Film & Dizi ÖnerisiListeler

Netflix’in Önerdiği En İyi Okul Konulu Dizi ve Filmler

instagram takipçi hilesi

Okuldan uzak kaldığımız şu günlerde pek çok öğrenci okulunu özledi ve okul konulu dizi ve filmler aramaya başladı. Bunun farkında olan Netflix geçtiğimiz günlerde resmi İnstagram hesabının hikaye kısmından Netflix’te bulunan en iyi okul konulu dizi ve filmler listesini yayınladı. İşte o listede yer alan okul konulu dizi ve filmler..!

okul konulu dizi ve filmler 1

Netflix’te Bulunan En İyi Okul Konulu Dizi ve Filmler

1- Blood & Water (Dizi)

Blood & Water dizisi, 16 yaşında olan bir liselinin hayatını konu almaktadır. Güney Afrikalı olan genç bir kızın kardeşi 17 sene önce kaçırılmıştır. Üstünden seneler geçse de kardeşinin başına gelen olayları bilmek isteyen genç, büyük gayretler sonucu kardeşi olduğunu düşündüğü bir kişiye ulaşmaktadır.

O kişinin ablası mı değil mi öğrenmek için onunla tanışmaya çalışır.  Aynı zamanda onun okuduğu liseye yazılır. Liseli kız uzun bir süre geçmeden ailesinin geçmişi ile alakalı bahsedilmeyen bir sırrı açıklığa kavuşturur.

okul konulu dizi ve filmler 2

2- Derry Girls (Dizi)

Derry Girls, 1990’lı senelerde Kuzey İrlanda‘da çatışmaların olduğu zamanlarda bir arkadaş grubunun hayat hikayesini konu almaktadır. Protestan ve Katolikler arasında arasında problemlerin olduğu zamanlarda James, Clare, Erin, Michelle ve Orla Katolik bir lisede eğitim almaktadır. Siyasi iç savaşın içinde kalan gençler, ergenlik problemleri ile boğuşurken kendilerini bazı aksiyonların tam ortasında bulurlar. Bu dizi Channal 4 kanalında Netflix‘e aktarılmıştır.

okul konulu dizi ve filmler 3

3- Cesaretin Var Mı? (Dizi)

İyi arkadaşlar olan Sophie ve Julien, çocuk iken başladıkları enteresan oyunu, büyüdükleri halde de devam ettirirler. Bu oyun korkusuzluk içeren bir yarışmadır. Cesur yeteneklerini ortaya koyarak birbirlerini egale etmeye çalışırlar. Sophie Polonyalı olduğu için ırkçı çocuklar tarafından tacize uğraması ve Julie’nin annesinin hasta olaması ve problemli babası sebebiyle yaşadığı olaylar iki arkadaşı birbirlerine daha da kenetlemektedir. Bu oyun vasıtası ile sık sık birbirlerinini problemlerini çözmek için çalışırlar.

okul konulu dizi ve filmler 4

4- Elite (Dizi)

Önde gelen İspanyol televizyon yazarları Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından yaratılan gençlik draması Elite, seçkin bir lise olan Las Encinas’ta okumak için burs alan işçi sınıfı geçmişleri olan üç öğrencinin (Samuel, Nadia ve Christian) hikayesini konu almaktadır. İspanya’da yaşanan deprem fakir öğrencilerin okullarını yıkar ve üç fakir arkadaş Las Encinas’a gönderilir.

3 öğrenci bu okulda okuyacaklarını ilk öğrendiklerinde büyük mutluluk yaşarlar. Fakat işler düşündükleri gibi ilerlemez. Okula gelen 3 yoksul öğrenci ve okulun zengin tayfası arasında bir çatışma meydana gelir. Öğrencilerden birinin ölmesi üzerine işler  artık iyice karışık bir hal alır. Polis tüm okulu sorgular. Peki öğrenciyi öldüren ya da öldürenler kimdir? 

okul konulu dizi ve filmler 5

5- Aşk 101 (Türk Dizisi)

Netflix‘te yayınlanmaya başlanan üçüncü yerli proje olan Aşk 101 (Love 101), 1990’lı senelerde geçen bir hikayeye odaklanmaktadır. Dışlanan bir grup öğrenci, çok sevdikleri ve okuldan ayrılmasını istemedikleri bir öğretmenlerini okulda kalması için ikna etmeye çalışırlar. Akıllarına ise sıra dışı bir fikir gelir. Öğretmenlerini okula yeni atanan beden eğitimi hocasına aşık etmek ve okulda kalmasını sağlamak. Aşk 101 dizisini sizler için daha önce derin bir incelemesini yapmıştık.

Netflix’in Yeni Türk Dizisi: Aşk 101 Dizisinin Konusu ve Oyuncu Kadrosu adlı yazımızı okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz..!

okul konulu dizi ve filmler 6

6- Community (Dizi)

Jeff Winger, avukatlık mesleği uğraşan bir kişidir. Fakat bir süre sonra diplomasının sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden avukatlığı iptal olmuştur. Avukatlık lisansına tekrardan sahip olmak için problemsiz şekilde okulu bitirebileceğini düşündüğü Greendale‘a gider. Jeff Winger, farklı amaçlar ile gittiği okulda kendisini farklı nedenler ile okulda bulunan uyumsuz ve problemli bir grubun lideri konumunda bulur.  2009 senesinde NBC televizyonunda yayınlanan Community dizisi artık Netflix‘te yer almaktadır.

okul konulu dizi ve filmler 7

7- Tall Girl (Film)

Tall Girl, uzun boya sahip olması sebebi ile etrafı tarafından dışlanan bir genç kızın hayat hikayesini konu almaktadır. Jodi, hep okuldaki en uzun kız olmuştur. Bu durumdan son derece rahatsızdır. Dikkat çekmemek için kambur durmaktadır. Sınıf arkadaşları sürekli boyu ile dalga geçmektedir. 16 sene boyunca hayatı bu şekilde sürmüştür. En sonunda kendisinden uzun biri ile karşılaşır ve iletişim kurmak ister.

Ancak dikkatleri üzerine toplamaktan korkan Jodi, dik durmak için gereken öz güveni yakalamaya çalışır. Jodi, kardeşi Harper‘ın yardımıyla kendini baştan aşağıya değiştirmeye karar verir.

okul konulu dizi ve filmler 8

8- Quicksand (Dizi)

Quicksand, Akdeniz kıtasında hayal gibi bir hayat süre çifti konu almaktadır. Bu çift, güzel yaşamı kendilerinin ziyaretine gelen çocukları, o bölgenin bir yerlisi tarafından öldürüldükten sonra tamamen alt üst olur. Tehlikeli bir kişi aileye intikamlarını alabileceği bir teklifte bulunur. İntikam ise yine bir cinayettir ve ailenin hayır deme şansları yoktur.

okul konulu dizi ve filmler 9

Okul Konulu Dizi ve Filmler ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu