • “Sound of Metal” Mikkel E. G. Nielsen
  • “The Trial of the Chicago 7” Alan Baumgarten

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

 93. Oscar 2021 Canlı İzle, Kırmızı Halı ve Kazananlar

Kazanan: “Tenet” Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley ve Scott Fisher

  • “Love and Monsters” Matt Sloan, Genevieve Camilleri, Matt Everitt ve Brian Cox
  • “The Midnight Sky” Matthew Kasmir, Christopher Lawrence, Max Solomon ve David Watkins
  • “Mulan” Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury ve Steve Ingram
  • “The One and Only Ivan” Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones ve Santiago Colomo Martinez
  • “Tenet” Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley ve Scott Fisher

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Kazanan: “Ma Rainey’s Black Bottom” Ann Roth

  • “Emma” Alexandra Byrne
  • “Ma Rainey’s Black Bottom” Ann Roth
  • “Mank” Trish Summerville
  • “Mulan” Bina Daigeler
  • “Pinocchio” Massimo Cantini Parrini

EN İYİ SAÇ VE MAKYAJ TASARIMI

Kazanan: “Ma Rainey’s Black Bottom” Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal ve Jamika Wilson

  • “Emma” Marese Langan, Laura Allen ve Claudia Stolze
  • “Hillbilly Elegy” Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle ve Patricia Dehaney
  • “Ma Rainey’s Black Bottom” Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal ve Jamika Wilson
  • “Mank” Gigi Williams, Kimberley Spiteri ve Colleen LaBaff
  • “Pinocchio” Mark Coulier, Dalia Colli ve Francesco Pegoretti

EN İYİ SES

Kazanan: “Sound of Metal” Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés ve Phillip Bladh

  • “Greyhound” Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders ve David Wyman
  • “Mank” Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance ve Drew Kunin
  • “News of the World” Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller ve John Pritchett
  • “Soul” Ren Klyce, Coya Elliott ve David Parker
  • “Sound of Metal” Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés ve Phillip Bladh

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

Kazanan: “Soul” Trent Reznor, Atticus Ross ve Jon Batiste

  • “Da 5 Bloods” Terence Blanchard
  • “Mank” Trent Reznor and Atticus Ross
  • “Minari” Emile Mosseri
  • “News of the World” James Newton Howard
  • “Soul” Trent Reznor, Atticus Ross ve Jon Batiste

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

Kazanan: “Judas and the Black Messiah”dan “Fight For You” Müzik H.E.R. ve Dernst Emile II; Sözler H.E.R. ve Tiara Thomas

  • “Judas and the Black Messiah”dan “Fight For You” Müzik H.E.R. ve Dernst Emile II; Sözler H.E.R. ve Tiara Thomas
  • “The Trial of the Chicago 7”dan “Hear My Voice” Müzik Daniel Pemberton; Sözler Daniel Pemberton ve Celeste Waite
  • “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”dan “Husavik” Söz ve müzik Savan Kotecha, Fat Max Gsus ve Rickard Göransson
  • “The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)”den “Io Sì (Seen)” Müzik Diane Warren; Sözler Diane Warren ve Laura Pausini
  • “One Night in Miami…”den “Speak Now” Müzik Lyric by Leslie Odom Jr. ve Sam Ashworth

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

Kazanan: “Mank” Prodüksiyon Tasarımı: Donald Graham Burt; Set Dekorasyonu: Jan Pascale

  • “The Father” Prodüksiyon Tasarımı: Peter Francis; Set Dekorasyonu: Cathy Featherstone
  • “Ma Rainey’s Black Bottom” Prodüksiyon Tasarımı: Mark Ricker; Set Dekorasyonu: Karen O’Hara ve Diana Stoughton
  • “Mank” Prodüksiyon Tasarımı: Donald Graham Burt; Set Dekorasyonu: Jan Pascale
  • “News of the World” Prodüksiyon Tasarımı: David Crank; Set Dekorasyonu: Elizabeth Keenan
  • “Tenet” Prodüksiyon Tasarımı: Nathan Crowley; Set Dekorasyonu: Kathy Lucas

EN İYİ KISA BELGESEL

Kazanan: “Colette” Anthony Giacchino ve Alice Doyard

  • “Colette” Anthony Giacchino ve Alice Doyard
  • “A Concerto Is a Conversation” Ben Proudfoot ve Kris Bowers
  • “Do Not Split” Anders Hammer ve Charlotte Cook
  • “Hunger Ward” Skye Fitzgerald ve Michael Scheuerman
  • “A Love Song for Latasha” Sophia Nahli Allison ve Janice Duncan

EN İYİ KISA ANİMASYON

Kazanan: “If Anything Happens I Love You” Will McCormack ve Michael Govier

  • “Burrow” Madeline Sharafian ve Michael Capbarat
  • “Genius Loci” Adrien Mérigeau ve Amaury Ovise
  • “If Anything Happens I Love You” Will McCormack ve Michael Govier
  • “Opera” Erick Oh
  • “Yes-People” Gísli Darri Halldórsson ve Arnar Gunnarsson

EN İYİ KISA FİLM

Kazanan: “Two Distant Strangers” Travon Free ve Martin Desmond Roe

  • “Feeling Through” Doug Roland ve Susan Ruzenski
  • “The Letter Room” Elvira Lind ve Sofia Sondervan
  • “The Present” Farah Nabulsi
  • “Two Distant Strangers” Travon Free ve Martin Desmond Roe
  • “White Eye” Tomer Shushan ve Shira Hochman

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu