Film & Dizi Önerisi

The Book of Henry Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

The Book of Henry konusu ve oyuncuları seyirciye keyifli dakikalar yaşatıyor. Duygusal filmlerden hoşlanan kişilerin beğenisini kazanan film, yetişkin rolüne bürünmesi gereken bir çocuğun dram dolu hayatını ele alıyor. Filmin IMDb bilgilerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

The Book of Henry Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Henry’nin Kitabı
IMDb Puanı: 6.6
Yapım yılı: 2017
İlk vizyon tarihi: 14 Haziran 2017
Yaş Sınırı: 
Yönetmeni: Colin Trevorrow
Senarist: Gregg Hurwitz
Yapımcı: Double Nickel Entertainment, Sidney Kimmel Entertainment
Yapım Şirketi: Double Nickel Entertainment, Sidney Kimmel Entertainment
Başrol Oyuncuları: Jacob Tremblay, Naomi Watts, Jaeden Martell, Maddie Ziegler
Türü: Gerilim / Dram
Yapım Ülkesi: Amerika

The Book of Henry Konusu

The Book of Henry Konusu ve Oyuncuları

Film ilk bakışta 3 kişilik bir aileyi anlatıyor. Anne ve çocuklarının sıcak ve samimi bir yuvası bulunuyor. Anne, çocuklarının mutluluğu için onlarla birlikte oyunlar oynuyor ve aile ortamı en sıcak haliyle yansıtılıyor.

Henry ise ailenin en büyük çocuğudur. Henry’nin en önemli özelliği üstün zekalı olmasıdır. Henry, diğer çocuklarla kaynaşmak ve sosyalleşmek için üstün zekalılar okuluna gitmemektedir. Normal okulda eğitim gören Henry, annesinin en yakın arkadaşıdır.

Annesi Susan hayatıyla ilgili her türlü soruyu Henry’e sorarak öğrenir. Henry hem maddi hem de sosyal konularda annesini yönlendirir. Henry’nin davranışları onu tam bir yetişkin haline getirmiştir.

The book of Henry konusu ve oyuncuları

Ancak Henry şiddetli baş ağrısı problemi yaşar. Bu problemi önemsemez ve krize girerek hastaneye kaldırılır.  Beyninde tümör bulunduğu söylenir ve Henry’nin durumu ciddidir.

Kısa sürede Henry hayatını kaybeder. Fakat ölmeden önce odasında bulunan kırmızı kitabı kardeşine emanet eder. Henry, komşuları ile ilgili değişik bir durumu fark etmiştir.

Komşunun Henry yaşlarında bir kız çocuğu vardır. Bu kız çocuğu üvey babası ile birlikte yaşar. Fakat üvey babanın tavırlarından ve kızın sessizliğinden şüphelenir. Komşularını gözlemleyerek gördüklerini ilgili yerlere şikayet eder. Fakat Henry’nin bu çabası başarısız kalır. Kimse söylenenlere inanmaz.

Annesi Susan, Henry’nin kitabına bakarak ne yapması gerektiğini düşünür ve çocuğu üvey babasının elinden kurtarmaya çabalar. Filmin sonuna gelindiğinde Henry’nin başından beri haklı olduğu görülür. Susan küçük kız için elinden geleni yapar.

The Book Of Henry filmini izledikten sonra duygu dolu anlar  yaşayacağınızı ve uzun süre etki altından kurtulamayacağınızı düşünüyoruz. Filmde istismar sahnelerinin gösterilmeden üstü kapalı şekilde seyirciye aktarılması, ailece izleyebileceğiniz bir yapım olma özelliği sunuyor.

The Book of Henry Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu